Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
29.04.2017 08:16

Girl´s Day po prvý raz aj na SAV

Ústav informatiky SAV sa dnes spolu s Výpočtovým strediskom SAV zapojil do celosvetového podujatia Girl´s Day, ktoré sa snaží pritiahnuť do „IT sveta“ viac žien. Dievčatá z Bratislavy, Nitry a Košíc sa dnes vďaka projektu dozvedeli napríklad aj to, ako sa na seriózny výskum dajú použiť stavebnice Lego a ako roboty spoznávajú okolitý svet. Odborníci im tiež ukázali, ako sa pripravujú rečové databázy pre počítačovú syntézu a analýzu reči a aké algoritmy sa skrývajú za internetovými vyhľadávačmi.

„Myslím si, že ženy majú jednu veľmi dôležitú vlastnosť, ktorá ich priam predurčuje na to, aby sa v IT presadili, aby boli dobré a úspešné, a to je kreativita. Okrem toho majú ďalšiu vlastnosť, ktorá je ženám veľmi blízka, a to je taká poctivosť a svedomitosť v prístupe k práci. A keď sa spoja tieto dve vlastnosti, tak ženy dokážu nielen v oblasti IT, ale vo všetkých oblastiach urobiť naozaj veľmi veľké veci," povedala Ing. Ivana Budinská, PhD., riaditeľka Ústavu informatiky SAV. 

Celosvetové podujatie -  deň žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT) sa každoročne koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK V ŠTVRTOM MESIACI. Záštitu nad ním prevzal prezident Slovenskej republiky. Jeho cieľom je prezentovať odbor IKT dievčatám vo veku 14-18 rokov, ukázať im jeho atraktívnu stránku a následne perspektívne pracovné možnosti, ktoré nie sú nevyhnutne len o programovaní. 

 

Článok poskytla: Monika Hucáková                                                                                  

Súvisiace články

16.05.2018 19:46

Najkrajšie cyklookruhy na Slovensku

Cykloturistika sa v poslednom období rozvíja naozaj nevídaným spôsobom a na cestách po celom Slovensku stretávame stále viac a viac cyklistov. Tí vyrážajú na bicykli nielen za športovým výkonom, ale aj za poznávaním jednotlivýc...
18.09.2018 18:44

Veľkolepé koncerty. Slovenské i české hviezdy

Blíži sa veľkolepá hudobná show Od Lady Carneval k Draculovi. 3 slovenské mestá sa môžu tešiť na hviezdy slovenskej a českej hudobnej scény: Helena Vondráčková, Leona Machálková, Daniel Hůlka, Nela Pocisková, Petr Kolář, Juraj ...
11.06.2019 16:07

Severské krimi Chlapec pri dverách

Ako ďaleko by ste boli ochotní zájsť, aby ste neprišli o všetko?