Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
09.10.2017 19:38

Dnes sa začína Týždeň celoživotného učenia

Už 17. ročník podujatia Týždeň celoživotného učenia sa na Slovensku začína tento pondelok a potrvá až do 15. októbra 2017.

Séria konferencií, prednášok, seminárov, dní otvorených dverí, ukážkových hodín a celý rad sprievodných podujatí určených pre odbornú i laickú verejnosť sa uskutoční s cieľom popularizovať celoživotné učenie a jeho význam.

Týždeň celoživotného učenia podporuje aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a hlavným koordinátorom podujatia je Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v SR.

Širokú škálu bezplatných podujatí pre verejnosť doplnia viaceré aktivity odborného charakteru ako napríklad konferencie Učiace sa mestá (11. 10. Bardejov, 12. 10. Banská Štiavnica, 13. 10. Bratislava) súvisiace s Agendou 2030 a stratégiou UNESCO Learning Cities. Sériu zaujímavých workshopov a sprievodných podujatí realizuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže pod názvom IUVENTA – neformálne k úspechu mladých (13. 10. Bratislava).

V rámci záverečnej konferencie Týždňa celoživotného učenia (13. 10. Primaciálny palác, Bratislava), sa očakáva podnetná diskusia za účasti ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej, generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Mariána Valentoviča, riaditeľa Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Michala Bartóka, ako aj viacerých spoluautorov reformného materiálu Učiace sa Slovensko.

Okrem domácich organizácií sa do Týždňa celoživotného učenia zapoja aj zahraničné subjekty. Aktívnu účasť prisľúbili UNESCO, Európska komisia či Európska asociácia pre vzdelávanie dospelých. Nad aktuálnym ročníkom taktiež prevzala záštitu Slovenská komisia pre UNESCO.

Zapojené organizácie a harmonogram jednotlivých podujatí je možné sledovať na webovej stránke www.tcu.sk.

Súvisiace články

11.01.2018 13:33

ZSSK a ŽSK podpísali Memorandum o spolupráci v odbornom vzdelávaní

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová a predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Filip Hlubocký podpísali v stredu na pôde Úradu ŽSK v Žiline Memorandum o ...
23.06.2019 07:24

Vory. Ruská supermafia

Vory je dokument o zločineckej triede sformovanej v stalinských táboroch – hrozbe presahujúcej hranice Ruska –, o voroch v zakone.
21.02.2018 12:47

O Britoch s úsmevom a dobrou náladou

Chcete sa zabaviť, zasmiať a dozvedieť sa všeličo o Veľkej Británii? Prípadne si aj rozšíriť slovnú zásobu? Je tu prvá kniha s názvom Skutočným Britom ľahko a rýchlo, ktorá ponúka všemožné kultúrne kuriozity, užitočné slovné z...