Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
14.10.2020 23:25

Ocenenie pre slovenských realizátorov programu Erasmus+ v rámci Európskeho týždňa odborných zručností SAAIC

Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu s radosťou informuje o vynikajúcich úspechoch slovenských riešiteľov projektov Erasmus+ v rámci iniciatívy Európskej komisie, Európskeho týždňa odborných zručností 2020.

Súčasťou Európskeho týždňa odborných zručností sú každoročne udeľované Ceny výnimočnosti v odbornom vzdelávaní a príprave vo viacerých kategóriách. Tento rok Slovensko slávi rovno dva úspechy:

1) V kategórii „Ceny Európskych agentúr" a #CedefopPhotoAward (súťaž vyhlásená Európskym strediskom pre rozvoj odborného vzdelávania) sa na 1. mieste umiestnila Škola umeleckého priemyslu na Jakobyho ulici v Košiciach ako dlhodobý realizátor projektov Erasmus+. Víťazstvo získali so svojim videom žiaci odboru animovaná tvorba a grafický dizajn.

2! V kategórii „European Funding for Excellence Awards - Erasmus+ dištančné vzdelávanie" boli odbornou porotou do verejného hlasovania nominované dva najlepšie projekty, medzi ktorými je aj slovenský Erasmus+ projekt „Inovatívny nástroj zmiešaného vyučovania o bezpečnom manažmente ochrany včiel pred škodcami", ktorý realizuje Stredná odborná škola na ulici Pod Bánošom v Banskej Bystrici v rámci iniciatívy BLESABEE – od zdravých včiel k zdravým ľuďom. V tejto kategórii prebieha do 10. novembra 2020 (22:00) verejné hlasovanie na webstránkach Európskej komisie, v ktorom je možné projekt pochádzajúci zo Slovenska stále podporiť.

Európsky týždeň odborných zručností je iniciatíva Európskej komisie prvýkrát vyhlásená v roku 2016. Jej zámerom je zvýšiť kvalitu a atraktívnosť odborného vzdelávania a prípravy (OVP), ktoré je schopné poskytnúť ľuďom zručnosti potrebné na naplnenie osobného, ale aj profesionálneho života. Iniciatíva zahŕňa podujatia v členských krajinách Európskej únie, ktoré sa konajú na miestnej, regionálnej, národnej alebo európskej úrovni.

Témou roku 2020 je „Prechod na zelené a digitálne OVP". Hlavné podujatie piateho ročníka, na ktorom budú slávnostne vyhlásení aj víťazi Cien výnimočnosti, sa bude konať v Berlíne od 09. do 13. novembra 2020 po prvýkrát online.

Súťaže vyhlásené SAAIC – Národnou agentúrou programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu v rámci Európskeho týždňa odborných zručností nájdete na webstránkach. Viac informácií o programe Erasmus+ nájdete na www.erasmusplus.sk

Súvisiace články

21.04.2020 07:23

Miro Jaroš, Tami Heribanová, či Bibi Ondrejková. Ich tipy na detské knižky

Čítanie kníh je pre deti nenahraditeľné. Či už im čítate vy odmalička, alebo si potom čítajú samé. Knihy rozvíjajú ich potenciál, zlepšujú im rečové a vyjadrovacie zručnosti. Vďaka knihám dokážu lepšie porozumieť svetu okolo se...
08.05.2019 09:34

Zlo číha tam, kde ho najmenej čakáte!

Sandra Brownová je nielen kráľovná romantických trilerov, ale aj nečakaných zvratov a návykových príbehov, ktoré si vychutnáte do posledných strán. V knihe Krvavé spomienky sa jej podarilo majstrovsky spojiť napätie a romantiku...
26.09.2017 08:47

Nevšedná jeseň v Malokarpatskom múzeu v Pezinku

Ako je možné spojiť tému vína s detským návštevníkom? Túto otázku si možno položia učitelia, ktorí by chceli vziať svojich žiakov do Malokarpatského múzea v Pezinku. Práve vínu, vinohradníctvu a vínnej kultúre sa venuje toto m...