HOKEJ: SZĽH využije dotáciu od štátu na infraštruktúru a mládež

BRATISLAVA  -Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) plánuje využiť osobitnú finančnú dotáciu vo výške 4 125 000 eur od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na rozvoj infraštruktúru a podporu mládežníckeho hokeja. „Chceme vytvoriť také podmienky, aby hokejové kluby dokázali vychovávať hráčov, o ktorých bude vo svete záujem, a ktorí budú komplexnými osobnosťami nielen po stránke športovej, ale aj vzdelanostnej a mentálnej,“ povedal prezident zväzu Martin Kohút.

Ilustračná foto - zdroj: Internet
Ilustračná foto - zdroj: Internet

SZĽH pracuje na zastrešujúcom systéme správy tréningového procesu mládeže, zabezpečenie jednotných tréningových a zápasových pomôcok, zabezpečenie jednotných testovacích pomôcok a vybudovanie pilotnej multifunkčnej športovej haly. "Na pilotnej hale nastavíme správny model fungovania a neskôr rozšírime našu infraštruktúru o ďalšie takéto multifunkčné haly po celom Slovensku,“ doplnil Martin Kohút.

Z celkovej dotácie od ministerstva školstva je pre dotačný spôsob realizácie projektu vyčlenených 1,6 milióna eur. Ďalších 2,4 milióna eur je vyčlenených pre spôsob priamej investície SZĽH a 150-tisíc eur poputuje mestám Poprad a Spišská Nová Ves, ktoré týmto spôsobom štát podporil v rámci organizovania úspešných MS hráčov do 18 rokov. „Som naozaj rád, že sa nám poradilo vypracovať projekty, na základe ktorých pôjdu peniaze presne tam, kde ich potrebujú, aby sme vytvorili kvalitnejšie podmienky pre tréningový proces mládeže, a tiež pre profesionálny a osobnostný rast hokejových trénerov a funkcionárov venujúcich sa práci s deťmi,“ dodal prezident SZĽH Martin Kohút.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy SZĽH.

 

SITA

Diskusia