Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
10.04.2018 14:24

Ministerka školstva Martina Lubyová rokovala s odborármi zo SAV

Predstaviteľov odborových zväzov pôsobiacich na pôde Slovenskej akadémie vied prijala včera ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Za Odborový zväz pracovníkov SAV sa stretnutia zúčastnili predsedníčka D. Illéšová s podpredsedom A. Rusnákom a OZ Veda a výskum zastupoval jeho predseda R. Heriban.

Stretnutie, ktoré iniciovala ministerka Martina Lubyová, sa v priateľskom duchu venovalo aktuálnym témam súčasnej situácie slovenskej vedy a výskumu na Slovensku.

Rokovalo sa predovšetkým o opätovnom zaradení tarifných platov vedeckých pracovníkov a doktorandov do tabuľky, v ktorej sú v súčasnosti zaradení vysokoškolskí pedagógovia. Týmto platovým vyrovnaním by sa podľa odborárov odstránila platová diskrepancia, ktorá v priebehu dvoch minulých rokov vznikla.

Ministerka školstva v tejto veci vyjadrila ústretový postoj rezortu a podporu tomuto návrhu, ktorý by mohol vstúpiť do platnosti od januára budúceho roku.

 

Zdroj: minedu

Súvisiace články

14.03.2018 10:06

OSLAVUJEME !!! Využite to :)

V apríli minulého roku sa menilo vedenie v Učiteľských novinách. Prešli sme značnou zmenou konceptu, priniesli sme nové rubriky, nový dizajn a TERAZ ponúkamé REKLAMNÝ PRIESTOR za narodeninové ceny. Oslavujte s nami :)
01.11.2017 12:30

Katolícka cirkev si pripomína všetkých, ktorí dosiahli nebo

Bratislava – Katolícka cirkev si dnes pripomína Sviatok všetkých svätých, teda tých, ktorí dosiahli nebo, či už majú alebo nemajú svoj vlastný sviatok v cirkevnom kalendári. Ide o prikázaný sviatok. Vo štvrtok (2.11.) zas veri...
06.03.2019 08:37

Legendárna turčianska trilógia opäť ožíva

Trilógia Alžbetin dvor, Volanie vetra a Kvet hrôzy je umelecky mimoriadne vydarený príbeh fabriciovskej rodinnej kliatby, v ktorom sa autorke podarilo spojiť osudy zemianskych rodín s dobrým poznaním historických a regionálnych...