Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
03.10.2017 12:00

V Bruseli sa bude hovoriť o budúcnosti energetiky

Budúcnosť energetického sektora a aktuálny trend takzvanej Energy 4.0 priblížia rečníci na pripravovanej konferencii Styčnej kancelárie pre výskum a vývoj v Bruseli.

Ako efektívne využívať energetické zdroje, akým spôsobom bude riešená elektrická energia v budúcnosti či to, ako bude pokračovať vývoj v oblasti inteligentných budov. Aj to sú otázky, ktoré si položia diskutujúci odborníci na konferencii Energy for Future: Energy 4.0.

Konferencia sa uskutoční 11. októbra 2017 v Bruseli a záštitu nad ňou prevzal Ivan Štefanec, poslanec Európskeho parlamentu. Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD) sa podieľa na jej organizácii. „Konferenciu pripravuje  Žilinská univerzita v Žiline v spolupráci so svojimi partnermi Technickou univerzitou v Ostrave, Politechnika Śląska a Stálym zastúpením SR pri EÚ v Bruseli, vrátane našej styčnej kancelárie" spresňuje Andrej Kurucz zo SLORD.

Zároveň ďalej dopĺňa, že odborníci sa tiež budú venovať výzvam v oblasti bezpečnosti IT sektora, ochrane priemyselného „know-how" a nedostatku adekvátnych zručností. „Určite odznejú aj témy týkajúce sa napríklad energetického manažmentu či využitia informačno-komunikačných technológií v energetike. Predstavené budú tiež výskumné a vývojové aktivity zamerané na oblasť Energy 4.0 " dopĺňa Kurucz.       

Ilustračné foto, zdroj. TASR

Podujatie sa svojím zameraním snaží reagovať na súčasnú digitalizáciu procesov naprieč všetkými sektorovými odvetviami, kde výnimkou nie je ani energetika. Aj sektor energetiky tak čelí dnes transformácii, ktorá má v nadchádzajúcom období zabezpečiť bezpečnú,  udržateľnú, konkurencieschopnú a dostupnú energiu pre všetkých európskych spotrebiteľov.  

„Z hľadiska zainteresovanosti viacerých kľúčových hráčov do tejto problematiky sme na  podujatie pozvali tak predstaviteľov priemyslu, ako aj malých a stredných podnikov, európskych inštitúcií, členských štátov a samozrejme aj zástupcov akademického sektora," uzatvára Kurucz.

Registrácia na podujatie je možná prostredníctvom odkazu:
https://goo.gl/forms/8yowVgby83xyI1xv2

Zdroj: Minedu

Súvisiace články

03.02.2018 15:15

Na obnovu vysokoškolských internátov pôjde v tomto roku 20 miliónov eur

Desať miliónov eur v tomto polroku a rovnaká suma aj v druhej polovici roka by mali významným spôsobom zlepšiť podmienky na vysokoškolských internátoch. Na tomto riešení sa dnes zhodli koaličné strany.
29.03.2018 20:09

Želáme krásne prežitie veľkonočných sviatkov

Konečne sú tu prázdniny a s nimi i Veľká noc. Želáme vám všetko dobré. Načerpajte sily a užite si čas s tými najbližšími :)
16.05.2018 10:09

Začali sa prijímacie skúšky na stredné školy

Tento týždeň sa konajú prijímacie skúšky na stredné školy. Dnešný prvý termín už majú žiaci za sebou, druhý sa uskutoční vo štvrtok 17. mája. V aktuálnom školskom roku je na základných školách takmer 37 400 deviatakov, prijímac...