Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
26.01.2018 18:43

Riaditeľ ŠPÚ prijal záštitu nad Kongresom nemeckého jazyka

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk prijal záštitu nad Kongresom nemeckého jazyka (Deutschkongress), ktorý sa bude konať v termíne 2. – 3. júla 2018 na Katolíckej univerzite v Ružomberku pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Cieľom kongresu je vytvorenie siete inštitúcií a partnerov, ktorí sa v rámci slovenského vzdelávacieho systému zasadzujú za podporu nemeckého jazyka. 

„Štátny pedagogický ústav podporí kongres aktívnou účasťou v snahe pomôcť posilniť výučbu druhého cudzieho jazyka v základných a stredných školách,"  uviedol riaditeľ Ľ. Hajduk. 

Na kongres sú pozvaní  germanisti, riaditelia škôl, učitelia, zástupcovia firiem a všetci, ktorí sa zaujímajú o nemecký jazyk. Program dvojdňového podujatia bude tvoriť Konferencia SUNG Spoločnosti učiteľov nemeckého jazyka a germanistov Slovenska, Konferencia vedení škôl s nemeckým jazykovým diplomom (DSD) na Slovensku, didakticko-metodické odborné workshopy pre učiteľov nemeckého jazyka, odborné a vedecké prednášky, pódiové diskusie so zástupcami školstva a hospodárskej sféry, odborné diskusie a výmena kontaktov. Na kongrese sa bude prezentovať aj projekt Experientieren auf Deutsch, na ktorom spolupracuje Štátny pedagogický ústav, Nadácia Volkswagen Slovakia a Goetheho Inštitút.

Kongres nemeckého jazyka organizuje Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave, Spoločnosť učiteľov nemeckého jazyka  a germanistov Slovenska (SUNG), Goethe-Institut Bratislava a  Ústredie zahraničného školského systému - Zentralstelle für das Auslandsschulwesen (ZfA) v spolupráci s ŠPÚ.
 

Súvisiace články

30.09.2019 12:14

Bloguj o knihu - september

Mesiac sa nám končí a my opäť žrebujeme výhercu obľúbenej súťaže: Bloguj o knihu
14.03.2018 06:56

Po prvý raz pocítil jej kožu...

Nový mrazivý severský krimitriler Bez kože vás zavedie do nehostinného Grónska. Autor tam už niekoľko rokov žije, preto sú jeho opisy a celková atmosféra naozaj autentické.
19.06.2017 09:44

Je príklon mladých k extrémizmu výsledkom chýb v slovenskom školstve?

Extrémizmus a radikalizmus sú u nás na vzostupe. To je fakt. Ukázali to aj posledné parlamentné voľby, v ktorých sa do parlamentu so ziskom vyše 200 000 hlasov prebojovala ĽSNS pod vedením Mariána Kotlebu. Ako sa však zdá, zmen...