Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
19.12.2019 08:54

100 spôsobov, ako si komplikujete život

Vzťahy, zdravie, financie, práca...všade tam si zbytočne komplikujeme život. Dušan Kadlec ich našiel rovných sto a pekne ich rozobral v knihe „100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život“.

Je v nej súhrn myšlienok, o ktoré sa delil s fanúšikmi na svojom mimoriadne úspešnom blogu niekoľko rokov. Nájdete v nej tie najpodstatnejšie veci, ktoré sú pre kvalitný, šťastný a nekomplikovaný život nevyhnutné. 
Našťastie, nie je to kniha iba o tom, ako si komplikujeme život...ale aj o 100 spôsoboch, ktorými si ho dokážeme nepredstaviteľne zjednodušiť. Zlepšiť. Skvalitniť. 

„Kniha je plná možností, nápadov a návrhov, ktoré vám dokážu transformovať život. Je pre všetkých, ktorí bažia po niečom lepšom. Je pre tých, ktorí chcú zmenu. Pre tých, ktorí milujú kvalitné čítanie a potrebujú štipku optimizmu a pozitívnej energie. Je pre všetkých, ktorým v živote niečo chýba a túžia mať život lepší a kvalitnejší," tvrdí autor Dušan Kadlec. 

V knihe je zaujímavo a výstižne opísaných 100 spôsobov, ktorými si častokrát nevedomky, no zato poriadne, komplikujeme život každodennými činnosťami, rozhodnutiami a krokmi. No kniha nie je akousi kritikou na naše životy, to vôbec. Sú v nej, práve naopak, ponúkané vysvetlenia daných situácií, spolu s radami a krokmi vedúcimi k ich náprave.

Kniha „100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život" je o šanci na zmenu, ktorú viete urobiť hneď teraz a tu. Bez zbytočného odkladania a váhania. Po krôčikoch, postupne, ale efektívne. Je plná inšpirácie a pozitívnej energie, ale aj osobných skúseností a praktických rád. 

Nedarí sa vám vo financiách?

Autor ukazuje, kde možno robíte chyby. Démonizujete peniaze a vidíte v nich všetko zlo. Možno si kupujete veci, ktoré nepotrebujete, prípadne míňate viac ako zarobíte. Alebo si príliš požičiavate.

Máte naozaj vo svojich financiách poriadok? Viete si šetriť a dobre investovať? 
Dušan Kadlec pragmaticky rozoberá jednotlivé komplikácie v oblasti financií, ktorými trpíme a nesieme si ich so sebou.

Analyzuje, diskutuje a dáva tipy. 

Čo vďaka knihe získate:

Funkčnejšie vzťahy
Ukáže vám, ako sa vyhnúť všetkej tej nepotrebnej dráme, intrigám a nešťastným a nefunkčným vzťahom. Dozviete sa, ako si vzťahy budovať a ako sa o ne starať tak, aby ste si ich zjednodušili. Aby boli pružnejšie, úprimnejšie, súdržnejšie, sviežejšie a kvalitnejšie.
Pevnejšie zdravie
Pripomenie vám tie najzákladnejšie piliere, o ktoré sa vaše zdravie opiera. K tomu vám samozrejme autor prezradí, ako si ho šanovať a ako mu dopomôcť k dlhodobej prosperite.
Usporiadaný život
Uvedomíte si, na čom v živote skutočne záleží. Zrazu vám bude jasné, čo si máte v tom svojom udržať a čoho sa je načase vzdať. Získate jasnú predstavu o tom, ako to v živote chodí a čo musíte spraviť preto, aby ste boli s tým svojím spokojný.
Uvedomelú myseľ
Uvedomíte si, akú silu majú vaše myšlienky. Bude vám nad slnko jasné, ktoré myšlienky by ste mali vo svojej mysli vítať s otvorenou náručou a ktoré zasa hnať preč s palicou.
Zdravšie financie
Pozriete sa na zúbok aj najcitlivejšej téme z pomedzi citlivých. Autor vysvetlí zopár princípov, ktoré ak budete dodržiavať, tak sa vám už viac nebudú tlačiť krokodílie slzy do očí zakaždým, keď otvoríte svoju peňaženku. 
Nadšenie pre prácu
„Tak toto je moja srdcovka, takže si môžeš byť istý, že si k tebe nájdu cestu tiež informácie, ktoré ťa nasmerujú k práci, ktorú si zamiluješ," dodáva Dušan Kadlec, autor hitu „100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život".

 

Súvisiace články

08.12.2017 18:00

Na Filozofickej fakulte UPJŠ ukončili výstavu „Obraz nepriateľa v propagande počas II. svetovej vojny na Slovensku“

Najväčšiu pozornosť pútala vizuálna stránka propagandistických plagátov a až mrazivé protižidovské dobové heslá. Výstava poskytla možnosť kriticky zhodnotiť jedno z najkontroverznejších období našich dejín, vytvoriť si vlastný ...
14.11.2017 12:30

Festival vedy a techniky AMAVET 2017

V pondelok 6. novembra sa začal 14. ročník Týždňa vedy a techniky na Slovensku, kde jedným z hlavných podujatí je už 20. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET. Žiaci, ktorí boli úspešní na krajských kolách v minulom mesiaci, ...
18.09.2020 10:29

Séria Životy slávnych: aká bola Mona Lisa?

Séria Životy slávnych z vydavateľstva Slovenský spisovateľ pokračuje. Úžasná edícia, ktorá približuje osudy slávnych umelcov, ako boli Picasso (Žila som s Picassom), Dalí (Tajný život Salvadora Dalího), van Gogh (Smäd po živote...