Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
23.01.2018 09:27

Rumunské veľvyslanectvo má záujem o spoluprácu s ŠPÚ

Štátny pedagogický ústav bude v budúcnosti spolupracovať v otázkach problematiky Rómov aj s rumunským veľvyslanectvom na Slovensku. Na pracovnom rokovaní v ŠPÚ hovoril s námestníkom ŠPÚ Jozefom Facunom prvý tajomník rumunskej ambasády v Bratislave Adrian Abrudan.

Počas stretnutia diskutovali spolu o viacerých témach a možnostiach spolupráce, napríklad aj o spoločnej príprave a realizácii medzinárodných projektov zameraných na rómsku problematiku.

Prvý tajomník rumunského veľvyslanca na Slovensku sa zaujímal najmä o vzdelávanie žiakov z rómskych komunít, konkrétne systém a obsah vzdelávania národnostných menšín. Tajomníka Abrudana tiež zaujali skúsenosti Slovenska pri získavaní medzinárodných grantov, ako aj podmienky a priebeh tvorby medzinárodných projektov, kde sú cieľovou skupinou Rómovia.

Riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk pozval zástupcov rumunskej ambasády na medzinárodnú konferenciu v rámci projektu Erasmus+ „Inováciou didaktiky rómskeho jazyka k inkluzívnemu vzdelávaniu žiakov zo znevýhodneného prostredia", ktorú bude  ŠPÚ organizovať na budúci rok v Bratislave.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

12.11.2019 16:42

Chrám Matky Božej v Paríži v novom vydaní

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ prichádza po takmer polstoročí s novým vydaním jedného z najznámejších a najslávnejších diel svetovej literatúry – román Victora Huga Chrám Matky Božej v Paríži.
29.05.2017 08:08

2 novinky v sérii Povedz mi

V edícii Povedz mi vyšli dve nové knižky, ktoré sú ideálnym darčekom a čítaním pre zvedavé deti. Kniha Povedz mi – Objavy a Vynálezy prináša odpovede na vyše 200 otázok, ktoré kladú všetky deti a na ktoré dospeláci nie vždy ve...
09.08.2018 08:56

Severské krimi Rašelinisko

Ďalšia vynikajúca detektívka zo Škandinávie.