Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
15.03.2018 07:07

Dáte sa aj vy začipovať?

Dali by ste si zaviesť do tela čip, v ktorom sú všetky vaše zdravotné záznamy? Áno, môže vám to zachrániť život...ale čo ak začnú takto čipovaní ľudia záhadne zomierať?

Je tu novinka slovenskej autorky Jany Benkovej s názvom Čip.

Hlavná hrdinka novinárka Simona si upratala život, vydala sa za milovaného Olivera a odolala bláznivému pokušeniu v podobe šarmantného suseda Daniela. Lenže ani ten najväčší optimista a chápavý partner, akým Oliver je, nemôže očakávať, že jeho akčná manželka bude pokorne sedieť v redakcii pri počítači. Simona nikdy neodolala výzvam a zakaždým sa s elánom vrhla do riešenia záhad, ktoré ju priam magicky priťahujú. 

V tomto príbehu sa Oliver so Simonou vracajú po dvojročnom pracovnom pobyte v Los Angeles. S prekvapením sledujú, čo všetko sa doma zmenilo. Dozvedia sa o záhadných čipoch, ktoré dostávajú ľudia pod kožu a majú im vraj uľahčovať život. Lenže Simone sa zdá podozrivé, že po začipovaní umiera čoraz viac ľudí. Pustí sa do pátrania. Manželovi to zatají. Čo urobí Oliver, keď zistí, do čoho sa zasa zamotala a že jej pri rozuzľovaní nebezpečného klbka lží sekunduje Daniel?

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková


"Na sociálnu sieť som dostala veľa ohlasov na príbehy novinárky Simony, preto som sa rozhodla, že napíšem aj tretí príbeh," vysvetľuje autorka novinky Čip Jana Benková. „V tomto sa zvedavá Simona opäť venuje jednej záhade, a to podozrivým úmrtiam začipovaných ľudí. Zistí, že zomierajú najmä starší ľudia."
Jana Benková napísala 32 knižných titulov: Rozhovory na telo I a II, Má láska krídla?, Ľúbim ťa, Slovenské hviezdy v NHL, A. Heribanová: Vždy s úsmevom, Lekcia od princeznej, Pralinky s chilli, Slečna nebezpečná, Máš, čo si chcel, miláčik, Čistá láska, Až po uši, Zlatíčko, Dievča s mačacím menom, Ben a Maxová, Haló, tu je tvoja láska!, Slnečnica, Večernica, Ten bozk, Už sa mi aj snívaš, Chcem takého ako ty, Malinový sen, Šťastná žena, Jedna noc nestačí, Agátová alej č. 25, Nájdem ťa, Oliver, Bláznivé pokušenie, Uličnica, Musíme zostať spolu, Spoločníčka, Blafuj ako celebrita a Čip. 
V najväčšej čitateľskej ankete sa stala TOP autorkou roka 2012. Knihy J. Benkovej vychádzajú aj v zahraničí.

Prečítajte si úryvok z novinky Jany Benkovej Čip

Olizla som kávovú lyžičku a odložila ju. „Dobre vie, že nie som typ ženy, čo bude sedieť za stolom, piť tri kávy denne a iba ťukať do počítača."
Oliver si vzdychol. „Lenže je aj chlap. Žiarli."
„Neverím, že na mňa žiarli!" odsekla som ostro. „Robím si len svoju prácu. A on zasa svoju."
„Je to muž. Vníma to inak ako ty," povedal Daniel bez akejkoľvek emócie. 
„Skutočne chlapské," stisla som pery.
„Nuž, ako vidíš, nie sme dokonalí," pousmial sa a naklonil sa ku mne bližšie.
„Ty ho ešte podporuješ?" zháčila som sa a mimovoľne sa odtiahla. „Neverím!"
„Nie, len ho chápem. Reagoval by som rovnako ako on. Možno ešte horšie."
Spozornela som. „Horšie? Ako horšie?" 
„Posral by som sa od žiarlivosti, ak by si behala za iným chlapom," povedal na rovinu. „Alebo... Priviazal by som ťa doma a nikam viac nepustil."

Milan Buno, literárny publicista

 

Súvisiace články

02.10.2018 06:11

Hercule Poirot rieši Záhadu troch štvrtín

Britská spisovateľka Sophie Hannahová sa opäť rozhodla oživiť najobľúbenejšieho detektíva na svete – legendárny Hercule Poirot sa vracia na scénu v rafinovanom, diabolsky zosnovanom detektívnom príbehu. Ten sa odohráva sa v Lo...
08.06.2017 14:55

Výživné recepty pre atlétov

„Mojím receptom na vytrvalosť v behu je už dlho uspokojovanie svojich chúťok zdravým jedlom. Kniha Bež rýchlo, jedz pomaly obsahuje rozumné rady a lahodné výživné recepty – konečne vznikol skvelý pomocník do kuchyne bežca,“ pov...
15.08.2017 12:27

Najväčšia výstava o ľudskom tele Body The Exhibition otvorila svoje brány

Výstava, ktorá zmení váš život. Aj tak by sa dala popísať unikátna expozícia výstavy Body The Exhibition, ktorá bola otvorená vo štvrtok 10. augusta v Incheba Expo Bratislava v Hale B2. Táto nová výstava prišla na Slovensko v n...