Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
26.01.2018 18:43

Riaditeľ ŠPÚ prijal záštitu nad Kongresom nemeckého jazyka

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk prijal záštitu nad Kongresom nemeckého jazyka (Deutschkongress), ktorý sa bude konať v termíne 2. – 3. júla 2018 na Katolíckej univerzite v Ružomberku pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Cieľom kongresu je vytvorenie siete inštitúcií a partnerov, ktorí sa v rámci slovenského vzdelávacieho systému zasadzujú za podporu nemeckého jazyka. 

„Štátny pedagogický ústav podporí kongres aktívnou účasťou v snahe pomôcť posilniť výučbu druhého cudzieho jazyka v základných a stredných školách,"  uviedol riaditeľ Ľ. Hajduk. 

Na kongres sú pozvaní  germanisti, riaditelia škôl, učitelia, zástupcovia firiem a všetci, ktorí sa zaujímajú o nemecký jazyk. Program dvojdňového podujatia bude tvoriť Konferencia SUNG Spoločnosti učiteľov nemeckého jazyka a germanistov Slovenska, Konferencia vedení škôl s nemeckým jazykovým diplomom (DSD) na Slovensku, didakticko-metodické odborné workshopy pre učiteľov nemeckého jazyka, odborné a vedecké prednášky, pódiové diskusie so zástupcami školstva a hospodárskej sféry, odborné diskusie a výmena kontaktov. Na kongrese sa bude prezentovať aj projekt Experientieren auf Deutsch, na ktorom spolupracuje Štátny pedagogický ústav, Nadácia Volkswagen Slovakia a Goetheho Inštitút.

Kongres nemeckého jazyka organizuje Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave, Spoločnosť učiteľov nemeckého jazyka  a germanistov Slovenska (SUNG), Goethe-Institut Bratislava a  Ústredie zahraničného školského systému - Zentralstelle für das Auslandsschulwesen (ZfA) v spolupráci s ŠPÚ.
 

Súvisiace články

07.12.2018 07:28

Túry podľa literatúry vyšli knižne

Marián Grebáč pracuje už štyridsaťpäť rokov ako redaktor v Slovenskom rozhlase a našiel si množstvo verných poslucháčov. A to najmä svojou reláciou z cyklu Genius loci – Túry podľa literatúry. Babia hora, Ďumbier, Kriváň, Kráľo...
17.11.2017 06:00

Vaše zdravie je v ohrození

Zdravie v ohrození je skvelá kniha, ktorá hovorí o príčinách závislosti, prináša zaujímavé fakty o škodlivosti cukru a pridáva samozrejme aj možnosti riešenia. Liečbu. Závislosť od cukru je totiž porovnateľná so závislosťou al...
13.09.2017 19:46

Dve slovenské vedkyne získali ocenenie v projekte L'ORÉAL-UNESCO Pre ženy vo vede

Bratislava, 13.09.2017 – Prvý ročník projektu L'ORÉAL-UNESCO Pre ženy vo vede pozná svoje víťazky. Na slávnostnom vyhlásení v priestoroch Mozartovej sály v Bratislave boli ocenené dve talentované vedkyne za výnimočné projekty n...