Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
09.10.2017 19:38

Dnes sa začína Týždeň celoživotného učenia

Už 17. ročník podujatia Týždeň celoživotného učenia sa na Slovensku začína tento pondelok a potrvá až do 15. októbra 2017.

Séria konferencií, prednášok, seminárov, dní otvorených dverí, ukážkových hodín a celý rad sprievodných podujatí určených pre odbornú i laickú verejnosť sa uskutoční s cieľom popularizovať celoživotné učenie a jeho význam.

Týždeň celoživotného učenia podporuje aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a hlavným koordinátorom podujatia je Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v SR.

Širokú škálu bezplatných podujatí pre verejnosť doplnia viaceré aktivity odborného charakteru ako napríklad konferencie Učiace sa mestá (11. 10. Bardejov, 12. 10. Banská Štiavnica, 13. 10. Bratislava) súvisiace s Agendou 2030 a stratégiou UNESCO Learning Cities. Sériu zaujímavých workshopov a sprievodných podujatí realizuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže pod názvom IUVENTA – neformálne k úspechu mladých (13. 10. Bratislava).

V rámci záverečnej konferencie Týždňa celoživotného učenia (13. 10. Primaciálny palác, Bratislava), sa očakáva podnetná diskusia za účasti ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej, generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Mariána Valentoviča, riaditeľa Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Michala Bartóka, ako aj viacerých spoluautorov reformného materiálu Učiace sa Slovensko.

Okrem domácich organizácií sa do Týždňa celoživotného učenia zapoja aj zahraničné subjekty. Aktívnu účasť prisľúbili UNESCO, Európska komisia či Európska asociácia pre vzdelávanie dospelých. Nad aktuálnym ročníkom taktiež prevzala záštitu Slovenská komisia pre UNESCO.

Zapojené organizácie a harmonogram jednotlivých podujatí je možné sledovať na webovej stránke www.tcu.sk.

Súvisiace články

04.10.2017 11:10

Vysoké školy zaznamenali takmer sedempercentný pokles študentov

Vlani študovalo v slovenských vysokých školách o 10.979 vysokoškolákov menej ako v roku 2015. Takmer sedempercentný úbytok zapríčinil demografický pokles. Konštatuje ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) v správe...
12.09.2017 09:04

Moje vymodlené dieťa ma privádza do zúfalstva

Kniha Moje vymodlené dieťa ma privádza do zúfalstva na nemeckom knižnom trhu prekonala všetky očakávania. Už druhý rok sa drží v prvej dvadsiatke bestsellerov a nadšené ohlasy čitateľov pribúdajú. „Váš prístup je to najlepšie a...
21.09.2017 09:16

Tieňová vojna

Tom Locke pracuje ako elitný žoldnier pre Apollo Outcomes, úspešnú vojenskú firmu. Po návrate z misie v Líbyi mu pridelia prísne tajnú nelegálnu operáciu na Ukrajine. Má len sedem dní, aby zachránil rodinu známeho ukrajinského ...