Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
14.01.2021 12:38

Učenie programovania bezplatne už pre žiakov základných a tiež stredoškolákov

Prostredníctvom obľúbeného formátu podujatí IT čajovňa môžu  žiaci a študenti aj v novom roku  využiť voľný čas počítačovými hrami. Naučia sa ich programovať.

Prví budú programovať žiaci základných škôl. O týždeň si to vyskúšajú stredoškoláci. Podujatia ONLINE             IT ČAJOVŇA  sa organizujú v rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.

  • PROGRAMOVANIE 2D HIER V MAKECODE ARCADE (PRE ŽIAKOV ZŠ)

Záujemcom z radov žiakov  základných škôl predstaví lektor online prostredie MakeCode Arcade. To umožňuje vytvárať jednoduché 2D hry v blokovom prostredí podobnom ako v jazyku Scratch napríklad zbieranie ovocia, space invadors a podobne. Vytvorené hry si účastníci vyskúšajú na mobilnom zariadení a na simulátore konzoly.

TERMÍN: 15. 1. 2021 od 13:00

PRIHLASOVANIE

  • PROGRAMOVANIE 2D HIER V MAKECODE ARCADE (PRE ŠTUDENTOV SŠ)

Stredoškolákom lektor rovnako predstaví online prostredie MakeCode Arcade, ktoré umožňuje vytvárať 2D hry v blokovom prostredí podobnom ako v jazyku Scratch.

Vytvoria dve hry, ktoré budú obsahovať animácie. Vyskúšajú si ich taktiež na mobilnom zariadení a na simulátore konzoly.

TERMÍN: 22. 1. 2021 od 14:00

PRIHLASOVANIE

Lektorom oboch podujatí bude PaedDr. Patrik Voštinár, PhD. Voštinár vyučuje na Katedre informatiky, Fakulty  prírodných vied, Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici. Dlhodobo sa venuje práci so žiakmi a popularizácii.

Národný projekt IT Akadémia – vzdelávanie pre 21.storočie realizuje CVTI SR v spolupráci s ďalšími partnerskými inštitúciami. Podrobné informácie sú dostupné na webovej stránke http://itakademia.sk/.

Strategickým cieľom projektu je vytvoriť model vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na informatiku a IKT. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Súvisiace články

05.04.2018 10:26

Firma začala rekonštrukciu školy bez zmluvy, kraj podal trestné oznámenie

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) zaplatí stavebnej firme JUMA Nitra, s. r. o., za vykonané práce na rekonštrukcii Strednej odbornej školy (SOŠ) veterinárnej v Nitre, a to aj napriek tomu, že ich zrealizovala bez platnej zmluvy...
30.08.2017 12:56

5 otázok, vďaka ktorým zistíte, či ste vybrali pre svoje dieťa dobrú školu

Bratislava, 30. august 2017 – Blíži sa nový školský rok a s jeho príchodom sa stupňujú ajočakávania rodičov, ktorí mnohokrát i mesiace svedomito vyberali školy pre svoje deti. To, čije škola kvalitná a pripraví vaše dieťa na ži...
11.05.2020 09:05

Milí rodičia, potešte svoje deti batôžkami od Stonožky

Máte aj vy doma malé deti a občas sa už nudia? Chcete ich zabaviť peknými knižkami, ktoré sú dobrodružné, zábavné, ale aj poučné a to všetko v krásnom žltom batôžku od Stonožky?