Mladé talenty sa môžu hlásiť do medzinárodnej súťaže v oblasti módy

Mesto Svidník rozbieha s poľským partnerom Rzeszów spoločný projekt nazvaný Carpathian Art of Fashion, ktorého cieľom je podporiť miestnych tvorcov módy. Na webovej stránke mesta sú zverejnené podrobnejšie podmienky súťaže. Termín zasielania súťažných prác je do konca júna, prihlásiť sa treba na e-mailovej adrese caf@powjat.rzeszow.pl.

Ilustračné foto, zdroj: TASR
Ilustračné foto, zdroj: TASR

SVIDNÍK - Záujemcovia o prezentáciu svojho talentu musia navrhnúť a predstaviť svoju autorskú kolekciu v kategórii odev, obuv alebo bižutéria. Hlavnou cenou je vyhotovenie profesionálnych fotografií s celou prípravou na prehliadku. Úspešní súťažiaci budú mať možnosť predstaviť svoje výrobky na slávnostnom galavečere Carpathian Art of Fashion pred Palácom Wodzických v Tyczyne. 

V minulých dňoch sa vo Svidníku stretli zástupcovia oboch partnerských samospráv, ktorí sa dohodli na konkrétnych termínoch a detailoch. Potvrdili, že záverečná módna prehliadka sa bude konať v septembri. Na rokovaní bol aj riaditeľ Strednej priemyselnej školy vo Svidníku Pavel Olejár, lebo cieľom projektu je propagácia mladých talentov v oblasti módy. Deklaroval, že jeho študenti sa radi do tejto súťaže zapoja, čím sa im naskytne možnosť prezentovať svoje kreatívne modely aj na medzinárodnej úrovni.

Súčasťou projektu budú aj workshopy s tematikou tvorby módy. Výška rozpočtu je približne 60.000 eur. Projekt v slovensko-poľskom prihraničnom území získal finančnú podporu cez Program cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020. 

Diskusia