Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
06.02.2018 16:36

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK priblíži záujemcom svoju činnosť

Záujemcovia o štúdium na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského (UK) v Bratislave sa budú môcť počas Dňa otvorených dverí dozvedieť viac informácií o štúdiu na jednotlivých katedrách. Stredoškoláci sa v stredu 7. februára v popoludňajších hodinách dozvedia nielen zaujímavosti o škole, ale aj o možnostiach ich prijatia na štúdium.

 "Súčasťou programu budú prednášky, prehliadky laboratórií aj diskusie s absolventmi fakulty," priblížila pre TASR Anna Komová z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. Záujemcovia sa podľa jej slov dozvedia i zaujímavosti, medzi ktoré patrí informácia, že zamestnanci fakulty modelovali a simulovali matematickou metódou bubliny v krátkych sekvenciách v animovanom filme Shrek II, či to, že jedna z planét je pomenovaná po dekanovi Jánovi Boďovi. 

Komová podotkla, že študovať tento druh odborov by mali ľudia, ktorí majú kladný vzťah k matematike, fyzike a informatike. "Neznamená to však, že žiak musí mať na strednej škole z týchto predmetov samé jednotky. Známky veľakrát nehovoria o študentovi všetko," povedala Komová. Zároveň doplnila, že dopyt po absolventoch tejto fakulty presahuje ich počty. 

__________

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky organizuje dva termíny Dní otvorených dverí.

Zimný je určený najmä maturantom a uskutoční sa v stredu.

Letný termín (6. júna) je najmä pre stredoškolákov z nižších ročníkov.

__________

Zdroj: TASR

Súvisiace články

16.03.2018 09:42

Novým vedúcim odboru školstva Prešovského samosprávneho kraja je Ján Furman

Organizačné zabezpečenie maturitných skúšok, blížiacich sa prijímacích konaní v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti krajskej samosprávy, ale tiež rozšírenie duálneho vzdelávania a racionalizácia odborov v školách v zriaďovateľ...
09.02.2018 07:35

Zábavný a trefný Denník aktívnej matky

Najlepšie chutí s dobrou kávou a poriadnym kusom domáceho koláča. Pretože len v tejto trojici si dobre oddýchnete. S dvoma deťmi, psom a mužom, čo je stále preč, sa dá žiť. Ale ako? Poradíme.
08.11.2017 06:15

Anjeli sú bližšie, ako si myslíme

Anjeli na dosah je nové inšpiratívne dielo Lorny Byrneovej, svetoznámej írskej mystičky. Ide o voľné pokračovanie medzinárodného bestsellera Anjeli v mojich vlasoch. „Anjeli mi hovoria, že láska je najmocnejšia sila na svete. L...