ZŠ Pavla Horova v Michalovciach zaviedla ako prvá písmo Comenia Script

Základná škola (ZŠ) Pavla Horova v Michalovciach patrí v meste k najobľúbenejším. Jej kapacity sú z pohľadu počtu žiakov stále naplnené. Je to škola s dobrou „klímou“, zhodujú sa učitelia, žiaci i rodičia.

Ilustračné foto, zdroj: TASR
Ilustračné foto, zdroj: TASR

MICHALOVCE - „Do našej školy sa nezaľúbi človek na prvý pohľad,“ komentuje staršie omietky ZŠ riaditeľ Slavko Pavolko. Ako dodáva, svoje hodnoty skrýva vo vnútri. „Sú to hlavne zamestnanci našej školy, ktorí majú chuť pracovať, vzdelávať sa, sú proste nadšení pre svoje povolanie.“ 

Michalovská ZŠ sa pred pár rokmi zmenila z tradičnej na modernú. Nemá síce novú fasádu, za to sa pýši svojím vybavením. Disponuje modernými pomôckami pre prírodovedné predmety, cudzie jazyky a geografiu, ďalej trendovým nábytkom či najnovšou IT technikou. Modernou dýcha aj školská posilňovňa, knižnica ZŠ má zasa stále v ponuke knižné novinky.

Zaujímavým prvkom vzdelávania ZŠ je písmo Comenia Script. Do praxe ho zaviedla vlani ako prvá v okrese Michalovce, čím sa pridala k ďalším siedmim školám na Slovensku. Ide o nespojované písané písmo, ktoré je bližšie tlačenému. Najmenším uľahčuje nielen písanie, ale aj čítanie. Je zároveň prínosom pre ľavákov a dysgrafikov. Po prvotnej nedôvere ho prijali aj rodičia. Nácvik nového písma v porovnaní s klasickým zaberá menej času. 

Michalovská ZŠ nesie od roku 1998 meno po významom básnikovi zo Zemplína Pavlovi Horovovi. Kedysi bol učiteľom miestnej meštianskej školy. Vedomosti a šikovnosť žiakov priniesli spomínanej ZŠ už viackrát celoslovenské uznanie, keď uspeli na olympiádach či športových súťažiach. Z mnohých odišli ako majstri Slovenska. Kreatívne video zasa prinieslo žiakom víťazstvo v súťaži Bezpečné školy. Získali zaň IT techniku v hodnote asi 10.000 eur.  

Diskusia