Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
03.10.2017 12:00

V Bruseli sa bude hovoriť o budúcnosti energetiky

Budúcnosť energetického sektora a aktuálny trend takzvanej Energy 4.0 priblížia rečníci na pripravovanej konferencii Styčnej kancelárie pre výskum a vývoj v Bruseli.

Ako efektívne využívať energetické zdroje, akým spôsobom bude riešená elektrická energia v budúcnosti či to, ako bude pokračovať vývoj v oblasti inteligentných budov. Aj to sú otázky, ktoré si položia diskutujúci odborníci na konferencii Energy for Future: Energy 4.0.

Konferencia sa uskutoční 11. októbra 2017 v Bruseli a záštitu nad ňou prevzal Ivan Štefanec, poslanec Európskeho parlamentu. Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD) sa podieľa na jej organizácii. „Konferenciu pripravuje  Žilinská univerzita v Žiline v spolupráci so svojimi partnermi Technickou univerzitou v Ostrave, Politechnika Śląska a Stálym zastúpením SR pri EÚ v Bruseli, vrátane našej styčnej kancelárie" spresňuje Andrej Kurucz zo SLORD.

Zároveň ďalej dopĺňa, že odborníci sa tiež budú venovať výzvam v oblasti bezpečnosti IT sektora, ochrane priemyselného „know-how" a nedostatku adekvátnych zručností. „Určite odznejú aj témy týkajúce sa napríklad energetického manažmentu či využitia informačno-komunikačných technológií v energetike. Predstavené budú tiež výskumné a vývojové aktivity zamerané na oblasť Energy 4.0 " dopĺňa Kurucz.       

Ilustračné foto, zdroj. TASR

Podujatie sa svojím zameraním snaží reagovať na súčasnú digitalizáciu procesov naprieč všetkými sektorovými odvetviami, kde výnimkou nie je ani energetika. Aj sektor energetiky tak čelí dnes transformácii, ktorá má v nadchádzajúcom období zabezpečiť bezpečnú,  udržateľnú, konkurencieschopnú a dostupnú energiu pre všetkých európskych spotrebiteľov.  

„Z hľadiska zainteresovanosti viacerých kľúčových hráčov do tejto problematiky sme na  podujatie pozvali tak predstaviteľov priemyslu, ako aj malých a stredných podnikov, európskych inštitúcií, členských štátov a samozrejme aj zástupcov akademického sektora," uzatvára Kurucz.

Registrácia na podujatie je možná prostredníctvom odkazu:
https://goo.gl/forms/8yowVgby83xyI1xv2

Zdroj: Minedu

Súvisiace články

03.11.2017 12:15

Podujatia SAV počas Týždňa vedy a techniky

Aké veľké je nekonečno? Čo všetko vieme o pásomniciach? Prečo v noci nie je tma? Krátke otázky podnecujú zvedavosť. Veda a výskum riešia tisíce otázok v zložitejších súvislostiach. Ako a prečo a najmä s akými výsledkami – top s...
03.02.2018 07:22

Neformálne zasadnutie ministrov v Sofii

Slovenská delegácia sa zúčastnila v piatok 2. februára 2018 Neformálneho zasadnutia ministrov zodpovedných za konkurencieschopnosť, časť výskum v Sofii. Zasadnutie sa konalo v rámci bulharského predsedníctva v Rade Európskej ún...
23.04.2018 10:05

PhDr. Michal Pollák

Dňa 19.4.2018 odišiel PhDr. Michal Pollák, dlhoročný pracovník Ministerstva školstva, ústredný školský inšpektor, osobný poradca ministrov školstva, dlhoročný budovateľ štátnej starostlivosti o šport