Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
24.11.2017 06:00

Úplne nová Mamutia kniha techniky

V tejto výnimočnej knihe sa zoznámite so základnými princípmi, na ktorých fungujú rôzne vynálezy, a zistíte, ako objavy z minulosti pomáhajú budovať lepšiu budúcnosť. Nájdete v nej aj najnovšie technológie ako dotykové displeje či 3D tlačiarne. Každý vynález je úžasne vysvetlený milým, i keď trochu nechápavým mamutom. Celosvetový bestseller Mamutia kniha techniky sa dočkal úplne nového vydania a rozšírenia o najnovšie výdobytky vedy a techniky, aby čitatelia pochopili, ako funguje všetko od veterných mlynov až po WiFi.

Od pák k laserom, od pluhu k webovým stránkam. Ilustrovaný sprievodca svetom strojov. 400 strán, ktorými si budete neustále listovať.
Prehľadne rozdelená na 5 častí:

Mechanický pohyb - kolesá, pružiny, trenie, kladky, či páky.
Skrotenie živlov – plávanie, lietanie, tlaková sila, využitie tepla aj jadrová energia.
Na vlnách – fotografia, tlač, zvuk a hudba, aj telekomunikácie.
Elektrina a automatizácia – elektrina, magnetizmus, senzory a detektory.
Digitálny svet – skladovanie, spracovanie, posielanie a používanie bitov.

A k tomu bonusová kapitola Vynálezy strojov, kde však nájdete aj také kúsky ako zips, zámka, otvárač na konzervy, kombajn, výťah a eskalátor.

Mamutia kniha techniky bola už po prvom svojom vydaní v roku 1988 svetovým bestsellerom. Zrozumiteľne opísané, prehľadne nakreslené princípy fungovania rôznych strojov. Diagramy, vtipné texty a obrázky. Kniha určená nielen zvedavým školákom od 8 rokov, ale aj dospelým, ktorým vŕta v hlave – ako toto vlastne funguje?

Môžete si pozrieť aj VIDEO prednášku autora knihy Davida Macaulaya v Google, v ktorej hovorí aj o novom vydaní a tiež o príprave celej knihy:

https://www.youtube.com/embed/4AuTP83stbc

Milan Buno, literárny publicista

Súvisiace články

05.03.2018 08:54

Takmer dospelé poviedky od Zuzany Štelbaskej

Zuzana Štelbaská stále pracuje ako televízna dramaturgička, má veľké skúsenosti z médií, no čoraz viac sa prejavuje aj ako autorka knižiek pre deti a mladých.
10.11.2017 06:25

Ideálny starý mládenec

Ideálny starý mládenec je nevšedná romanca z eduardovského Anglicka o troch sestrách, ktoré sú temperamentné, slobodomyseľné mladé dámy. A ukrývajú pred londýnskou smotánkou jedno škandalózne tajomstvo: zoznamovaciu službu pre ...
19.10.2018 10:08

Ministerstvo školstva už môže pre školy zabezpečiť internet

Na základe rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave o poskytovateľovi internetu v školách uzavrel rezort školstva rámcovú zmluvu spolu s dodatkom s úspešným účastníkom súťaže. Podpisom s dodávateľom Edunet_SK odstraňuje minister...