Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
05.10.2017 10:16

Na prievidzskom gymnáziu vymenili okná za asi 340.000 eur

Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi má nové plastové okná. Investícia do prác, ktoré by mali priniesť aj zníženie energetickej náročnosti objektu, predstavovala asi 340.000 eur.

Staré okná za nové plastové vymenil dodávateľ prác na celej budove školy, informovala Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorý je zriaďovateľom školy.

Práce by mali priniesť i zníženie energetickej náročnosti objektu. "Máme aj novú kotolňu, takže dúfam, že ak ju teraz vyregulujeme, tak by to jedno s druhým mohlo priniesť želaný efekt," skonštatovala pred časom riaditeľka školy Eleonóra Porubcová.

S prácami na budove prievidzského gymnázia začal dodávateľ, spoločnosť Roko gips, s.r.o., so sídlom v Prievidzi koncom júna tohto roka. Dodávateľa vybral TSK prostredníctvom externej firmy na tretí raz, v prvej sa jeden zo súťažiacich odvolal, v druhej súťaži bol napriek zvoleniu dodávateľa krátky čas na realizáciu investície.

Výmenu okien financoval samosprávny kraj zo svojho rozpočtu.
 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

23.11.2017 12:00

Ministerka školstva podpísala v Kórei Memorandum o spolupráci

BRATISLAVA - Obsahom pracovnej cesty ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej v kórejskom Soule bola účasť na zasadnutí ministrov školstva The Asia-Europe Meeting (ASEM) a bilaterálne rokovanie zamerané n...
14.05.2018 09:52

Začína sa najrozsiahlejšia obnova vysokoškolských internátov

Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR sa v spolupráci so Študentskou radou vysokých škôl a za podpory Slovenskej národnej strany podarilo získať 50 mil. eur určených na rekonštrukciu vysokoškolských internátov. Vďaka...