Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
06.02.2018 16:36

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK priblíži záujemcom svoju činnosť

Záujemcovia o štúdium na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského (UK) v Bratislave sa budú môcť počas Dňa otvorených dverí dozvedieť viac informácií o štúdiu na jednotlivých katedrách. Stredoškoláci sa v stredu 7. februára v popoludňajších hodinách dozvedia nielen zaujímavosti o škole, ale aj o možnostiach ich prijatia na štúdium.

 "Súčasťou programu budú prednášky, prehliadky laboratórií aj diskusie s absolventmi fakulty," priblížila pre TASR Anna Komová z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. Záujemcovia sa podľa jej slov dozvedia i zaujímavosti, medzi ktoré patrí informácia, že zamestnanci fakulty modelovali a simulovali matematickou metódou bubliny v krátkych sekvenciách v animovanom filme Shrek II, či to, že jedna z planét je pomenovaná po dekanovi Jánovi Boďovi. 

Komová podotkla, že študovať tento druh odborov by mali ľudia, ktorí majú kladný vzťah k matematike, fyzike a informatike. "Neznamená to však, že žiak musí mať na strednej škole z týchto predmetov samé jednotky. Známky veľakrát nehovoria o študentovi všetko," povedala Komová. Zároveň doplnila, že dopyt po absolventoch tejto fakulty presahuje ich počty. 

__________

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky organizuje dva termíny Dní otvorených dverí.

Zimný je určený najmä maturantom a uskutoční sa v stredu.

Letný termín (6. júna) je najmä pre stredoškolákov z nižších ročníkov.

__________

Zdroj: TASR

Súvisiace články

04.09.2018 18:29

Písomnú maturitu si chce opraviť viac ako tisíc žiakov

Celkovo 1 053 žiakov sa prihlásilo na opravný termín externých maturitných testov a písomných prác. V tomto roku sa uskutoční v dňoch od 4. do 6. septembra 2018 na 51 vybraných stredných školách po celom Slovensku.
03.04.2018 09:36

ŠPÚ úspešne ukončil program vzdelávania učiteľov žiakov z rómskych komunít

Štátny pedagogický ústav úspešne ukončil inovatívne vzdelávanie učiteľov, vychovávateľov, asistentov učiteľov a pracovníkov zaoberajúcich sa so vzdelávaním detí a žiakov z rómskych komunít.
29.05.2017 08:10

Veselé obrázky o vážnych vynálezoch

52 naozajstných príbehov, ktoré vymyslelo 20. Storočie. V edícii Stonožka vyšla skvelá kniha pre zvedavé deti, ktorú ilustrovali Ivan a Dávid Popovičovci. Za posledných sto rokov vzniklo toľko vynálezov ako nikdy predtým za cel...