Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
20.01.2021 20:16

Ako si vkusne zariadiť home office?

Pandémia koronavírusu nám ukázala, že práca z domu sa stáva u mnohých zamestnancov štandardom. Ak patríte medzi nich, tak ste už určite premýšľali nad tým, ako si doma vytvoriť vkusný pracovný kútik. Nuž, s odpoveďou na túto otázku sa vám dnes pokúsime pomôcť.

Práca z domu, alebo takzvaný home office, je niečo, o čom snívalo množstvo zamestnancov. Tento typ práce však so sebou prináša aj množstvo rizík, keďže práve doma sa nachádza veľa vecí, ktoré nás môžu koniec koncov rozptyľovať. Práve preto je najlepším spôsobom vytvorenie akéhosi pracovného kútika, v ktorom sa môžete plne sústrediť na všetky vaše povinnosti.

Kde začať?

Pri zariaďovaní vášho pracovného kútika, by ste sa rozhodne mali v prvom rade sústrediť na kúpu kvalitného kancelárskeho stola. Dnes môžete nájsť kancelárske stoly vyrobené z rôznych materiálov. My odporúčame stôl v tvare L kvôli oddeleniu pracovnej zóny od tej oddychovej. Kancelárske stoly v tvare L vám taktiež ponúknu množstvo úložného priestoru.

Úložný priestor

Úložný priestor však môžete získať aj zakúpením menšej komody, ktoré sú dnes v bežných kanceláriách mimoriadne populárne. Kombináciou komody s počítačovým stolom dokážete vytvoriť dokonalý pracovný kútik pre vás.

Stolička

Jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré by ste mali dbať pri zariaďovaní vášho home officu, je kvalitná stolička, na ktorej budete sedieť. V tomto prípade vám rozhodne odporúčame sa nebáť investovať, keďže častokrát sa stáva, že na nej budete sedieť viac ako 8 hodín. Váš chrbát sa vám za kvalitnú stoličku poďakuje.

Spestrite si home office dekoráciami

S lepším sústredením sa na vašu prácu vám môžu pomôcť aj rôzne dekorácie, ktoré si do svojho pracovného kútika umiestnite. Jednou z nich môžu byť rôzne koberce, ktoré si dokážete umiestniť priamo pod pracovný stôl.

 

Zdroj obrázka:
New Africa / Shutterstock.com

Súvisiace články

10.04.2018 14:24

Ministerka školstva Martina Lubyová rokovala s odborármi zo SAV

Predstaviteľov odborových zväzov pôsobiacich na pôde Slovenskej akadémie vied prijala včera ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Za Odborový zväz pracovníkov SAV sa stretnutia zúčastnili predsedníčka ...