20. marca sme na Slovensku už 20. krát klokanili

Dnes to na 1400 školách po celom Slovensku od rána vrelo. Nie preto, že by prvý jarný deň priniesol také vysoké teploty, ale preto, že viac ako 65 000 žiakov sa chystalo podať čo najlepší výkon v Matematickom klokanovi.

Obrázok od štvrtákov zo ZŠ s MŠ Nižná Polianka (darček pre Klokana)
Obrázok od štvrtákov zo ZŠ s MŠ Nižná Polianka (darček pre Klokana)
(3)
obrazok_od_druha__ky_romanky
obrazok_od_druha__ky_romanky
klokanisti
klokanisti

SLOVENSKO - Žiaci po celom Slovensku sa svedomito pripravovali. Veď taký Matematický klokan nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Niektorí sa dokonca snažili získať posledné dôležité rady od kamošov tesne pred vstupom do triedy. Gymnazista z Bilíkovej ulice v Bratislave zisťoval: „Ak tam bude úloha, že traja niečo hovoria a iba jeden z nich má pravdu, ako sa to rieši?“

Jeho mladší spolužiak vsadil na osvedčenú podporu. V bufete kupoval veľkú čokoládovú tyčinku so slovami: „Píšeme Klokana, potrebujem energiu!

 Prvý jarný deň sa teda niesol v znamení matematiky. Ako si žiaci s úlohami poradili, uvidíme o pár dní, keď spracujeme a vyhodnotíme odpoveďové hárky zo škôl. Už teraz však vieme, že každému žiakovi, či je prváčik alebo maturant, pošleme za odvahu a výkon krásny diplom a darček. Možno ho po rokoch bude  hrdo ukazovať svojim deťom tak, ako naši prví klokanisti, ktorých deti dnes tiež v súťaži zabojovali.

 My Talentíďáci sa veľmi tešíme z toho, že ani po 20. rokoch nestráca Matematický klokan u žiakov, učiteľov a rodičov na príťažlivosti. Naopak, k 20. narodeninám dostal od detí desiatky gratulácií vo forme básničiek a krásnych obrázkov.  

 

Takúto krásnu básničku nám napísala druháčka Janka:

Klokan je náš kamarát,

preto ho má každý rád.

Vždy sa pri ňom zabavím,

aj sa niečo naučím.

 

Celých 20 rokov Klokana v skratke nájdete na www.matematickyklokan.sk 

Diskusia