Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
26.01.2018 18:43

Riaditeľ ŠPÚ prijal záštitu nad Kongresom nemeckého jazyka

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk prijal záštitu nad Kongresom nemeckého jazyka (Deutschkongress), ktorý sa bude konať v termíne 2. – 3. júla 2018 na Katolíckej univerzite v Ružomberku pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Cieľom kongresu je vytvorenie siete inštitúcií a partnerov, ktorí sa v rámci slovenského vzdelávacieho systému zasadzujú za podporu nemeckého jazyka. 

„Štátny pedagogický ústav podporí kongres aktívnou účasťou v snahe pomôcť posilniť výučbu druhého cudzieho jazyka v základných a stredných školách,"  uviedol riaditeľ Ľ. Hajduk. 

Na kongres sú pozvaní  germanisti, riaditelia škôl, učitelia, zástupcovia firiem a všetci, ktorí sa zaujímajú o nemecký jazyk. Program dvojdňového podujatia bude tvoriť Konferencia SUNG Spoločnosti učiteľov nemeckého jazyka a germanistov Slovenska, Konferencia vedení škôl s nemeckým jazykovým diplomom (DSD) na Slovensku, didakticko-metodické odborné workshopy pre učiteľov nemeckého jazyka, odborné a vedecké prednášky, pódiové diskusie so zástupcami školstva a hospodárskej sféry, odborné diskusie a výmena kontaktov. Na kongrese sa bude prezentovať aj projekt Experientieren auf Deutsch, na ktorom spolupracuje Štátny pedagogický ústav, Nadácia Volkswagen Slovakia a Goetheho Inštitút.

Kongres nemeckého jazyka organizuje Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave, Spoločnosť učiteľov nemeckého jazyka  a germanistov Slovenska (SUNG), Goethe-Institut Bratislava a  Ústredie zahraničného školského systému - Zentralstelle für das Auslandsschulwesen (ZfA) v spolupráci s ŠPÚ.
 

Súvisiace články

18.12.2017 15:30

Študenti zo Spišskej Novej Vsi prezentovali Slovensko v Rade Európy

Národný ústav celoživotného vzdelávania implementoval počas roka 2017 medzinárodný projekt s názvom „Nástroje na realizáciu rámca kompetencií pre demokratickú kultúru“ v rámci spoločného programu Európskej únie a Rady Európy „D...
05.10.2018 06:52

Odsúdili ju, že je Chybná

Cecelia Ahern je autorka bestsellerov S láskou Rosie a P. S. Milujem ťa. Tentoraz prichádza s drsnou dystopickou dilógiou o sedemnásťročnom dievčati, ktoré spoločnosť odsúdi ako Chybnú. Strhujúci príbeh o spoločnosti, kde sa za...
01.10.2017 10:28

Špičková slovenská detektívka

Václav Neuer aj v novej detektívke zúročil svoje skúsenosti z každodennej práce policajtov pri objasňovaní najzávažnejších zločinov a z fungovania podsvetia. „Praktiky zločineckých skupín zachádzali pred rokmi často až do zvrát...