Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
05.10.2017 10:16

Na prievidzskom gymnáziu vymenili okná za asi 340.000 eur

Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi má nové plastové okná. Investícia do prác, ktoré by mali priniesť aj zníženie energetickej náročnosti objektu, predstavovala asi 340.000 eur.

Staré okná za nové plastové vymenil dodávateľ prác na celej budove školy, informovala Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorý je zriaďovateľom školy.

Práce by mali priniesť i zníženie energetickej náročnosti objektu. "Máme aj novú kotolňu, takže dúfam, že ak ju teraz vyregulujeme, tak by to jedno s druhým mohlo priniesť želaný efekt," skonštatovala pred časom riaditeľka školy Eleonóra Porubcová.

S prácami na budove prievidzského gymnázia začal dodávateľ, spoločnosť Roko gips, s.r.o., so sídlom v Prievidzi koncom júna tohto roka. Dodávateľa vybral TSK prostredníctvom externej firmy na tretí raz, v prvej sa jeden zo súťažiacich odvolal, v druhej súťaži bol napriek zvoleniu dodávateľa krátky čas na realizáciu investície.

Výmenu okien financoval samosprávny kraj zo svojho rozpočtu.
 

Zdroj: TASR

Súvisiace články

19.09.2017 11:51

Zmiznuté dievčatá

Niekto sa chce asi hrať, ale vybral si hru krutú, bezcitnú a zvrátenú. Unesie dve deväťročné kamarátky Charlie a Amy a vzápätí pošle obom rodinám esemesku so svojou požiadavkou. Vyzve ich, aby za deti ponúkli určitú sumu. Kto...
08.10.2018 07:01

Motivačná novinka Dobrá forma 

Novinka Dobrá forma je príbehom Lucasa, ktorý sa rozhodol, že sa dostane do najlepšej formy svojho života. Veríte, že potenciál ľudského tela a mysle je skoro neobmedzený? A že na konci svojho života možno budete ľutovať, že st...