Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
03.10.2017 12:00

V Bruseli sa bude hovoriť o budúcnosti energetiky

Budúcnosť energetického sektora a aktuálny trend takzvanej Energy 4.0 priblížia rečníci na pripravovanej konferencii Styčnej kancelárie pre výskum a vývoj v Bruseli.

Ako efektívne využívať energetické zdroje, akým spôsobom bude riešená elektrická energia v budúcnosti či to, ako bude pokračovať vývoj v oblasti inteligentných budov. Aj to sú otázky, ktoré si položia diskutujúci odborníci na konferencii Energy for Future: Energy 4.0.

Konferencia sa uskutoční 11. októbra 2017 v Bruseli a záštitu nad ňou prevzal Ivan Štefanec, poslanec Európskeho parlamentu. Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD) sa podieľa na jej organizácii. „Konferenciu pripravuje  Žilinská univerzita v Žiline v spolupráci so svojimi partnermi Technickou univerzitou v Ostrave, Politechnika Śląska a Stálym zastúpením SR pri EÚ v Bruseli, vrátane našej styčnej kancelárie" spresňuje Andrej Kurucz zo SLORD.

Zároveň ďalej dopĺňa, že odborníci sa tiež budú venovať výzvam v oblasti bezpečnosti IT sektora, ochrane priemyselného „know-how" a nedostatku adekvátnych zručností. „Určite odznejú aj témy týkajúce sa napríklad energetického manažmentu či využitia informačno-komunikačných technológií v energetike. Predstavené budú tiež výskumné a vývojové aktivity zamerané na oblasť Energy 4.0 " dopĺňa Kurucz.       

Ilustračné foto, zdroj. TASR

Podujatie sa svojím zameraním snaží reagovať na súčasnú digitalizáciu procesov naprieč všetkými sektorovými odvetviami, kde výnimkou nie je ani energetika. Aj sektor energetiky tak čelí dnes transformácii, ktorá má v nadchádzajúcom období zabezpečiť bezpečnú,  udržateľnú, konkurencieschopnú a dostupnú energiu pre všetkých európskych spotrebiteľov.  

„Z hľadiska zainteresovanosti viacerých kľúčových hráčov do tejto problematiky sme na  podujatie pozvali tak predstaviteľov priemyslu, ako aj malých a stredných podnikov, európskych inštitúcií, členských štátov a samozrejme aj zástupcov akademického sektora," uzatvára Kurucz.

Registrácia na podujatie je možná prostredníctvom odkazu:
https://goo.gl/forms/8yowVgby83xyI1xv2

Zdroj: Minedu

Súvisiace články

16.05.2018 19:46

Najkrajšie cyklookruhy na Slovensku

Cykloturistika sa v poslednom období rozvíja naozaj nevídaným spôsobom a na cestách po celom Slovensku stretávame stále viac a viac cyklistov. Tí vyrážajú na bicykli nielen za športovým výkonom, ale aj za poznávaním jednotlivýc...
31.01.2018 20:00

Vianočná výtvarná súťaž ukončená

Množstvo z vás sa zapojilo do našej výtvarnej súťaže, a tak nás celý mesiac zaplavovali krásne výtvory šikovných detičiek.
28.08.2017 14:39

Späť do školy s eTwinningom

eTwinning – neodmysliteľná súčasť moderného vzdelávania v EurópeeTwinning - program zameraný na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl na začiatku...