Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
20.05.2020 10:32

Nový diel série Denník odvážneho bojka zabaví vaše deti

Je tu 14.diel svetovej série Denník odvážneho bojka, v ktorej musí rodina Heffleyovcov ustáť neplánovanú rekonštrukciu. A ako to v ich rodine býva – najmä ak je nablízku smoliar Greg – bude to veľmi dobrodružné, zábavné a napínavé. Napokon, prestavba a rekonštrukcia domu nie je nikdy zábava, no nie? Vychutnajte si nový diel s názvom Na spadnutie.

Rodina Grega Heffleyho zrazu príde k nečakanému dedičstvu. Všetci sa tešili, výskali...teda Greg a jeho bratia Rodrick a Manny.

Áno, Greg presne vedel, že chce super jachtu, na ktorej by brázdil moria a vyhrieval by sa na slnku. Rodrick chcel zasa autobus, v ktorom by sa jeho kapela mohla voziť na turné. A Manny si chcel za „svoje" prachy kúpiť strašne veľa čokoládového pudingu...

Keďže hlavou rodiny je však žena :), Gregova mama rozhodne, že nečakané dedičstvo dajú na prestavbu. Majú predsa šancu zlepšiť si bývanie. 

Čoskoro sa však ukáže, že to nepôjde ako po masle. Objavia sa nečakané prekážky: prehnité drevo, pleseň aj nevítaní spolubývajúci – štvornohí, okrídlení a možno dokonca strašidelní. Greg a jeho rodina pomaly začnú pochybovať, či prístavba vôbec stojí za to. Keď sa prach konečne usadí, Heffleyovci zvažujú, či sa im oplatí zostať... 

Alebo majú radšej utiecť do iného mesta?

14.diel série Na spadnutie sa odohráva od jednej marcovej nedele do júnového štvrtka, a poriadne sa zabavíte na každom jednom dni. Veď Greg má problém vôbec si upratať vlastnú izbu, nieto priložiť ruku k dielu, keď sa rekonštruuje dom! Jedna veselá príhoda strieda druhú. Občas dokonca  ide o zdravie, či život, keď balansujete na streche... A to všetko dopĺňajú kresbičky samotného autora.  

Jeff Kinney má nevyčerpateľnú fantáziu. Vždy vie namiešať kokteil humoru a bláznivých situácií, a nenápadne do nich vloží prirodzené životné múdrosti. 

Séria Denník odvážneho bojka z pera Jeffa Kinneyho zabáva deti na celom svete už od roku 2007, kedy vyšiel prvé diel. Už vyše desaťročia sledujeme starosti a dobrodružstvá rodiny Heffleyovcov, či už v rodine alebo v škole, kam teda Greg nie veľmi rád chodí...veď ktoré dieťa? :) Podľa série vznikli aj štyri filmy, 1., 2., 3. a 9.diel – všetky veľmi úspešné. 

Denník odvážneho bojka vychádza vo vydavateľstve Ikar. 

Úryvok z knihy Denník odvážneho bojka – Na spadnutie:

Zo strechy sa zosypali tehly a tesne minuli mojich RODIČOV, ktorí sa vyšli von pozrieť, čo má ten hluk ZNAMENAŤ. 
Potom som si myslel , že už je KONIEC, lebo som si ani nevedel predstaviť, že by sa ešte NIEČO mohlo POKAŠĽAŤ. Ale pokašľalo sa.
V komíne si totiž spravili hniezdo OSY. Vysvitlo, že sa celý čas dostávali do domu ODTIAĽ. Teraz o hniezdo prišli a chceli sa POMSTIŤ.
Rozbehli sme sa do domu, ale žeriavnik nestihol včas zdrhnúť. Osy mu vleteli do kabíny a začali ho štípať. Pritom kopol do páčky, ktorou uvoľnil hák s VÍRIVKOU a tá prerazila STRECHU.
Ak mám byť úprimný, tak trochu mi ODĽAHLO. Vtedy mi už bolo NAOZAJ jasné, že nič HORŠIE sa už stať nemôže. 

Milan Buno, knižný publicista

 

Súvisiace články

14.12.2017 06:30

Zaujímavé rekordy Bratislavy

Viete, že v Bratislave bola prvá mimofrancúzska továreň na svete na výrobu sektu podľa originálneho receptu? A viete, koľko mlynov bývalo v Mlynskej doline, či kde sa rozprestieralo jedno z najväčších keltských sídlisk v Európe...
12.01.2018 06:02

Si len obyčajná vanilka

Milovanie s vanilkou je romantický príbeh s prvkami erotiky od slovenskej autorky, ktorá má na konte už dve knihy. Hoci jej príbehy sú väčšinou fikcia, dáva do nich vždy kúsok reality. Ako tvrdí, mnohí ľudia priam ponúkajú auto...
18.09.2018 18:36

Školy budú nahlasovať údaje o žiakoch už len elektronicky

Zníženie byrokracie a adresnejšie financovanie škôl a školských zariadení. To je cieľom zberu štatistických údajov zo škôl prostredníctvom Rezortného informačného systému (RIS). Podľa zákona totiž budú školy údaje o počte žiak...