Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Soňa Kaletová
01.11.2020 14:40

Kondičný tréner Maroš Molnár vo vašej obývačke

Nie každý má možnosť cvičiť s Marošom Molnárom naživo, ale vďaka novej knihe Gauč alebo šťastie môže mať každý jeho rady poruke a meniť sa deň čo deň. Tohto kondičného trénera pozná celé Slovensko z televíznych obrazoviek, kde v relácii Extrémne premeny pomáhal chudnúť obéznym ženám aj mužom. No a svojou knihou chce pohodlných postaviť z gaučov, kde uvelebení čakajú na zázrak. A chce im tak umožniť, aby našli skutočné šťastie v zdravšom životnom štýle.

„Prestaňte čakať na zázrak a vyberte si šťastie!" odkazuje sympatický tréner. Ak naozaj túžite po zmene, chcete schudnúť, dostať sa do formy, máte super šancu. Kniha Gauč alebo šťastie z vydavateľstva Ikar je rozdelená na dve časti. V prvej nájdete životný príbeh Maroša Molnára, ktorý podľa jeho rozprávania napísala Lucia Pastierová Čarná. O tom, ako začal športovať, ako trénoval známe tváre vrátane tenistiek Dominiky Cibulkovej a Daniely Hantuchovej, futbalistu Petra Šeba a mnohých ďalších. O jeho stretnutí s láskou života, manželkou Zuzkou. O fitku Molfit, aj o tom, ako sa dostal k relácii Extrémne premeny ako mu to zmenilo život.

Maroš Molnár s Chrisom Powellom

V druhej časti ponúka 150 cvikov na rôzne partie tela – prehľadne, zrozumiteľne, fotky a nákresy, všetko detailne vysvetlené. Kardio, strečing, core... k tomu dva tréningové plány pre muža a pre ženu. No a v závere kapitola o strave. Pozrite si napríklad 7 cvikov Maroša Molnára na spevnenie chrbta , ktoré pripravil z knihy pre portál LepšíDeň.sk. „Pevný a silný chrbát je spoločne s funkčným jadrom tela a funkčným gluteálnym svalstvom zárukou zdravej a funkčnej chrbtice," tvrdí profesionálny kondičný tréner.

Maroš svojím nasadením, príbehom a sériou účinných cvičení inšpiruje a odovzdáva skúsenosti, nadobudnuté rokmi, ktoré strávil s profesionálnymi športovcami, ale aj trénovaním bežných klientov.

ukážka z knihy

AKO DOSIAHNUŤ CIEĽ BEZ ZLYHANIA
• Cieľ si treba nastaviť efektívne tak, aby bol motivačný, nie demotivujúci.
• Cieľ by mal byť konkrétny a merateľný.
• Musí byť pre nás výzvou, ale realistickou.
• Veľký cieľ si treba rozdeliť na menšie čiastkové ciele.
• Je dôležité sústrediť sa na proces, nie na výsledok.
• Je ideálne stanoviť si denne iba jednu úlohu, dôležitú na splnenie cieľa.
• Počas procesu je dobré robiť si záznamy na dennej, týždennej alebo mesačnej báze a
zaznamenávať si progres.

Gauč alebo šťastie: bux.sk

Zdroj text: Milan Buno, knižný publicista

Zdroj foto: Milan Buno, knižný publicista

Súvisiace články

04.12.2019 06:44

Vysoké Tatry kedysi. Na starých pohľadniciach

Práve vyšla kniha Retro Vysoké Tatry, ktorá prináša práve staré pohľadnice a fotografie z čias socializmu. Obdobie v rokoch 1948 až 1989 bolo všelijaké – či už sa to začalo Víťazným februárom 1948, znárodňovací proces, drsné 50...
11.05.2020 09:05

Milí rodičia, potešte svoje deti batôžkami od Stonožky

Máte aj vy doma malé deti a občas sa už nudia? Chcete ich zabaviť peknými knižkami, ktoré sú dobrodružné, zábavné, ale aj poučné a to všetko v krásnom žltom batôžku od Stonožky?
18.04.2018 09:19

Bratislava hostí európskych expertov na kvalifikácie a validáciu

V dňoch 19. až 20. apríla 2018 organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátny inštitút odborného vzdelávania v spolupráci s Európskou komisiou medzinárodnú konferenciu Plánované a dosiahnuté výsledky vzdel...