Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
18.09.2017 08:34

Pellegriniho úrad bude spolupracovať s ďalšou vysokou školou

BRATISLAVA - Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu bude na príprave odborníkov pre verejnú správu spolupracovať s Vysokou školou ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave (VŠEMvs). Ako informoval komunikačný odbor úradu podpredsedu vlády, vedúci úradu Patrik Krauspe v stredu za účasti vicepremiéra Petra Pellegriniho podpísal s rektorkou VŠEMvs Vierou Cibákovou memorandum o spolupráci.

Podpredseda vlády pripomenul, že toto memorandum nadväzuje na spoluprácu s Univerzitou Komenského, Slovenskou technickou univerzitou a Ekonomickou univerzitou, ktoré boli podpísané pred necelým polrokom. „Ak chce štát poskytovať kvalitné služby občanom, tak má rovnako ako súkromné firmy povinnosť vychovávať kvalifikovaných odborníkov pre správu vecí verejných", uviedol Peter Pellegrini po podpise.

Podľa rektorky Viery Cibákovej VŠEMvs už rozšírila ponuku študijných zameraní v odbore verejná správa o také oblasti, ako digitalizácia verejnej správy, verejné obstarávanie, alebo manažment začínajúcich firiem, a je pripravená rozšíriť ponuku študijných programov v odboroch verejná správa a manažment tak, aby ešte viac zodpovedali aktuálnym požiadavkám verejnej správy. „Radi sa zapájame aj do pripravovanej Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania s konkrétnymi záväzkami, ktoré budú zverejnené už o niekoľko dní pri jej založení, a radi prispejeme svojim dielom k napĺňaniu jej zámerov, " vysvetlila rektorka Viera Cibáková.

Úrad podpredsedu vlády spolupracuje s vysokými školami vo viacerých oblastiach. Ešte v decembri 2016 vyhlásil výzvu z Operačného programu Technická pomoc vo výške 300-tisíc eur na zatraktívnenie vyučovacieho procesu, do ktorej sa prihlásilo 18 fakúlt a keďže podľa úradu predložili veľmi komplexné a kvalitné projekty, finančné prostriedky boli navýšené takmer na dvojnásobok.

Vicepremiér zároveň avizoval, že pri najbližšej novele zákona o verejnom obstarávaní navrhne, aby štátne a verejné inštitúcie dostali výnimku na obstarávanie služieb, ktoré vedia poskytnúť aj verejné vysoké školy. Tie by získali rovnaké postavenie, ako dnes majú stredné odborné školy, ktorých služby môže štát využívať na priamo bez verejného obstarávania.

 

SITA

Súvisiace články

24.04.2017 09:39

Svet prírodných antibiotík

„Neexistuje dostatok dôkazov o prínose užívania antibiotík pri infekciách horných ciest dýchacích u detí alebo u dospelých. Antibiotiká vyvolávajú nepriaznivé účinky najmä u dospelých. Indície u akútnej hnisavej nádchy alebo ak...
06.10.2017 06:46

Dievča z kalendára 4

„Sexi, inteligentná a napínavá séria. Audrey nás rozosmiala aj rozplakala. Milujeme jej knihy,“ napísal portál Hooks & Books Book. Obľúbená séria Dievča z kalendára sa končí poslednou knihou a záverečnými tromi mesiacmi. Zdá sa...
06.01.2018 08:11

Jazykové okienko

Skloňovanie podstatného mena pani