UK robí zbierku kníh pre deti z detských domovov

Študenti, zamestnanci, ale aj priaznivci UK majú možnosť priniesť knihy pre deti od 13. do 24. marca.

Archívne foto, zdroj: TASR/Martin Baumann
Archívne foto, zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Univerzita Komenského v Bratislave sa pri príležitosti mesiaca knihy rozhodla potešiť deti z detských domovov, nemocníc či sociálnych zariadení. Škola organizuje od 13. do 24. marca celouniverzitnú zbierku literatúry pre deti a mládež – Komenského zbierku kníh. Do zbierky kníh sa zapojí všetkých 13 fakúlt univerzity. Agentúru SITA o tom informovala Andrea Földváryová z oddelenia vzťahov s verejnosťou Univerzity Komenského v Bratislave.

Študenti, zamestnanci, ale aj priaznivci UK majú možnosť priniesť počas dvoch týždňoch do fakultných knižníc UK svoje knižné spomienky na detstvo. Vyzbierané knihy následne rozdelia do vybraných detských domovov, nemocníc a sociálnych zariadení. Komenského zbierka kníh 2017 nadväzuje na pilotný projekt zbierky detskej literatúry, ktorý Univerzita Komenského zorganizovala v roku 2011. Vyzbierali v ňom viac ako 2 000 kníh.

Každý, kto sa do Komenského zbierky kníh zapojí, získa priamo vo fakultnej knižnici magnetickú záložku UK a bude navyše zaradený do žrebovania o balíčky od univerzity a partnera podujatia – vydavateľstva IKAR. „Ján Amos Komenský, ktorého meno nesie v názve naša univerzita, povedal, že nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Univerzitnou knižnou zbierkou prinášame radosť chorým deťom i deťom v núdzi, ale verím, že prirodzeným, nenásilným spôsobom ich aj navigujeme ku knižným pokladom, a tým aj k poznaniu a múdrosti,“ povedal rektor UK Karol Mičieta.

Diskusia