Night of Chances otvára nové príležitosti aj mimo Bratislavy. Mieri do Košíc

Bratislava/Košice – Dávno nie je pravidlom, že čo je mimo hlavného mesta, neexistuje. V Košiciach to žije a 3. mája bude ešte viac, pretože sa tam uskutoční najväčšie študentské kariérno-vzdelávacie podujatie Night of Chances (NOC). Koho zaujíma startup prostredie, nové technológie a biznis, ten nemôže chýbať.  Nemusíš byť študent aby si sa vzdelával. Stačí byť v správnom čase na správnom mieste – v Univerzitnej knižnici TUKE.

Foto: Night of Chances
Foto: Night of Chances

Night of Chances je má za cieľ spájať najlepších študentov v odvetví, s najlepšími firmami a zároveň poskytovať im možnosť načerpať skúsenosti od expertov. Súčasťou podujatia sú panelové diskusie, ktorými sa otvárajú zaujímavé odborné i spoločenské témy a prinášajú na pôdu školy uznávaných odborníkov z nadnárodných či národných spoločností. Tí sa vyjadrujú v diskusiách na aktuálne témy.

 

Odpovede na tvoje otázniky

Mnohí startupisti snívajú o tom, že prerazia v Silicon Valley. Začínať v malom meste však môže mať tiež svoje výhody. Máme pre startupy dostatočné podhubie? Uskromníme sa s malými lokálnymi úspechmi? Čo je za tým? Na túto tému sa vyjadria zástupcovia úspešných lokálnych startupov: Hipstesaurus Rex Apps, Chargebrella, Room Assistant a Local Host. Téma bude viac rozvinutá aj na prednáške startupu Exponea s názvom Keď startup začne rásť. Prudko rastúci startup si totiž prechádza rôznymi fázami.

Airbnb a Uber sú miliardové firmy, ktoré požičiavajú veci, čo nevlastnia. Ľudia medzi sebou zdieľajú veci, zážitky, jedlo, spoločnú cestu autom… čokoľvek už od nepamäti. Čo je však nové v zdieľanej ekonomike, že poskytujeme tieto služby za peniaze známym či cudzím ľuďom? Stačí len ponuky zavesiť na internet a čakať na dopyt. Čo teda je a čo nie je súčasťou zdieľanej ekonomiky? Aké sú limity a úskalia zdieľanej ekonomiky?

 

Hlavnou témou zostávajú Košice

Mesto má obrovský potenciál aj na poli biznisu a technológii. Kam smeruje, kde nájdu ľudia najväčšie uplatnenie a aký je charakter Košíc? Ako sa mesto chystá profilovať dobudúcna? Ktoré odvetvia ho budú utvárať a pretvárať? Čo sú jeho najsilnejšie stránky a čo naopak brzdí jeho rozvoj?

 

Zistia, či na to majú

Využi príležitosť učiť sa od expertov, zistiť kam smerujú najväčšie IT a biznis firmy a otestovať si svoje vedomosti v praxi. Generálny partner je Škoda Auto, hlavný partner AT&T, plus ďalšie atraktívne firmy v odbore ako: Accenture, VSE Holding, Slovenská sporiteľňa či T-Systems. Tí najlepší študenti sa zúčastnia 7 špeciálnych workshopov, na ktorých sa môžu ocitnúť v koži zamestnanca firmy a spoznať fungovanie, kultúru či ľudí vo firmách. Pomôže im to ujasniť si oblasť ich záujmu, overiť si svoje vedomosti, či dokonca získať zo strany firmy pracovnú ponuku. Prihlásiť sa na ne môžu do 27.apríla.

 

Zoči-voči odborníkom

Študenti majú mnohokrát odvážne otázky a plány, no chýba im potrebné  usmernenie či mentoring. Práve na NOC-i majú príležitosť porozprávať sa s najvýznamnejšími predstaviteľmi firiem osobne, formou speed datingu. Ide o akýsi vstupný pohovor s osobnosťou z biznisu - napríklad s vysoko postaveným manažérom či riaditeľom spoločností. Študenti sa môžu porozprávať so svojimi vzormi, alebo sa iba poradiť, na čo sa vo vstupných pohovoroch alebo v budúcej kariére zameriavať.

Organizátorom podujatia je nezisková organizácia Nexteria. Okrem Bratislavy sa podobné podujatia organizovali aj v Brne a mali porovnateľný úspech ako v hlavnom meste.

„Spolupracujú s nami aj viacerí študenti z Košíc, a práve diskusia s nimi nás priviedla k myšlienke zorganizovať Night of Chances aj v Košiciach. Na základe úspechu z Bratislavy by sme radi rozšírili koncept priblížiť sa k najlepším a môcť sa od nich niečo naučiť v neformálnej atmosfére aj do Košíc. Práve oni môžu byť ich budúci zamestnanci,“ hovorí Tomáš Hasala. z Nexterie. Možnosť diskutovať s odborníkmi z praxe poskytuje návštevníkom aj ďalšie výhody.

 Neváhaj a kupuj lístok na podujatie ešte dnes. Lístky sú dostupné na webovej stránke www.nightofchances.sk Lístky sú dostupné len do vypredania, a cena sa bude ku koncu zvyšovať.

 

O akcii:

Night of Chances je podujatie, ktoré funguje pod hlavičkou neziskovej organizácie Nexteria. Doposiaľ študentom prinieslo 5 technologických a 5 biznisových konferencií v Bratislave a v Brne, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 2900 študentov. Až 93 % účastníkov označuje Nich of Chances ako najlepšie kariérne podujatie na Slovensku. Viac o podujatí nájdete na webe  https://nightofchances.sk/biztech/

 

Text: Lucia Maková

Foto: Night of Chances

 

Diskusia