Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
31.10.2018 08:47

Časozberná kronika našej rodiny

„Spomienky sú jediným rajom, z ktorého nás nemôžu vyhnať.“

Spoločné momenty strávené v rodinnom kruhu, prezeranie starých fotografií a vôňa čerstvo napečenej bublaniny. 
Viete si predstaviť túto idylku? Presne takouto predstavou sa nechala inšpirovať zakladateľka rodinného vydavateľstva Babičkárstvo, Monika Kopřivová.

Časozberná kronika našej rodiny totiž umožňuje zachytiť tie najdôležitejšie momenty v roku, aby sme sa k nim mohli ako rodina vracať. 

Vyfoťte sa ako rodina každý rok na rovnakom mieste, pridajte fotografie z mimoriadnych udalostí a akcií, ktoré sa v danom roku stali.

Spoločné oslavy celej rodiny, svadby, výročia a stretnutia, kde ste naozaj všetci – možno raz-dva razy za rok. 
A pripíšte niekoľkými vetami, aké to všetko bolo. 

Budete tak mať krásne uchované najdôležitejšie a najzaujímavejšie chvíle a udalosti z celého roka vašej rodiny. Po čase sa budete môcť nad kronikou zasmiať a zaspomínať si. A ako rodinný poklad vám vydrží i ďalšie generácie.
Kroniku môžete neskôr posunúť svojim deťom alebo vnúčatám, ktoré tak získajú vzácne spomienky.

Časozberná kronika našej rodiny je ideálna ako darček k mnohým príležitostiam:

  • pre rodinu s deťmi ako veľký darček na Vianoce
  • pre rodinu, ktorá čaká nového potomka
  • pre novomanželov k svadbe
  • na Vianoce pre babku a dedka, ktorí chcú zaznamenávať hlavné udalosti v živote rodiny, detí a vnúčat
  • k narodeninám pre kohokoľvek, kto bude mať chuť stať sa rodinným kronikárom.

Praktická a originálna

Kronika má veľký formát (30x30 cm), takže sa tam toho veľa zmestí a nemusíte fotografie obstrihávať, či zmenšovať. Je tam priestor na fotky na šírku aj výšku s rozmermi 10x15 cm. 

Papier je kvalitnejší a má vysokú gramáž, takže sa tak rýchlo nepoškodí, nenatrhne, nepokrčí. Kniha má pevnú väzbu, aby vydržala veľa rokov. 

Časozberná kronika našej rodiny je krásny darček pre každú rodinu. Stane sa studnicou rodinných zážitkov a natrvalo zachytí, ako šiel čas. Akí sme boli v jednotlivých rokoch my, naše deti a všetci naši blízki a čo sme spolu prežili.

Milan Buno, literárny publicista

 

Súvisiace články

19.12.2017 18:04

Fakulta psychológie PEVŠ počas semestra zintenzívnila prepojenie štúdia s praxou

V priebehu zimného semestra akademického roka 2017/2018 Fakulta psychológie Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ) realizovala niekoľko prospešných projektov, ktorých cieľom bol osobnostný a kariérový rozvoj žiakov základných a stre...
05.02.2019 09:10

Agatha Christie odhaľuje nové zlo!

Kniha Iné zlo vychádza z niektorých skutočných udalostí v živote Agathy Christie...ale inak je to úplná fikcia. „V prvom rade sa musím poďakovať Agathe Christe, že poskytla dlhé hodiny radosti čitateľom na celom svete vrátane ...
12.03.2019 07:52

Začínajú písomné maturity

Viac ako 43 100 maturantov zo 706 stredných škôl čakajú písomné maturity. V dňoch od 12. do 15. marca 2019 sa budú overovať ich vedomosti zo slovenčiny, cudzieho jazyka, matematiky a v prípade žiakov maďarskej a ukrajinskej nár...