Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
05.05.2017 08:30

Kozmix sa žiakom prihovára opäť, teraz prostredníctvom časopisu

Postavička Kozmixa, známeho z rovnomenného vzdelávacieho portálu, opäť ožíva aj v tlačenej podobe. Po úspešnom prvom vydaní časopisu KOZMIX, ktorý stále pravidelne využívajú školy zapojené do projektu neziskovej organizácie EDULAB Moja prvá škola, je tu v poradí jeho druhé vydanie.

Zdroj: kozmix.sk

Časopis je určený žiakom na prvom stupni základnej školy a opäť prináša zábavnou formou spracované rôzne zaujímavé  témy. Je plný krásnych farebných ilustrácií, doplňovačiek, osemsmeroviek a krátkych testov, prostredníctvom ktorých deti získajú  nové vedomosti o našej planéte, o jej ochrane, fyzikálnych javoch, či histórii bádania.

Časopis KOZMIX je však prínosný nielen pre žiakov, ale aj pre učiteľov, ako vhodná didaktická pomôcka. Jeho prostredníctvom môžu na hodinách rozvíjať u detí prírodovedné vzdelávanie, čítanie s porozumením, kritické myslenie, digitálne zručnosti, ale aj budovať medzipredmetové vzťahy.

Okrem uvedených zručností môže učiteľ svojich žiakov časopisom aj motivovať. Tým, že je prepojený so vzdelávacím portálom KOZMIX, učiteľ z neho môže žiakom zadávať interaktívne úlohy. Za ich splnenie ich odmení magnetkou. Po splnení všetkých úloh tak bude mať dieťa celú súpravu magnetiek, ktorú učiteľ dostane  ako súčasť balíčka pri objednaní ku každému časopisu.   

Tento krásny časopis plný múdrostí a aktivít je možné objednať u triedneho učiteľa za cenu 2€ alebo si ho môže kúpiť rodič v predajniach Telekomu. Učitelia si môžu časopis objednať na stránke http://www.kozmix.sk.

 

Text: Milan Kisztner

Súvisiace články

18.05.2018 06:53

Spoznajte Slovensko z výšky

Vidieť svet z výšky býva nezabudnuteľný zážitok. Nechajte sa nalákať a pozrite sa na nádhernú slovenskú prírodu zhora. Z rozhľadní, ktorých je u nás veľa a oplatia sa navštíviť. Nová kniha Rozhľadne 2 predstavuje všetky významn...
26.09.2017 08:47

Nevšedná jeseň v Malokarpatskom múzeu v Pezinku

Ako je možné spojiť tému vína s detským návštevníkom? Túto otázku si možno položia učitelia, ktorí by chceli vziať svojich žiakov do Malokarpatského múzea v Pezinku. Práve vínu, vinohradníctvu a vínnej kultúre sa venuje toto m...
08.04.2018 10:13

Príbeh o láske, strate aj vyliečení

Bavilo ma žiť je pútavý príbeh o rodine, o živote a smrti, o láske a vzťahoch. Je to príbeh o strate, vyliečení, nádeji a sile pohnúť sa ďalej.