Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
05.10.2017 14:06

Národný monitorovací výbor eurofondov rokoval v Piešťanoch

Za účasti ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej, predstaviteľov Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) a ďalších orgánov štátnej správy sa včera v Piešťanoch uskutočnilo rokovanie s delegáciou Európskej komisie o stave implementácie eurofondov na Slovensku.

Tretie zasadnutie Národného monitorovacieho výboru pre európske štrukturálne a investičné fondy 2014 – 2020 pokračovalo dnes návštevou viacerých projektov podporených z eurofondov v Trnavskom kraji.

„Je naším bytostným záujmom, aby sme zvýšili transparentnosť čerpania eurofondov v rezorte školstva a presvedčili našich partnerov z Európskej komisie, že túto snahu myslíme vážne," uviedla v súvislosti s rokovaním ministerka školstva Martina Lubyová.

Včerajšie stretnutie s delegáciou Európskej komisie na čele s riaditeľom z Generálneho riaditeľstva pre regionálnu a mestskú politiku EK Erichom Unterwurzacherom bolo zamerané na stav čerpania eurofondov a ich implementácie v rámci jednotlivých operačných programov. Jeho súčasťou bolo predstavenie realizovaných projektov, správa o aktivitách Centrálneho koordinačného orgánu a posudzovanie IT komponentov projektov financovaných z eurofondov.

Súvisiace články

08.12.2017 12:45

Pracovníci Lekárskej fakulty UPJŠ realizujú prelomový výskumný projekt smerujúci k včasnej diagnostike Parkinsonovej ...

Pracovníci Neurologickej kliniky Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach a UNLP Košice už tretí rok vykonávajú prelomový výskum smerujúci k včasnej diagnostike Parkinsonovej choroby. V tomto roku sa im v spolupráci s kolegami z Inšt...
15.04.2020 07:42

Aká je nová kniha Koronavírus?

Prokopenko rozoberá rôzne teórie, aj tie pochybnejšie. Polemizuje, naznačuje, pripomína. Opiera sa aj o teórie starších výskumov, veľkou autoritou preňho zostáva Svetová zdravotnícka organizácia WHO.
04.05.2017 08:00

Dedia sa nielen majetky, ale aj zločin

Je tu nové severské krimi, na ktoré fanúšikovia netrpezlivo čakali. V knihe Súmrak opäť vystupuje obľúbený vyšetrovateľ William Wisting, ale tentoraz ako mladý začínajúci policajt. Horst si znova zakladá na realistickom opisova...