Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
16.08.2018 18:53

ŠPÚ spolu s ďalšími partnermi pripravuje úvodnú konferenciu k 100. výročiu založenia 1. ČSR

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk prijal v ŠPÚ zástupcov Pedagogického odboru Matice slovenskej. Na pracovnom rokovaní s Martinom Bódisom a Libušou Kľučkovou riešili otázku prípravy a realizácie nadchádzajúcej odbornej konferencie k 100. výročiu založenia prvej Československej republiky, ktorá sa uskutoční 25. októbra 2018 v Košariskách.

„Po stretnutí s riaditeľkou ZUŠ Eugena Suchoňa, ktorá je zároveň predsedníčkou Asociácie základných umeleckých škôl, sme rokovali aj so zástupcami Pedagogického odboru Matice slovenskej, ktorá s nami spolupracuje pri príprave a realizácii cyklu konferencií k 100. výročiu založenia prvej Československej republiky. Dohodli sme sa na konkrétnych úlohách súvisiacich s pilotnou konferenciou, ktorá sa bude konať 25. októbra v obci Košariská. Vedecko-odborným ťažiskom programu konferencie budú referáty odborníkov na danú problematiku z Historického ústavu SAV, ŠPÚ a MS," uviedol riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk.

Odbornú časť konferencie doplní umelecký program a výstava žiakov ZUŠ Eugena Suchoňa v Bratislave a dramatické pásmo spojené s prehliadkou Múzea M. R. Štefánika v Košariskách.

Vedecko-kultúrne podujatie na počesť vzniku 1. ČSR pripravuje ŠPÚ v spolupráci s obcou Košariská, NR SR, MŠVVaŠ SR, Maticou slovenskou a ZUŠ Eugena Suchoňa v Bratislave. Záštitu nad konferenciou pri príležitosti 100. výročia vzniku prvého spoločného štátu Slovákov a Čechov prijal predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

V budúcom roku bude cyklus odborných konferencií k 100. výročiu vzniku prvého spoločného štátu Slovákov a Čechov pokračovať. ŠPÚ a Matica slovenská v spolupráci s pedagogickými fakultami vysokých škôl zorganizujú odborné vedecké konferencie v Nitre, Banskej Bystrici, Žiline a Prešove.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

02.04.2017 12:28

Bloguj o knihu: Poznáme výhercu za mesiac marec

Každý mesiac sa môžete zapojiť do súťaže o knihu priamo na našom portáli. Zaregistrujte sa, napíšte blog a máte šancu vyhrať!
08.01.2020 14:09

Reakcia ministerstva školstva na klamlivé vyhlásenie strán PS a Spolu

Páni Šucha a Hipš účelovo klamú, že SNS a ministerka Lubyová minuli 37 mil. eur netransparentne a nehospodárne. Pravdou je, že v projekte sa neminul ešte ani jeden cent, ide len o budúce čerpanie. Ministerstvo školstva ich nik...
03.01.2018 19:48

Univerzitný hokej - Na konferencii o duálnej kariére zarezonoval aj čas na zmenu

Medzinárodná konferencia o duálnej kariére študentov a športovcov mala v Banskej Bystrici dôležitého spoločného menovateľa - čas na zmenu. Paralelne s ňou sa hral prvýkrát v histórii aj Svetový pohár univerzitného hokeja a v je...