PR
0

Ako obliekať škôlkara?

Nástup dieťaťa do škôlky či do školy predstavuje pre chod domácnosti hneď niekoľko zmien. Už nemusíte ráno riešiť iba seba, je potrebné pripraviť na včasný odchod aj toho najmladšieho člena rodiny. Je to nepochybne náročnejšie, no chce to iba správny systém a opäť sa všetko utrasie do normálu. Pribudne vám zopár nových výdavkov a nemálo peňazí miniete určite aj na oblečenie pre deti.

Dúfať v to, že sa dieťa vráti domov také čisté ako ráno odchádzalo je skutočná naivita. Sem tam sa niečo roztrhne, vznikne fľak, ktorého bude umenie sa zbaviť a v neposlednom rade, dieťa jednoducho vyrastie. Budete teda potrebovať dostatok tričiek a nohavíc. Spotrebným materiálom sú v tomto prípade detské ponožky, ktoré sú deti schopné prešúchať do niekoľkých dní. Ktovie ako to robia? Veľmi dobré sú aj detské mikiny, ktoré deti rady nosia, sú pohodlné a široko využiteľné.

Deti školáckeho veku sú často už individuálnymi osobnosťami, ktoré si ráno pred skriňou samy rozkážu, čo si chcú obliecť. Stáva sa, že tým stratíte viac času ako sama so sebou. Aj keď si to vyžaduje dávku trpezlivosti, máte už približnú predstavu ako to zvládnuť. Či už skončíte pri rifliach a tričku, alebo fešáckej sukničke, bude to určite v poriadku. Čo však obliecť škôlkarovi, aby sa cítil počas celého dňa dobre a nebol obmedzovaný v pohybe? Nelámte si nad tým veľmi hlavu, legíny a tričko s krátkym či dlhým rukávom budú dobrým riešením. Vyzerá to dobre a aj deti sa v tom cítia komfortne. Samozrejme, mamičky môžu pre dievčatká zvoliť aj šaty alebo sukňu a pančušky. Záleží však na tom, či je vaše dieťa takejto alternatíve naklonené a či to samo chce. Ak obliekate dieťa do škôlky, berte do úvahy aj to, či je skôr teplomilné, alebo mu zvykne byť zima. Či je škôlka poriadne vykúrená, alebo tam zvyknú mať čerstvejšie. V prípade, že si nie ste istá pokojne dieťaťu pribaľte ešte jedny pančuchy či detské ponožky navyše. Dedoles ponúka detské ponožky nádherných a vtipných vzorov, ktoré budú chcieť deti s radosťou nosiť.

Niektoré škôlky si vyžadujú samostatný úbor na cvičenie. Zväčša ide o krátke nohavice alebo dlhé tepláky, tričko, detské mikiny a cvičky alebo botasky. Je vhodné pripraviť tiež náhradné oblečenie, ktoré bude mať dieťa vo svojej skrinke. Stať sa môže čokoľvek. Môže sa dieťatko zašpiniť, pomočiť, čímkoľvek sa obliať a podobne. Nachystajte mu pre takýto prípad náhradné nohavičky alebo slipy, tielko, tepláky, prípadne legíny, tričko, pančušky.

Ak chcete byť pripravení skutočne na všetko, nachystajte vašej ratolesti oblečenie aj do nepriaznivého počasia. Pripravte mu pršiplášť, gumáky, gumové tepláky do dažďa, hoci aj dáždnik pre zábavu. Je dobré nakupovať podľa zoznamu, ktorý vám škôlka bez pochýb poskytne. Nájdete tam základné hygienické potreby, aké oblečenie vyžadujú a tiež všetky špecifické požiadavky.

Kto šetrí, má za tri

Nekončiace výdavky. Poplatok za škôlku, za školu, obedy, výlety, fotografovanie a je to. Peniaze sa míňajú a vy rozmýšľate, kde by sa dalo ušetriť. Je dôležité si predovšetkým uvedomiť, že deti nepretržite rastú. Veci, ktoré im kupujete s určitosťou zašpinia, potrhajú, zničia. Preto si vopred rozmyslite za čo stojí zaplatiť viac a čo je zbytočné. Keďže v škôlke deti pracujú s farbami, hrajú sa v piesku, všetko zašpinia. Preto uprednostnite obuv, nohavice, detské mikiny, ktoré sú lacné. Nemusí byť v škôlke oblečené v značkách od hlavy po päty. Nakupujte v zľavách a výpredajoch.

Aby ste dieťa na škôlku navnadili, vezmite ho na nákupy spolu s vami. Vyberte pekný batôžtek, obzerajte detské ponožky, detské mikiny spolu. Dieťa sa nebude môcť dočkať, keď si to oblečie do škôlky a pochváli sa tým. Je dôležité vybudovať v dieťati zo škôlky radosť!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Najčítanejšie

Menu