Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
16.02.2021 15:07

Prihláste sa už teraz na medzinárodnú súťaž v umení - BBA Artist Prize 2021 Open Call Berlin

Kto sa môže prihlásiť? Ktokoľvek, naozaj. Toto je medzinárodná výzva, otvorená pre druhy umenia, všetky vekové skupiny nad 18 rokov, všetky pohlavia, všetky kariérne dráhy, stupne a všetky vzdelanostné tituly. Medzinárodná porota zložená z vysoko postavených profesionálov v odbore, bude hľadať umelcov, ktorí preukazujú najväčší potenciál, vynikajúcu kreativitu s profesionalitou a ktorí najpresvedčivejšie a najšikovnejšie zrealizovali svoje koncepty alebo diela.


Umelci zaradení do Longlistu 

Počas jari 2021 bude na webe uvedených 30 umelcov zaradených do užšieho výberu a budú aktívne propagovaní v našich sociálnych sieťach. 


Umelci zaradení do Shortlistu

Začiatkom apríla 2021 bude z Longlist výberu vybraných 10 až 15 umelcov, ktorí sa dostanú do Shortlist výberu. 

Umelci z Shortlist výberu môžu vystavovať skupinovo a môžu vyhrať 3 ceny. Okrem toho každý umelec vybraný do Shortlist výberu dostane propagáciu na ARTSY profile, webových stránkach, PR a sociálnych médií.


Skupinová výstava počas Gallery Weekend Berlin 2021

Výstava umelcov zaradených do Shortlistu a vyhlásenie víťazov cien je vrcholom počas Gallery Weekend Berlin od 30. apríla do 2. mája 2021. Gallery Weekend Berlin je jedným z popredných podujatí pre súčasné umenie v Nemecku a láka nadšencov a zberateľov umenia z Nemecka a z celého sveta. 
 

1. cena

Solo Show v galérii BBA v roku 2022 

Peňažná výhra 1 000 € 

Artsy profil 


2. cena

Artsy profil + online Solo show

Peňažná výhra 500 €


3. cena

Artsy profil + online Solo show 

Peňažná výhra 300 €


Výstava Shortlist výberu v Kühlhaus Berlin
 

Kühlhaus Berlin je jedným z najobľúbenejších umeleckých a kultúrnych podujatí v meste. Jedná sa o budovu dedičstva v Gleisdreieck, centrálnej a dobre známej lokalite v Berlíne. Výstava BBA Artist Prize 2021 sa koná v 5. poschodí budovy a ponúka: Výstavný priestor s rozlohou viac ako 600 m2, vchod výťahu, bezbariérový prístup, toalety. Rozsiahly priestor umožňuje prezentáciu asi tucta umelcov a rôznych médií - od videoartu, inštalovaných projekcií, médií založených na čase až po sochárske diela. Tehlové steny sa striedajú s klasickým štýlom bielej kocky - takže obrazy, fotografie a tlačiarenské diela si nájdu perfektné miesto.

Deadline našej BBA Artist Prize: pondelok 15. marca 2021 (polnoc SEČ)
Víc informací nájdete tu: https://bba-gallery.com/artist-prize 

Súvisiace články

08.09.2017 09:28

DRUHÝ ROČNÍK VEDECKÉHO VEĽTRHU SA ZAČNE DISKUSIOU ZA OKRÚHLYM STOLOM

Bratislava – Už o niekoľko dní, 14. septembra 2017, sa námestie NC Eurovea v Bratislave stane dejiskom 2. ročníka Vedeckého veľtrhu. Organizátori sa ho tohto roku rozhodli otvoriť diskusiou za okrúhlym stolom.
10.08.2018 08:05

Krstný otec. Všetko o kultovom filme

Práve vychádza jedinečná kniha uznávaného odborníka Petra Cowieho – Krstný otec. Fascinujúci príbeh filmu.
23.08.2017 09:13

Anjeli na dosah s Lornou Byrne

Anjeli jej povedali, že si musíme viac užívať život, jednoduché veci ako je povedzme spevvtákov v daždi. Sme tu iba na chvíľu a prečo si nechať unikať život pomedzi prsty? Hmotnéveci si aj tak nemôžeme vziať so sebou do neba. „...