Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
11.02.2021 21:23

Prví učitelia získajú ochranu pred koronavírusom už v sobotu

Prví učitelia získajú ochranu pred ochorením COVID-19 už cez nadchádzajúci víkend. Očkovanie učiteľov, ktorí majú 55 rokov a menej sa začne v sobotu 13. februára. Ide o prvú fázu, v ktorej ministerstvo školstva v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva poskytnú zamestnancom škôl bezplatne a dobrovoľne možnosť sa zaočkovať proti koronavírusu.

„Napriek tomu, že mojou snahou je ochrániť všetkých zamestnancov škôl a hneď, musíme byť trpezliví a čakať na to, ako sa darí vakcínu vyrábať," uviedol minister školstva Branislav Gröhling a súčasne sa poďakoval učiteľom za ich prácu a nasadenie v náročnom období.

Prvé dávky vakcíny AstraZeneca, ktoré prišli na Slovensko len pred pár dňami sú určené pre nasledujúce kategórie zamestnancov mladších ako 55 rokov (vrátane):

  • pedagogickí zamestnanci materských škôl,
  • pedagogickí zamestnanci špeciálnych materských škôl,
  • pedagogickí zamestnanci zabezpečujúci výučbu na I. stupni základnej školy alebo v školských kluboch detí,
  • pedagogickí zamestnanci na špeciálnych základných školách,
  • pedagogickí zamestnanci na stredných školách pre žiakov so zdravotným znevýhodnením,
  • pedagogickí zamestnanci na praktických školách alebo odborných učilištiach,
  • pedagogickí zamestnanci zabezpečujúci výučbu končiacich ročníkov stredných škôl.

Do kategórie pedagogický zamestnanec zabezpečujúci výučbu na I. stupni ZŠ sú zaradení aj pedagogickí asistenti učiteľa, špeciálni pedagógovia a vychovávatelia.

Očkovať sa bude naprieč celým Slovenskom, najmä v krajských mestách, ale aj v Martine, Liptovskom Mikuláši či Dolnom Kubíne.

Link na registráciu bude riaditeľom škôl zasielaný postupne. Tí ho následne budú rozosielať svojim zamestnancom. Informácie budú priebežne zverejňované aj na webe minedu.sk.

S postupným dovozom ďalších dávok vakcín plánuje rezort školstva preočkovať všetkých zamestnancov v školstve, ktorí o to prejavia záujem. „Toto je len prvá fáza. Postupne budeme spúšťať ďalšie tak, aby sa zaočkoval každý, kto bude mať o to záujem," upozornil šéf rezortu školstva.

Ministerstvo školstva bude postupne identifikovať ďalšie skupiny zamestnancov a s pribúdajúcim počtom vakcín budú na očkovanie pozývané ďalšie skupiny pedagogických, odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení.

 

Súvisiace články

24.07.2020 08:58

Fakulta sociálnych vied UCM v Trnave podpísala Memorandum o spolupráci s IUVENTA

UCM v Trnave podpísalo Memorandum o spolupráci so Slovenským inštitútom mládeže IUVENTA
26.10.2017 12:20

Učitelia si budú zlepšovať online zručnosti v programe Digitálna garáž

Bratislava - Učitelia majú možnosť sa začať vzdelávať v oblasti digitálneho marketingu. Akreditovaný vzdelávací program pod názvom Digitálna garáž - Úvod do online marketingu ponúka nezisková organizácia Ja Slovensko.