Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
07.11.2017 12:45

Divadlo: V Bratislave štartuje divadelný festival pre tínedžerov Puberťák

Bratislava – Stav mysle, nie veku je podtitul divadelného festivalu Puberťák, ktorý sa začína v pondelok 6. novembra v Bratislave. Podujatie v dvojročných intervaloch prezentuje to najlepšie, čo v oblasti divadelného umenia pre tínedžerov vzniklo.

Šiesty ročník festivalu v Divadle Ludus otvorí HaDivadlo z Brna s hrou Václava Havla Vernisáž. Inscenácia vznikla pri príležitosti nedožitých osemdesiatin Václava Havla, premiéru mala v rámci festivalu Centra experimentálneho divadla Málo bylo Havla!
      

Počas druhého festivalového dňa sa s hrou Anna, inšpirovanou denníkom Anny Frankovej, predstaví súbor Dramaťáci z Bytče, bratislavské cirkevné Konzervatórium zahrá predstavenie Na koho to slovo padne a škola Ludus hru Poznáme sa?
      

Festivalový program ponúka v ďalších dňoch aj predstavenie Starého divadla Karola Spišáka z Nitry Klammova vojna - "súčasnú monodrámu, ktorá si berie na mušku nie len vzťah učiteľa k žiakom, ale aj celé školstvo", ďalej Shakespearovho Hamleta v podaní divadla Kontra zo Spišskej Novej Vsi a hru Mučeník súboru Gasparego z Liptovského Mikuláša, ktorá hľadá odpoveď na otázku, "čo by sa stalo, keby západoeurópsky kresťan hlásal svoju vieru tak naliehavo a radikálne ako stúpenec islamu?".
      

Festival Puberťák, nekomerčný divadelný projekt zameraný na staršie deti a mládež, uzavrie vo štvrtok 9. novembra Divadlo Ludus s hrou Džungľa, v ktorej nechýbajú "silné emócie, myšlienkové posolstvo, pohybová akrobacia a rytmus liečivých intuitívnych hudobných nástrojov".
      

Kompletný program nájdu záujemcovia na webstránke Divadla Ludus.

 

 

TASR

Súvisiace články

06.10.2019 14:28

Silný príbeh o prežití Dievča v zelenom svetri

Kniha Dievča v zelenom svetri sú dojímavé spomienky poľskej rodiny, ktorej sa podarilo uniknúť nacistickej likvidácii. Bol to zúfalý útek a nasledoval nepredstaviteľne ťažký život...celých 14 mesiacov v podzemných kanáloch.
18.04.2018 09:19

Bratislava hostí európskych expertov na kvalifikácie a validáciu

V dňoch 19. až 20. apríla 2018 organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátny inštitút odborného vzdelávania v spolupráci s Európskou komisiou medzinárodnú konferenciu Plánované a dosiahnuté výsledky vzdel...
12.11.2019 16:42

Chrám Matky Božej v Paríži v novom vydaní

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ prichádza po takmer polstoročí s novým vydaním jedného z najznámejších a najslávnejších diel svetovej literatúry – román Victora Huga Chrám Matky Božej v Paríži.