Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
27.02.2021 11:11

Ivan Husár: Aj malé športy budeme podporovať, ako sa len dá

 

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár prijal úspešnú gymnastku Barboru Mokošovú. Stretnutie sa konalo pri príležitosti jej nedávneho historického úspechu na Majstrovstvách Európy v gymnastike.

23-ročná gymnastka Barbora Mokošová získala na prelome rokov historicky prvú medailu na Majstrovstvách Európy v gymnastike. V tureckom Mersine vybojovala na bradlách bronzovú medailu. „Z toho úspechu som sa tešila tak, že ani môj tréner nechcel veriť svojim očiam," opísala chvíle na stupienku počas stretnutia so štátnym tajomníkom pre šport Husárom.

„Barbora je jasným dôkazom toho, že dlhoročná drina naozaj prináša svoje ovocie. Môže slúžiť ako vzor aj pre ostatných," uviedol Husár. „Viem, že tento úspech jej bude slúžiť aj ako motivácia na najbližšej olympiáde. Miestenku do Tokia má garantovanú už 1,5 roka."

Postupne štátny tajomník plánuje stretnutia so všetkými úspešnými športovcami, počnúc Petrou Vlhovou, či Filipom Polášekom.  „Mám radosť z toho, že ani v tejto náročnej covidovej dobe sa naši slovenskí športovci nestratili, ba naopak. Radosť nám čoraz viac robia aj malé športy. A preto ich budeme podporovať, ako sa len dá," uzavrel Ivan Husár.

Súvisiace články

30.11.2017 15:45

VLÁDA: Slovensko navštívi delegácia európskeho výboru CPT

BRATISLAVA - Budúci rok príde na Slovensko delegácia z Európskeho výboru na zabránenie mučenia a neľudského či ponižujúceho zaobchádzania alebo trestania (CPT). Vyplýva to z Návrhu opatrení na zabezpečenie šiestej pravidelnej ...
07.10.2017 12:53

Inferno v materskej škôlke

Na deväť sa zvýšil počet mŕtvych v dôsledku požiaru, ktorý vo štvrtok spôsobil v materskej škole v brazílskom meste Janaúba 50-ročný muž. Ten prenikol do budovy, polial viacero detí alkoholom a podpálil ich.
13.04.2018 19:55

Kiska popradským študentom poďakoval za pomoc pri zbierke Dňa narcisov

Pre mňa nie je Deň narcisov len dňom, keď sa vyzbierajú finančné prostriedky, ale dňom, keď onkologickým pacientom prejavíme našu podporu, uviedol Kiska