Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
29.04.2017 08:16

Girl´s Day po prvý raz aj na SAV

Ústav informatiky SAV sa dnes spolu s Výpočtovým strediskom SAV zapojil do celosvetového podujatia Girl´s Day, ktoré sa snaží pritiahnuť do „IT sveta“ viac žien. Dievčatá z Bratislavy, Nitry a Košíc sa dnes vďaka projektu dozvedeli napríklad aj to, ako sa na seriózny výskum dajú použiť stavebnice Lego a ako roboty spoznávajú okolitý svet. Odborníci im tiež ukázali, ako sa pripravujú rečové databázy pre počítačovú syntézu a analýzu reči a aké algoritmy sa skrývajú za internetovými vyhľadávačmi.

„Myslím si, že ženy majú jednu veľmi dôležitú vlastnosť, ktorá ich priam predurčuje na to, aby sa v IT presadili, aby boli dobré a úspešné, a to je kreativita. Okrem toho majú ďalšiu vlastnosť, ktorá je ženám veľmi blízka, a to je taká poctivosť a svedomitosť v prístupe k práci. A keď sa spoja tieto dve vlastnosti, tak ženy dokážu nielen v oblasti IT, ale vo všetkých oblastiach urobiť naozaj veľmi veľké veci," povedala Ing. Ivana Budinská, PhD., riaditeľka Ústavu informatiky SAV. 

Celosvetové podujatie -  deň žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT) sa každoročne koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK V ŠTVRTOM MESIACI. Záštitu nad ním prevzal prezident Slovenskej republiky. Jeho cieľom je prezentovať odbor IKT dievčatám vo veku 14-18 rokov, ukázať im jeho atraktívnu stránku a následne perspektívne pracovné možnosti, ktoré nie sú nevyhnutne len o programovaní. 

 

Článok poskytla: Monika Hucáková                                                                                  

Súvisiace články

24.01.2018 16:37

Elektronické prihlášky

Prihlášky do materských, základných, špeciálnych aj stredných škôl by žiaci a ich rodičia mohli podávať aj elektronicky. V novele zákona o výchove a vzdelávaní to navrhujú poslanci Národnej rady SR za SNS Eva Smolíková, Andrej ...
30.05.2017 18:49

Animofest 2017

SSUŠ animovanej tvorby Vás pozýva na 12. ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov stredných škôl Animofest 2017.
22.08.2017 09:25

Pozor na láskavosti

Láskavosť je skvelý triler, ktorý zaujal natoľko, že o filmové práva sa už prihlásilaspoločnosť Fox 2000. Brilantne napísaný, napínavý a dômyselne vyskladaný psychotriler,ktorému nechýbajú nečakané prekvapenia, tajomstvá a šoku...