Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
02.06.2020 14:27

Júnová Vedecká cukráreň prichádza s eko témou. Predstaví „zbraň“ pre čistejšie životné prostredie

Železany je možné použiť ako silné ekologické oxidovadlo v znečistenom životnom prostredí. V júnovej Vedeckej cukrárni Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) sa záujemcovia budú môcť o tomto pojme dozvedieť viac.

Hosťom bude prof. Ing. Jána Híveš, PhD, riaditeľ Ústavu anorganickej chémie, technológie a materiálov Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.     

V prednáške Železany – silná zbraň pre čistejšie životné prostredie predstaví prípravu a vlastnosti železanov. Príprava železanov má kľúčový význam z hľadiska ich využitia pri dekontaminácii životného prostredia od znečisťujúcich látok. Priblíži aj mikropolutanty a spôsoboch ich likvidácie v odpadových vodách.

Prednáška je určená študentom a širokej verejnosti. Podujatie sa bude konať bez tradičného publika. Záujemcovia si ju však vo forme videozáznamu budú môcť pozrieť od 18. júna 2020 na YouTube kanále CVTI SR.

Otázky k téme prednášky môžu záujemcovia zasielať cez Facebookovú udalosť alebo cez https://www.slido.com (heslo: cukraren).

Zdroj: minedu

Súvisiace články

12.12.2017 12:34

UKONČENIE súťaže s Igorom Bukovským

Konečne prišiel ten deň, kedy sa dozvieme mená víťazov. Áno, rovno dvom z vás poputuje nová kniha I. Bukovského - (Za)chráňte svoje črevo/protiprdkavá kuchárska kniha :)
29.05.2020 07:03

Rozhodnutie ministra školstva o obnovení školského vyučovania (aktualizované znenie 28. 5. 2020)

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v súlade s opatreniami Úradu v...
21.06.2019 10:28

Najkrajšie výlety pre rodiny s deťmi v Tatrách

Ak radšej trávite s deťmi čas v prírode, prechádzkami a malou turistikou, odporúčame vám novinku Tatry pre deti z vydavateľstva Dajama. Je to druhý diel edície Výlety s deťmi – v tom prvom sme spoznali 25 turistických výletov a...