Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
06.10.2020 15:45

Celoslovenská súťaž „IPM STUDENT AWARD“

Celoslovenská súťaž „IPM STUDENT AWARD"

Stredoškoláci – súťažili v odborných vedomostiach a zručnostiach v oblasti využívania grafických systémov vo vyučovacom procese stredných škôl.

Odborný gestor IPM SOLUTIONS, s.r.o.  vyhodnotil v dvoch kategóriách 3 najlepších súťažiacich, ktorí uspeli spomedzi 7 zapojených žiakov do 19. ročníka celoštátnej súťaže „ IPM STUDENT AWARD".

Žiaci v školách používajú grafické systémy od spoločnosti PTC Creo (Pro/ENGINEER). 

Víťazmi na prvých 3 miestach sa stali: 

Tomáš Slezák za prácu „3D tlačiareň" zo SPŠ technickej Martin

Benjamín Vajda za prácu „Bicykel Mondraker" zo SPŠ technickej Bardejov

István Hegedüš za prácu „Rybársky naviják" zo  SPŠ Komárno.

Členovia odbornej hodnotiacej komisie mali nesmierne náročnú úlohu vybrať troch najlepších  žiakov. Komisia hodnotila v dvoch kategóriách. V A kategórii hodnotila originalitu, náročnosť a zložitosť práce a v kategórii B  technické prevedenie a praktické využitie práce.  Žiaci preukázali svoju kreativitu a výnimočnosť a precíznosť v práci s využívaním grafických systémov.  Všetky témy prác víťazných projektov boli nápadité a zaujímavé.  István Hegedüš sa zapojil do súťaže aj v minulom roku a získal 1. miesto, čím ukázal, že vedomosti a zručnosti osvojené v oblasti CAD modelovania má výnimočné a táto práca ho nesmierne baví. 

Súťažiaci získali nie len bohaté odborné skúsenosti od odborníkov z praxe, ale aj zaujímavé ocenenia od gestora IPM a ŠIOVu. Víťazom srdečne blahoželáme!

Zdroj text: siov.sk

Zdroj foto: siov.sk

Súvisiace články

02.01.2018 21:36

Študenti a učitelia z Michaloviec ošetrili bezdomovcov, dali im jedlo i ošatenie

Študenti a učitelia z odboru ošetrovateľstva Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Michalovciach v utorok poskytli bezdomovcom z mesta ošetrenie, jedlo či ošatenie, ale aj poradenstvo.
18.10.2017 12:00

Projekt Misia modrá planéta učí žiakov environmentálnu výchovu zážitkovou formou

Projekt inovatívneho spôsobu výučby environmentálnej výchovy „Misia modrá planéta“, ktorý pre žiakov 3. a 4. ročníka základných škôl pripravila nezisková organizácia EDULAB sa už rozbehol naplno. Takmer 6 800 žiakov z prihlásen...
16.05.2017 09:55

Živica podporí školské projekty zamerané na zodpovedné stravovanie

BRATISLAVA - Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica s finančnou podporou Nadácie Tesco podporí 10 inovatívnych školských projektov, ktoré povedú k pozitívnej zmene pri zodpovednom stravovaní v školách. Na projekty pr...