Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
22.03.2018 11:33

Rektor Paneurópskej vysokej školy napísal otvorený lisť akademickej obci Slovenska

Prof. Juraj Stern Vyzýva celú akademickú obec, aby sa prebrala z pasivity.

Vážení kolegovia!

Som smutný z pretrvávajúcej letargie a pasivity časti akademickej obce. Zatiaľ čo naši študenti stoja každý týždeň na námestiach a zasadzujú sa spolu s občianskou iniciatívou  "Za Slušné Slovensko", mnohí z Vás pedagógov stojíte bokom. V mysli sa mi vybavujú roky 1989 a aj roky mečiarizmu, keď väčšina pedagógov stála po boku študentov a vedeli privodiť zmenu, ktorú naša krajina vtedy tak potrebovala.

S názormi, že politika nepatrí na pôdu univerzity sa dá súhlasiť, aj to však s výhradami, je to chabé ospravedlnenie pre pasivitu. Spomeňte si na Nežnú revolúciu, boli to študenti, umelci a vedci, ktorí boli hybnou silou zmien a tá sa diala hlavne priamo na univerzitách a školách.

Každý týždeň som teraz opäť stál po boku mojich študentov z Paneurópskej vysokej školy na námestí. Bol to opäť skvelý pocit, som na svojich študentov hrdý, boli aktívni. Aj oni privítali moju účasť. Žiaľ o tento skvelý pocit účasti a spolupatričnosti ste sa mnohí pripravili!

Milí študenti, povzbuďte svojich pedagógov a akademických funkcionárov, aby napriek tomu, „že doteraz tvrdo spali, ste ich vy hromami a bleskami vzbudzovali k tomu, aby sa prebrali!"

Vážení kolegovia, prejavte svoju občiansku statočnosť a poďme spoločne pre našich študentov, pre naše deti a vnukov, pre našu budúcnosť pridať svoj hlas. Nechceme korupciu, aroganciu moci, žiadame objasnenie všetkých podozrení, kriminálnych deliktov minulosti, odstránenie vplyvu oligarchov, spravodlivú justíciu a potrestanie vinníkov. Všetci chceme SLUŠNÉ A TOLERANTNÉ SLOVENSKO!

Prof. Juraj Stern
Rektor Paneurópskej vysokej školy 
 

Súvisiace články

22.02.2018 09:42

Prezident súhlasí, aby ministerstvo školstva riadilo experimentálne overovanie

Ministerstvo školstva získa od 15. marca kompetenciu riadiť experimentálne overovanie, nie iba rozhodovať. Vyplýva to z novely zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve z dielne poslancov koaličnej SNS, ktorú pod...
15.11.2017 15:00

Nové kométy, obdobie disentu či nanoliečivá

Program „Ľudia“ priniesol Slovenskej akadémií vied od roku 2015 špičkových vedcov zo zahraničia, ktorí opustili svoje prestížne pracoviská a prišli robiť vedu na Slovensko. V programe SASPRO je zapojených 16 Slovákov a 22 zahra...
15.03.2018 09:18

Materské školy v Ružinove budú deti prijímať v máji

Písomné rozhodnutie o prijatí, respektíve neprijatí dieťaťa do materskej školy, rodičia dostanú do 15. júna