Rozmanitú Indiu plnú kontrastov približuje výstava fotografií

Rozmanitá a plná kontrastov, tak opisuje svoju rodnú krajinu indický veľvyslanec na Slovensku Param Jit Mann, ktorý včera v Základnej škole s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach otvoril výstavu fotografií približujúcu Indiu. 

Na snímke žiaci počas otvorenia výstavy fotografií Eriky Litvákovej, zdroj: TASR
Na snímke žiaci počas otvorenia výstavy fotografií Eriky Litvákovej, zdroj: TASR

ŠTIAVNICKÉ BANE - "Nie je možné jednou výstavou obsiahnuť všetko, čo je možné v Indii vidieť. Napriek tomu je výstava dôležitá a zaujímavá, pretože približuje Indiu očami slovenskej fotografky," uviedol veľvyslanec na otvorení výstavy fotografií Eriky Litvákovej.  

Keď škola dostala ponuku vystavovať fotografie, vedenie prišlo s nápadom pozvať na otvorenie indického veľvyslanca, ktorý by vedel deťom krajinu priblížiť ešte bližšie. Podľa riaditeľa školy Pavla Michala je aj takáto forma spoznávania nových krajín a ľudí skvalitnením vzdelávania. 
Riaditeľ školy, ktorá je špecifická svojím zameraním na chov dravcov, vidí prepojenie aj s touto vzdialenou krajinou. "Sú dravce,  s ktorými sa aj my stretávame a ktoré žijú v Indii. Napríklad výr bengálský, ktorý žije aj v tomto priestore," podotkol. Navyše južná časť Indie sa nachádza už v tropickom pásme, ktoré miestnym školákom približuje aj jedna zo záhrad, ktoré v škole majú. 

Fotografka, redaktorka a lektorka fotografie Erika Litváková v rokoch 1994 a 1995 opakovane navštívila Indiu a z týchto ciest pochádzajú aj vystavované fotografie. Výstava potrvá v priestoroch školy dva týždne a prístupná je aj širokej verejnosti. 

Diskusia