Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
07.11.2017 12:45

Divadlo: V Bratislave štartuje divadelný festival pre tínedžerov Puberťák

Bratislava – Stav mysle, nie veku je podtitul divadelného festivalu Puberťák, ktorý sa začína v pondelok 6. novembra v Bratislave. Podujatie v dvojročných intervaloch prezentuje to najlepšie, čo v oblasti divadelného umenia pre tínedžerov vzniklo.

Šiesty ročník festivalu v Divadle Ludus otvorí HaDivadlo z Brna s hrou Václava Havla Vernisáž. Inscenácia vznikla pri príležitosti nedožitých osemdesiatin Václava Havla, premiéru mala v rámci festivalu Centra experimentálneho divadla Málo bylo Havla!
      

Počas druhého festivalového dňa sa s hrou Anna, inšpirovanou denníkom Anny Frankovej, predstaví súbor Dramaťáci z Bytče, bratislavské cirkevné Konzervatórium zahrá predstavenie Na koho to slovo padne a škola Ludus hru Poznáme sa?
      

Festivalový program ponúka v ďalších dňoch aj predstavenie Starého divadla Karola Spišáka z Nitry Klammova vojna - "súčasnú monodrámu, ktorá si berie na mušku nie len vzťah učiteľa k žiakom, ale aj celé školstvo", ďalej Shakespearovho Hamleta v podaní divadla Kontra zo Spišskej Novej Vsi a hru Mučeník súboru Gasparego z Liptovského Mikuláša, ktorá hľadá odpoveď na otázku, "čo by sa stalo, keby západoeurópsky kresťan hlásal svoju vieru tak naliehavo a radikálne ako stúpenec islamu?".
      

Festival Puberťák, nekomerčný divadelný projekt zameraný na staršie deti a mládež, uzavrie vo štvrtok 9. novembra Divadlo Ludus s hrou Džungľa, v ktorej nechýbajú "silné emócie, myšlienkové posolstvo, pohybová akrobacia a rytmus liečivých intuitívnych hudobných nástrojov".
      

Kompletný program nájdu záujemcovia na webstránke Divadla Ludus.

 

 

TASR

Súvisiace články

05.04.2018 10:26

Firma začala rekonštrukciu školy bez zmluvy, kraj podal trestné oznámenie

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) zaplatí stavebnej firme JUMA Nitra, s. r. o., za vykonané práce na rekonštrukcii Strednej odbornej školy (SOŠ) veterinárnej v Nitre, a to aj napriek tomu, že ich zrealizovala bez platnej zmluvy...
10.01.2019 10:13

Rezort školstva má tretieho štátneho tajomníka

Bývalý úspešný športový strelec a olympijský medailista Jozef Gönci sa dnes ujal funkcie štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Do jeho pôsobnosti bude patriť oblasť športu.
12.03.2019 07:52

Začínajú písomné maturity

Viac ako 43 100 maturantov zo 706 stredných škôl čakajú písomné maturity. V dňoch od 12. do 15. marca 2019 sa budú overovať ich vedomosti zo slovenčiny, cudzieho jazyka, matematiky a v prípade žiakov maďarskej a ukrajinskej nár...