Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
09.01.2018 08:42

Britská princezná Charlotte strávila svoj prvý deň v materskej škole

Britská princezná Charlotte strávila v pondelok svoj prvý deň v materskej škole Willcocks Nursery School v Londýne. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na kráľovskú rodinu.

Kancelária princa Williama a vojvodkyne Catherine v Kensingtonskom paláci zverejnila v pondelok dve fotografie dvojročnej princeznej v červenom vlnenom kabátiku a s malým ružovým batôžkom, ako sa chystá odísť z paláca do neďalekej škôlky. Predstavitelia vybranej škôlky ešte v decembri, keď palác oznámil svoj výber, vyhlásili, že sú rozhodnutím kráľovskej rodiny "veľmi potešení" a na príchod Charlotte sa tešia.

Škôlka Willcocks Nursery School sa nachádza neďaleko Kensingtonského paláca, kde kráľovský pár žije. Bola založená v roku 1964 a jej súčasná lokalita je od roku 1984 v cirkevnej budove na ulici Prince Consort Road. Ročný poplatok na dieťa predstavuje viac než 9000 libier (v prepočte zhruba 7500 eur).

"The Willcocks Nursery je tradičná materská škola, ktorá sa usiluje o udržanie svojho charakteru vysokého štandardu, jedinečnosti a dobrých spôsobov správania," píše sa na webovej stránke tohto predškolského zariadenia.

Charlotte bude mať v máji tri roky. Je štvrtá v nástupníckej línii na britský trón - po svojom starom otcovi princovi Charlesovi, otcovi Williamovi a staršom bratovi princovi Georgeovi.

Princezná Charlotte bude navštevovať odlišnú materskú školu než jej brat George (4), ktorého prihlásili do škôlky Westacre Montessori School v Norfolku. Vojvodkyňa z Cambridgea očakáva svoje tretie dieťa na jar.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

02.05.2018 12:22

PP Poradca pre školy. Tvoríme najlepšie riešenia - vzdelávame - dávame šťastie

Majiteľ firmy, pán Juraj Málik, je vizionár a pôvodným povolaním učiteľ, preto spoločnosť podporuje vzdelávanie rôznymi formami a dlhodobo – a to nielen pre zamestnancov a svojich zákazníkov, ale chce prispieť aj k zlepšeniu vz...