Žiaci z Dúbravky začnú chodiť na plavecké kurzy v Iuvente

V rámci pilotného kurzu, ktorý je určený pre 8- až 10-ročných žiakov, budú bazén využívať štyri základné školy v Dúbravke.

Ilustračné foto, zdroj: TASR/Pavol Ďurčo
Ilustračné foto, zdroj: TASR/Pavol Ďurčo

BRATISLAVA) - Vyše 160 žiakov základných škôl z bratislavskej Dúbravky sa od pondelka 20. marca zúčastní na intenzívnom plaveckom výcviku. Plavecké kurzy budú v bazéne, ktorý je súčasťou komplexu budov organizácie IUVENTA – Slovenského inštitútu mládeže na Karloveskej ulici. Začnú sa na základe zmluvy o prenájme plavárne, ktorú v piatok 17. marca podpísali generálna riaditeľka Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže Alena Minns a zástupca starostu mestskej časti Bratislava - Dúbravka Ľuboš Krajčír. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Morávková z tlačového oddelenia Miestneho úrad mestskej časti Bratislava - Dúbravka. 

V rámci pilotného kurzu, ktorý je určený pre 8- až 10-ročných žiakov, budú bazén využívať štyri základné školy (ZŠ) v Dúbravke, a to ZŠ Beňovského, ZŠ Nejedlého, ZŠ Pri kríži a ZŠ Sokolíkova. Kurzy povedú kvalifikovaní tréneri. Zástupca dúbravského starostu Krajčík verí, že nasledovať budú ďalšie kurzy. Dúbravka a Iuventa majú záujem aj na ďalšej spolupráci. 

Diskusia