Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
05.10.2017 10:16

Na prievidzskom gymnáziu vymenili okná za asi 340.000 eur

Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi má nové plastové okná. Investícia do prác, ktoré by mali priniesť aj zníženie energetickej náročnosti objektu, predstavovala asi 340.000 eur.

Staré okná za nové plastové vymenil dodávateľ prác na celej budove školy, informovala Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorý je zriaďovateľom školy.

Práce by mali priniesť i zníženie energetickej náročnosti objektu. "Máme aj novú kotolňu, takže dúfam, že ak ju teraz vyregulujeme, tak by to jedno s druhým mohlo priniesť želaný efekt," skonštatovala pred časom riaditeľka školy Eleonóra Porubcová.

S prácami na budove prievidzského gymnázia začal dodávateľ, spoločnosť Roko gips, s.r.o., so sídlom v Prievidzi koncom júna tohto roka. Dodávateľa vybral TSK prostredníctvom externej firmy na tretí raz, v prvej sa jeden zo súťažiacich odvolal, v druhej súťaži bol napriek zvoleniu dodávateľa krátky čas na realizáciu investície.

Výmenu okien financoval samosprávny kraj zo svojho rozpočtu.
 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

16.11.2017 06:15

Oklam ma!

Vychádza novinka Oklam ma, deviaty triler Harlana Cobena, ktorý dobyl 1.miesto rebríčka bestsellerov New York Times.
01.09.2017 09:24

Pred 25 rokmi schválili základný zákon - Ústavu SR

Schváleniu základného zákona štátu, Ústavy SR 1. septembra 1992, predchádzal nemenej významný akt súvisiaci s Deklaráciou o zvrchovanosti Slovenskej republiky.
28.09.2017 09:22

Ministerka Lubyová predloží parlamentu reformu Učiace sa Slovensko

BRATISLAVA - Ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS) sa už stretla s tvorcami reformy Učiace sa Slovensko a očakáva, že v pondelok od nich dostane záverečný variant dokumentu. Reformný dokument bude vzápätí zverejnený na...