Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
24.03.2021 17:50

Minister školstva prijal najúspešnejšiu slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú

Vzácna návšteva. Na pôdu rezortu školstva zavítala momentálne najúspešnejšia lyžiarka sveta Petra Vlhová. S ministrom školstva Branislavom Gröhlingom a štátnym tajomníkom pre šport Ivanom Husárom sa porozprávala nielen o aktuálnej sezóne, ale aj o svojich lyžiarskych začiatkoch.

Dvadsaťpäťročná Vlhová cez víkend korunovala tohtoročnú sezónu skvelým výkonom a umiestnením na víťaznej pozícii vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide. „Petra je veľmi inšpiratívny človek, ktorý svojou energiou a cieľavedomosťou môže slúžiť všetkým mladým športovcom ako vzor. Celé Slovensko sa z jej úspechu teší a sme na ňu nesmierne hrdí," uviedol po stretnutí minister školstva Branislav Gröhling.

Petra Vlhová sa výraznejšie zapísala do histórie slovenského športu už v roku 2011, kedy vyhrala vo Švajčiarsku majstrovstvá sveta do 18 rokov. Po desiatich rokoch sa v tej istej krajine stala držiteľkou veľkého krištáľového glóbusu za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári. „Touto sezónou Peťa potvrdila, že je momentálne najvšestrannejšou lyžiarkou sveta. Obdivujem, ako sa Petra presadila v konkurencii tradičných a silných lyžiarskych krajín," priblížil štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár. „Oceňujeme aj to, že sa navyše musela v tejto sezóne s vysokou profesionalitou vysporiadať aj s problémom, ktorým bolo neúctivé zaobchádzanie zo strany funkcionárov lyžiarskej asociácie."

 

Súvisiace články

21.08.2019 10:17

Aký bol život s Picassom? Novinka z edície Životy slávnych

Toto je príbeh o jednom desaťročí jej života, v ktorom sa všetko krútilo okolo Picassa – azda najslávnejšieho maliara modernej doby. Príbeh Žila som s Picassom z edície Životy slávnych ponúka verný obraz tohto geniálneho maliar...