Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
07.11.2017 12:45

Divadlo: V Bratislave štartuje divadelný festival pre tínedžerov Puberťák

Bratislava – Stav mysle, nie veku je podtitul divadelného festivalu Puberťák, ktorý sa začína v pondelok 6. novembra v Bratislave. Podujatie v dvojročných intervaloch prezentuje to najlepšie, čo v oblasti divadelného umenia pre tínedžerov vzniklo.

Šiesty ročník festivalu v Divadle Ludus otvorí HaDivadlo z Brna s hrou Václava Havla Vernisáž. Inscenácia vznikla pri príležitosti nedožitých osemdesiatin Václava Havla, premiéru mala v rámci festivalu Centra experimentálneho divadla Málo bylo Havla!
      

Počas druhého festivalového dňa sa s hrou Anna, inšpirovanou denníkom Anny Frankovej, predstaví súbor Dramaťáci z Bytče, bratislavské cirkevné Konzervatórium zahrá predstavenie Na koho to slovo padne a škola Ludus hru Poznáme sa?
      

Festivalový program ponúka v ďalších dňoch aj predstavenie Starého divadla Karola Spišáka z Nitry Klammova vojna - "súčasnú monodrámu, ktorá si berie na mušku nie len vzťah učiteľa k žiakom, ale aj celé školstvo", ďalej Shakespearovho Hamleta v podaní divadla Kontra zo Spišskej Novej Vsi a hru Mučeník súboru Gasparego z Liptovského Mikuláša, ktorá hľadá odpoveď na otázku, "čo by sa stalo, keby západoeurópsky kresťan hlásal svoju vieru tak naliehavo a radikálne ako stúpenec islamu?".
      

Festival Puberťák, nekomerčný divadelný projekt zameraný na staršie deti a mládež, uzavrie vo štvrtok 9. novembra Divadlo Ludus s hrou Džungľa, v ktorej nechýbajú "silné emócie, myšlienkové posolstvo, pohybová akrobacia a rytmus liečivých intuitívnych hudobných nástrojov".
      

Kompletný program nájdu záujemcovia na webstránke Divadla Ludus.

 

 

TASR

Súvisiace články

05.10.2017 06:01

Peklo sa rozpúta až po jej návrate

Keby sa advokátke Julii Crownovej nevybil mobil a keby prišla načas vyzdvihnúť svoju päťročnú dcéru Annu zo školy, možno by sa nič nestalo. Lenže ona chvíľu meškala a dievčatko medzitým bez stopy zmizlo. Nikto nič nevidel, nikt...
30.09.2017 10:14

Pokrstili Život Adama

Kopec zábavy, trapasov a nečakaných situácií. Aj také sú dobrodružstvá šiestaka Adama. Prvá kniha Život Adama 1 mala  neuveriteľný úspech a tak prišla dvojka. 
22.05.2018 14:45

Prezident A. Kiska vymenoval 19 nových vysokoškolských profesorov

Na slovenských vysokých školách pribudne 19 nových profesorov. Menovacie dekréty im v utorok v Prezidentskom paláci odovzdal prezident SR Andrej Kiska.