Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
16.01.2018 10:20

Rusko: Bitku žiakov s použitím nožov vyšetrujú ako pokus o vraždu

Bitku s použitím nožov, ku ktorej došlo v pondelok v strednej škole v ruskom meste Perm, začali príslušné úrady vyšetrovať pre podozrenie z pokusu o vraždu. Informovala o tom agentúra Interfax. Podozrivých polícia zadržala.

Útok si podľa agentúry TASS vyžiadal zranenia najmenej 15 ľudí, pričom 12 z nich sú hospitalizovaní.

Rezné zranenia utrpela aj jedna učiteľka, ktorá sa spolu so žiakmi a ďalšími kolegami snažila bitkárov oddeliť a spacifikovať.

Väčšina obetí má ľahké zranenia. Učiteľka a dvaja žiaci vo veku 15-16 rokov sú zranení ťažko a v nemocnici sa museli podrobiť operáciám.

Zdroje v polícii informovali, že v pondelok dopoludnia došlo v budove školy ku konfliktu medzi dvoma maloletými osobami - súčasným a bývalým žiakom školy, ktorí mali pri sebe nože. Interfax dodal, že podľa predbežných informácií sa jeden z aktérov bitky liečil na psychiatrii.

_____________________

Motív činu polícia zatiaľ nepozná, ale podľa spravodajských webových portálov išlo údajne o pomstu za urážky zverejnené na internete, dodala rozhlasová stanica Echo Moskvy.

_____________________
    

  V dôsledku incidentu všetkých žiakov a pedagógov zo školy evakuovali. Vyučovanie bolo zrušené.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

05.03.2018 18:38

Trnava: Verejnosť môže navrhnúť učiteľské osobnosti na ocenenia

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) aj v tomto roku odmení pri príležitosti Medzinárodného dňa učiteľov pracovníkov rezortu školstva. Vyzýva verejnosť, obce, mimovládne organizácie, školy i ďalšie subjekty na predloženie návrhov n...
25.03.2018 07:47

Môj epický zápisník

Touto knižkou urobíte určite radosť všetkým mladým dievčatám!
03.12.2017 06:15

Láska na prvý klik

Láska na prvý klik je zábavný a svieži príbeh od autorky viacerých svetových bestsellerov Rainbow Rowellovej. Vtiahne vás hneď prvou kapitolou, v ktorej sa zoznámite s dvomi 28-ročnými kamoškami, ktoré svoj život, starosti, rad...