Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
23.12.2020 23:06

Toto na Vianoce darovali piloti všetkým Slovákom

23.12. 2020 Piloti a fotografi zo skupiny Slovensko z neba dali dohromady svoje najkrajšie zábery na Slovensko z tohoto roku, ale aj z minulosti. Vytvorili tak pôsobivý krátky štvorminútový film a zprístupnili ho verejnosti na YouTube.

Video je jedinečné tým, že obsahuje výlučne letecké zábery a umožnuje vidieť známe miesta pohľadom, aký sa "pozemšťanom" bežne nenaskytne. Pútavú hudbu k videu tvorí hymnická pieseň Slovensko moje, otčina moja od banskobystrického zoskupenia Moje Slovensko.


Hovorí pilot a letecký fotograf Milan Paprčka: "Slovensko fotografujeme už 13 rokov a tento rok sme ho začali vo veľkom aj filmovať. Preto sme sa rozhodli vytvoriť krátky film, z najkrajších záberov, ktoré sa nám podarili, a ktoré poteší srdce každého Slováka. Ale aj Čecha, Poliaka, či Maďara, proste každého, kto má Slovensko rád. Veľmi pekne ďakujem hudobnému zoskupeniu Moje Slovensko, ktoré nám umožnilo použiť najkrajšiu verziu piesne Slovensko moje, otčina moja, akú som kedy počul. Tiež ďakujem Alešovi Muchovi, ktorý toto výnimočné video zostrihal."

Okrem veľmi známych lokalít ako Vysoké Tatry, Bratislava, Spišský hrad, či Dunaj, vo videu nájdete aj úplne obyčajné slovenské obce, ktoré ale z neba vyzerajú veľmi neobyčajne. Zámer autorov bolo ukázať, že aj tá najobyčajnejšia slovenská obec môže byť klenotom. Video obsahuje aj názov každej lokality, pre uľahčenie orientácie.

"Bol by som rád, keby tam bolo každé zaujímavé miesto na Slovensku a máme ich skutočne nasnímané úplne všetky. Ale potom by to video muselo mať hodinu. Možno raz aj také spravíme. Ja verím, že naše video spríjemní ľuďom Vianoce. Týmto im chcem popriať, aby ich mali Šťastné a Veselé." dodáva Paprčka.

Video nájdete tu: https://youtu.be/zNqroPJ0MaQ

Zdroj: Mgr. Andrea Farkašová, manažérka múzea VKÚ Harmanec, s.r.o., média manažérka CBS spol, s.r.o.

 

Súvisiace články

22.03.2018 15:53

Slováci sa pri implementácii národného programu inšpirovali Fínmi

Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania chce rezort školstva predložiť do medzirezortného pripomienkového konania v najbližšom čase. Počas celého obdobia budú slovenským expertom pri jeho implementácii pomáhať fínski expe...
11.01.2018 19:35

Poslankyne OĽANO: Tomanová sa iba prizerá šikane

Komisárka pre deti Viera Tomanová aktívne nerieši dlhodobé systémové problémy. Tvrdí to tieňová ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Soňa Gaborčáková, ktorá je sklamaná z toho, že detská ombudsmanka nevenuje dostatočnú po...
05.10.2017 10:16

Na prievidzskom gymnáziu vymenili okná za asi 340.000 eur

Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi má nové plastové okná. Investícia do prác, ktoré by mali priniesť aj zníženie energetickej náročnosti objektu, predstavovala asi 340.000 eur.