Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
24.11.2017 06:00

Úplne nová Mamutia kniha techniky

V tejto výnimočnej knihe sa zoznámite so základnými princípmi, na ktorých fungujú rôzne vynálezy, a zistíte, ako objavy z minulosti pomáhajú budovať lepšiu budúcnosť. Nájdete v nej aj najnovšie technológie ako dotykové displeje či 3D tlačiarne. Každý vynález je úžasne vysvetlený milým, i keď trochu nechápavým mamutom. Celosvetový bestseller Mamutia kniha techniky sa dočkal úplne nového vydania a rozšírenia o najnovšie výdobytky vedy a techniky, aby čitatelia pochopili, ako funguje všetko od veterných mlynov až po WiFi.

Od pák k laserom, od pluhu k webovým stránkam. Ilustrovaný sprievodca svetom strojov. 400 strán, ktorými si budete neustále listovať.
Prehľadne rozdelená na 5 častí:

Mechanický pohyb - kolesá, pružiny, trenie, kladky, či páky.
Skrotenie živlov – plávanie, lietanie, tlaková sila, využitie tepla aj jadrová energia.
Na vlnách – fotografia, tlač, zvuk a hudba, aj telekomunikácie.
Elektrina a automatizácia – elektrina, magnetizmus, senzory a detektory.
Digitálny svet – skladovanie, spracovanie, posielanie a používanie bitov.

A k tomu bonusová kapitola Vynálezy strojov, kde však nájdete aj také kúsky ako zips, zámka, otvárač na konzervy, kombajn, výťah a eskalátor.

Mamutia kniha techniky bola už po prvom svojom vydaní v roku 1988 svetovým bestsellerom. Zrozumiteľne opísané, prehľadne nakreslené princípy fungovania rôznych strojov. Diagramy, vtipné texty a obrázky. Kniha určená nielen zvedavým školákom od 8 rokov, ale aj dospelým, ktorým vŕta v hlave – ako toto vlastne funguje?

Môžete si pozrieť aj VIDEO prednášku autora knihy Davida Macaulaya v Google, v ktorej hovorí aj o novom vydaní a tiež o príprave celej knihy:

https://www.youtube.com/embed/4AuTP83stbc

Milan Buno, literárny publicista

Súvisiace články

01.10.2018 19:09

Opäť vychádza legendárny Alžbetin dvor

Neskutočný príbeh, od ktorého sa len ťažko odtrhnúť. Celá trilógia - Alžbetin dvor, Volanie vetra a Kvet hrôzy- sleduje životné osudy štyroch generácií zemianskych rodín od začiatku 19.storočia do pohnutých dejín 2.svetovej vo...
13.04.2018 19:55

Kiska popradským študentom poďakoval za pomoc pri zbierke Dňa narcisov

Pre mňa nie je Deň narcisov len dňom, keď sa vyzbierajú finančné prostriedky, ale dňom, keď onkologickým pacientom prejavíme našu podporu, uviedol Kiska
16.03.2018 09:42

Novým vedúcim odboru školstva Prešovského samosprávneho kraja je Ján Furman

Organizačné zabezpečenie maturitných skúšok, blížiacich sa prijímacích konaní v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti krajskej samosprávy, ale tiež rozšírenie duálneho vzdelávania a racionalizácia odborov v školách v zriaďovateľ...