Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
16.08.2018 18:53

ŠPÚ spolu s ďalšími partnermi pripravuje úvodnú konferenciu k 100. výročiu založenia 1. ČSR

Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk prijal v ŠPÚ zástupcov Pedagogického odboru Matice slovenskej. Na pracovnom rokovaní s Martinom Bódisom a Libušou Kľučkovou riešili otázku prípravy a realizácie nadchádzajúcej odbornej konferencie k 100. výročiu založenia prvej Československej republiky, ktorá sa uskutoční 25. októbra 2018 v Košariskách.

„Po stretnutí s riaditeľkou ZUŠ Eugena Suchoňa, ktorá je zároveň predsedníčkou Asociácie základných umeleckých škôl, sme rokovali aj so zástupcami Pedagogického odboru Matice slovenskej, ktorá s nami spolupracuje pri príprave a realizácii cyklu konferencií k 100. výročiu založenia prvej Československej republiky. Dohodli sme sa na konkrétnych úlohách súvisiacich s pilotnou konferenciou, ktorá sa bude konať 25. októbra v obci Košariská. Vedecko-odborným ťažiskom programu konferencie budú referáty odborníkov na danú problematiku z Historického ústavu SAV, ŠPÚ a MS," uviedol riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk.

Odbornú časť konferencie doplní umelecký program a výstava žiakov ZUŠ Eugena Suchoňa v Bratislave a dramatické pásmo spojené s prehliadkou Múzea M. R. Štefánika v Košariskách.

Vedecko-kultúrne podujatie na počesť vzniku 1. ČSR pripravuje ŠPÚ v spolupráci s obcou Košariská, NR SR, MŠVVaŠ SR, Maticou slovenskou a ZUŠ Eugena Suchoňa v Bratislave. Záštitu nad konferenciou pri príležitosti 100. výročia vzniku prvého spoločného štátu Slovákov a Čechov prijal predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

V budúcom roku bude cyklus odborných konferencií k 100. výročiu vzniku prvého spoločného štátu Slovákov a Čechov pokračovať. ŠPÚ a Matica slovenská v spolupráci s pedagogickými fakultami vysokých škôl zorganizujú odborné vedecké konferencie v Nitre, Banskej Bystrici, Žiline a Prešove.

Zdroj: minedu

Súvisiace články

20.04.2018 06:39

Vasilková a jej Mama

Príbeh jednej bežnej rodiny, v ktorej sa môžete nájsť aj vy. Manželia šesťdesiatnici Helga a Oldo sú nielen rodičmi, ale už aj starými rodičmi. V ich rodine to hreje, ale aj chladí, tak ako v každej.
29.12.2017 12:49

Stropkov: Návštevníci kaštieľa môžu spoznať život Márie Terézie

Stropkov - V rytierskej sále stropkovského kaštieľa v piatok o 16.00 h otvoria výstavu venovanú cisárovnej Márii Terézii. Vznikla pri príležitosti 300. výročia jej narodenia.
30.08.2017 12:03

Angličtinári v základných školách majú opäť možnosť získať moderné vzdelávacie materiály

Učitelia anglického jazyka v základných školách budú mať aj v školskom roku 2017/18 možnosť získať moderné vzdelávacie materiály. Školám ich dodá Metodicko-pedagogické centrum (MPC), ktoré chce týmto ďalej zvyšovať kvalitu výuč...