Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Soňa Kaletová
07.12.2020 17:34

Gröhling: Potešilo ma, koľko máme úžasných mladých kreatívnych tvorcov

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pred necelým mesiacom poprosilo deti, aby pomohli s návrhom vianočnej pohľadnice. Svoje dielo zaslalo viac ako neuveriteľný 3600 mladých tvorcov! Návrhy prišli nielen z celého Slovenska, ale aj z Česka, Francúzska, či Veľkej Británie.

„Každé Vianoce ministri, predseda parlamentu či podpredsedovia posielajú oficiálne vianočné pozdravy. Tento rok som chcel, aby boli trochu iné, menej „oficiálne" a aby ich navrhli tvoriví žiaci, deti alebo študenti," povedal o vzniku myšlienky šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Ako sám uviedol, vysoký počet návrhov prekvapil aj jeho. Z diel totiž teraz vyberie jeden, ktorý bude slúžiť ako podklad oficiálnej pohľadnici, ktorú bude rezort posielať.

„Ďakujem všetkým školám aj žiakom, ktorí sa zapojili. Spolu s kolegami máme čo robiť, aby sme z nich vybrali. Okrem počtu nás veľmi potešila aj ich kvalita a tvorivosť," odkázal minister. Bez ohľadu na to, ktorý návrh bude napokon vybratý, každý z tvorcov dostane od ministra mal pozornosť.

Zdroj text: minedu.sk

Zdroj foto: minedu.sk

Súvisiace články

05.08.2018 09:02

7 nádherných dní...a potom zmizol

Keby zavolal je nádherný dojímavý román s mnohými prekvapenia a – potešíme vás – s happyendom. Predstavte si, že spoznáte skvelého muža, strávite spolu sedem nádherných dní a zamilujete sa. Uveríte, že je to obojstranné. Akoby...
06.08.2018 09:05

Ako správne rozvíjať detský mozog?

Nová kniha Detský mozog vysvetlený rodičom je hodnotným a praktickým návodom, ktorý vyvracia mnohé povery. Zrozumiteľným spôsobom predkladá informácie najnovších výsledkov neurovedy, aby všetci rodičia dokázali pomôcť svojim d...