Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
22.03.2018 11:33

Rektor Paneurópskej vysokej školy napísal otvorený lisť akademickej obci Slovenska

Prof. Juraj Stern Vyzýva celú akademickú obec, aby sa prebrala z pasivity.

Vážení kolegovia!

Som smutný z pretrvávajúcej letargie a pasivity časti akademickej obce. Zatiaľ čo naši študenti stoja každý týždeň na námestiach a zasadzujú sa spolu s občianskou iniciatívou  "Za Slušné Slovensko", mnohí z Vás pedagógov stojíte bokom. V mysli sa mi vybavujú roky 1989 a aj roky mečiarizmu, keď väčšina pedagógov stála po boku študentov a vedeli privodiť zmenu, ktorú naša krajina vtedy tak potrebovala.

S názormi, že politika nepatrí na pôdu univerzity sa dá súhlasiť, aj to však s výhradami, je to chabé ospravedlnenie pre pasivitu. Spomeňte si na Nežnú revolúciu, boli to študenti, umelci a vedci, ktorí boli hybnou silou zmien a tá sa diala hlavne priamo na univerzitách a školách.

Každý týždeň som teraz opäť stál po boku mojich študentov z Paneurópskej vysokej školy na námestí. Bol to opäť skvelý pocit, som na svojich študentov hrdý, boli aktívni. Aj oni privítali moju účasť. Žiaľ o tento skvelý pocit účasti a spolupatričnosti ste sa mnohí pripravili!

Milí študenti, povzbuďte svojich pedagógov a akademických funkcionárov, aby napriek tomu, „že doteraz tvrdo spali, ste ich vy hromami a bleskami vzbudzovali k tomu, aby sa prebrali!"

Vážení kolegovia, prejavte svoju občiansku statočnosť a poďme spoločne pre našich študentov, pre naše deti a vnukov, pre našu budúcnosť pridať svoj hlas. Nechceme korupciu, aroganciu moci, žiadame objasnenie všetkých podozrení, kriminálnych deliktov minulosti, odstránenie vplyvu oligarchov, spravodlivú justíciu a potrestanie vinníkov. Všetci chceme SLUŠNÉ A TOLERANTNÉ SLOVENSKO!

Prof. Juraj Stern
Rektor Paneurópskej vysokej školy 
 

Súvisiace články

22.06.2019 07:19

Futbalové legendy, kuriozity a zaujímavosti

„Ak vám niekto povie, že futbal je nudná hra, v ktorej si 22 hráčov posúva loptu, neverte mu,“ tvrdí novinár a publicista Samo Marec. „Futbal je plný fascinujúcich príbehov a tu je 25 z nich. Pri písaní knihy som myslel na ľudí...
28.10.2019 10:41

Jesenné prázdniny

Už čoskoro :)
18.04.2018 09:19

Bratislava hostí európskych expertov na kvalifikácie a validáciu

V dňoch 19. až 20. apríla 2018 organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátny inštitút odborného vzdelávania v spolupráci s Európskou komisiou medzinárodnú konferenciu Plánované a dosiahnuté výsledky vzdel...