Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
16.01.2018 10:20

Rusko: Bitku žiakov s použitím nožov vyšetrujú ako pokus o vraždu

Bitku s použitím nožov, ku ktorej došlo v pondelok v strednej škole v ruskom meste Perm, začali príslušné úrady vyšetrovať pre podozrenie z pokusu o vraždu. Informovala o tom agentúra Interfax. Podozrivých polícia zadržala.

Útok si podľa agentúry TASS vyžiadal zranenia najmenej 15 ľudí, pričom 12 z nich sú hospitalizovaní.

Rezné zranenia utrpela aj jedna učiteľka, ktorá sa spolu so žiakmi a ďalšími kolegami snažila bitkárov oddeliť a spacifikovať.

Väčšina obetí má ľahké zranenia. Učiteľka a dvaja žiaci vo veku 15-16 rokov sú zranení ťažko a v nemocnici sa museli podrobiť operáciám.

Zdroje v polícii informovali, že v pondelok dopoludnia došlo v budove školy ku konfliktu medzi dvoma maloletými osobami - súčasným a bývalým žiakom školy, ktorí mali pri sebe nože. Interfax dodal, že podľa predbežných informácií sa jeden z aktérov bitky liečil na psychiatrii.

_____________________

Motív činu polícia zatiaľ nepozná, ale podľa spravodajských webových portálov išlo údajne o pomstu za urážky zverejnené na internete, dodala rozhlasová stanica Echo Moskvy.

_____________________
    

  V dôsledku incidentu všetkých žiakov a pedagógov zo školy evakuovali. Vyučovanie bolo zrušené.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

22.12.2018 18:44

Otestujte sa, ako poznáte svet

Nová spoločenská hra Poznáš svet je výbornou hrou do akejkoľvek spoločnosti. Ponúka poučenie i zábavu. Radosť z toho, keď viete a zamyslenie, koľko toho ešte neviete...
22.03.2018 11:33

Rektor Paneurópskej vysokej školy napísal otvorený lisť akademickej obci Slovenska

Prof. Juraj Stern Vyzýva celú akademickú obec, aby sa prebrala z pasivity.
11.12.2018 09:06

25 najkrajších rodinných výletov

Práve vyšla prvá kniha zo série Výlety s deťmi. Volá sa Bratislava pre deti a ponúka 25 najkrajších výletov pre deti v Bratislave a jej bezprostrednom okolí. Určite nesmie chýbať v žiadnej domácnosti s deťmi – je k nej aj nádhe...