Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
10.04.2018 14:24

Ministerka školstva Martina Lubyová rokovala s odborármi zo SAV

Predstaviteľov odborových zväzov pôsobiacich na pôde Slovenskej akadémie vied prijala včera ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Za Odborový zväz pracovníkov SAV sa stretnutia zúčastnili predsedníčka D. Illéšová s podpredsedom A. Rusnákom a OZ Veda a výskum zastupoval jeho predseda R. Heriban.

Stretnutie, ktoré iniciovala ministerka Martina Lubyová, sa v priateľskom duchu venovalo aktuálnym témam súčasnej situácie slovenskej vedy a výskumu na Slovensku.

Rokovalo sa predovšetkým o opätovnom zaradení tarifných platov vedeckých pracovníkov a doktorandov do tabuľky, v ktorej sú v súčasnosti zaradení vysokoškolskí pedagógovia. Týmto platovým vyrovnaním by sa podľa odborárov odstránila platová diskrepancia, ktorá v priebehu dvoch minulých rokov vznikla.

Ministerka školstva v tejto veci vyjadrila ústretový postoj rezortu a podporu tomuto návrhu, ktorý by mohol vstúpiť do platnosti od januára budúceho roku.

 

Zdroj: minedu

Súvisiace články

07.10.2017 12:53

Inferno v materskej škôlke

Na deväť sa zvýšil počet mŕtvych v dôsledku požiaru, ktorý vo štvrtok spôsobil v materskej škole v brazílskom meste Janaúba 50-ročný muž. Ten prenikol do budovy, polial viacero detí alkoholom a podpálil ich.
20.04.2018 06:39

Vasilková a jej Mama

Príbeh jednej bežnej rodiny, v ktorej sa môžete nájsť aj vy. Manželia šesťdesiatnici Helga a Oldo sú nielen rodičmi, ale už aj starými rodičmi. V ich rodine to hreje, ale aj chladí, tak ako v každej.
22.05.2018 14:45

Prezident A. Kiska vymenoval 19 nových vysokoškolských profesorov

Na slovenských vysokých školách pribudne 19 nových profesorov. Menovacie dekréty im v utorok v Prezidentskom paláci odovzdal prezident SR Andrej Kiska.