Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
pondelok 18:16

Slnečné jazerá v Senci ako pláž v Thajsku. Nenechajte si ujsť unikátne zábery!

Vydaním fotopublikácie chce partia leteckého snímkovania pomôcť rozvoju turizmu na rozhraní Podunajskej roviny a Podunajskej pahorkatiny.

Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu a predstaviť Senec a jeho okolie z vtáčej perspektívy je hlavným cieľom pripravovanej fotopublikácie Senec a okolie z neba.

Zábery z výšok, ktoré tejto vyrovnanej zemi dávajú úplne nový rozmer
Realizátori leteckého fotografovania Slovensko z neba aktívne pracujú na zostavení najzaujímavejších záberov na mesto Senec a jeho nezameniteľnú prírodnohistorickú krásu. Vydaním publikácie chcú poukázať na jedinečnosť tejto krajiny slnka, vody, vína, starobylej histórie aj moderného života.

"Fotopublikácia bude zostavená výlučne z leteckých fotografií, vytvorených priamo z kokpitu lietadla. Naše posádky spravia tú jednoduchšiu časť. Nafotografujú všetky jedinečné miesta, prírodné zaujímavosti a všetko to, čo im ukáže svoju netradičnú podobu z neba. Potom príde tá zložitejšia časť. Vybrať približne stodvadsať záberov, ktoré odprezentujú Senec a jeho okolie v čo najkrajšom svetle, bude práca redaktora," hovorí letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Vzhľadom na obdobie, ktoré prežívame sú možnosti na výlety a spoznávanie kultúry značne obmedzené. Podporiť by sa mal najmä domáci cestovných ruch. Napomôcť tomu má aj táto nová fotopublikácia, kde po jej prelistovaní nájde určite každý inšpiráciu pre nejeden výlet.

Pohorie verzus nížina

Na dlhosiahlom kúsku tohto regiónu žiadny vrch či pohorie na turistiku. Avšak senecký okres na tejto slnečnej nížine oplýva zaujímavou príťažlivosťou ako málo iných. Obdivuhodné zábery z výšok prezradia, ako známe Slnečné jazerá dostávajú vďaka pohľadu spomedzi bielych oblakov ešte prímorskejšiu atmosféru a ako sa môže človek pri pokojnej hladine Malého Dunaja rekreačne vyžiť. Naplno sa ukáže poézia tôní vyrastených stromových hájov pri stáročných vidieckych usadlostiach aj geometrické umenie urbanizácie v ľudských obydliach.

"Fotografie seneckého okresu budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o mestách a obciach, ale aj o rôznych inštitúciách, spoločnostiach a zariadeniach cestovného ruchu pôsobiacich v regióne. Všetky články v knihe, ako aj popisy k fotografiám, budú nielen v slovenskom, ale aj v anglickom jazyku. Dokonca na požiadavku zapracujeme aj maďarský jazyk," spresňuje regionálny projektový manažér Juraj Valent. 

Podľa slov Juraja Valenta, ktorý je súčasťou tvorivého tímu a pohybuje sa priamo v regióne tvrdí, že sa môžu na vytvorení ojedinelej publikácie podieľať aj samosprávy, kultúrne inštitúcie či regionálne podniky.

 

Súvisiace články

04.11.2018 11:00

Jedinečný Fitness diár na rok 2019

Práve vyšiel Fitness diár 2019, ktorý sa môže byť vaším najlepším pomocníkom pri chudnutí. Diár je určený pre ženy všetkých vekových kategórií, ktoré chcú kvitnúť do krásy, mať zdravé a výkonné telo, množstvo energie, skvelý p...
26.07.2017 07:43

Všetko príšerné aj krásne

Wavy je dcéra drogového dílera a psychicky nevyrovnanej, citovo labilnej ženy. Život ju naučil nedôverovať nikomu a ničomu, dokonca ani vlastným rodičom. Je uzavretá, radšej drží jazyk za zubami a už ako osemročná musí doma var...