Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
28.02.2018 08:32

V Karlovej Vsi schválili takmer miliónovú investíciu do škôl a škôlok

Oprava rozvodov, striech či sociálnych zariadení v školách a škôlkach, pokračovanie rekonštrukcie Karloveského centra kultúry (KCK) i výsadba novej zelene sú plány, ktoré v utorok podporili poslanci Karlovej Vsi. Na rokovaní zastupiteľstva schválili zmeny v tohtoročnom rozpočte, ktorými súhlasili s investovaním približne milión eur z mimorozpočtových peňažných fondov.

Mestská časť má okrem rezervného päť takýchto peňažných fondov, ktoré slúžia na zveľadenie vybraných oblastí - fond opráv a obnovy školských zariadení, fond tepelného hospodárstva, fond rozvoja športu a telovýchovných zariadení, fond rozvoja bývania a fond zelene a ochrany prírody. Prostriedky do týchto fondov plynú z prebytkov v hospodárení.

Najviac schválených investícií, 948.000 eur, použije mestská časť z fondu opráv a obnovy školských zariadení. Najväčšou investíciou vo výške 600.000 eur bude rekonštrukcia školského bazéna ZŠ Majerníkova. Na tejto ZŠ pôjdu investície aj do obnovy sociálnych zariadení a štúdia pohybovej výchovy. V Spojenej škole Tilgnerova sa prostriedky použijú na opravu strechy a podlahy v prístavbe i obnovu elektrických rozvodov. V prípade materských škôl sú investície určené na rekonštrukcie sociálnych zariadení i revitalizácie areálov.

Ďalšou etapou bude pokračovať rekonštrukcia Karloveského centra kultúry (KCK), na ktorú je schválených 13.000 eur, za 3500 eur z fondu zelene a ochrany prírody sa má realizovať ďalšia výsadba v mestskej časti. Z fondu rozvoja športu a telovýchovných zariadení bude samospráva čerpať 36.000 eur, budú použité najmä na modernizáciu osvetlenia telocvične, šatní i chodieb v ZŠ Karloveská i revitalizáciu tamojšieho areálu, taktiež i na vybudovanie skejtparku v areáli ZŠ Majerníkova.

"Určite by sme potrebovali investovať do niektorých objektov podstatne viac, mestská časť však nemá tak veľký rozpočet, aby sme mohli vyriešiť všetky problémy hneď a zaraz, snažíme sa to robiť postupne a systematicky tak, aby sme tie najakútnejšie problémy vyriešili," uviedol v súvislosti so schválenými investíciami vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

V prípade väčšiny peňažných mimorozpočtových fondov sa vyčerpajú takmer všetky doteraz naakumulované prostriedky.

Poslanec Robert Krampl (SaS) sa v tejto súvislosti opýtal, či je to znamenie, že mestská časť chce tieto fondy zrušiť.

Záhradník uistil, že k žiadnemu rušeniu nedôjde, upozornil však na účel fondov. "Majú slúžiť práve na to, aby sa z nich investovali prostriedky, nie sú vytvorené, aby sa nich iba deponovali peniaze," poznamenal. V prospech fondov majú byť prerozdelené ďalšie financie z prebytku hospodárenia, ktorý Karlova Ves dosiahla za rok 2017.

Zdroj: TASR
 

Súvisiace články

12.10.2017 17:50

Francúzsko: Štrajk verejných zamestnancov narušil prevádzku škôl a nemocníc

Paríž - Celoštátny štrajk pracovníkov verejného sektora vo Francúzsku narušil dňa 10.10.2017 prevádzku škôl, nemocníc, verejných služieb a tiež vnútroštátnej leteckej dopravy. Informovala o tom dnes agentúra AP.
15.04.2020 07:42

Aká je nová kniha Koronavírus?

Prokopenko rozoberá rôzne teórie, aj tie pochybnejšie. Polemizuje, naznačuje, pripomína. Opiera sa aj o teórie starších výskumov, veľkou autoritou preňho zostáva Svetová zdravotnícka organizácia WHO.
05.10.2018 06:52

Odsúdili ju, že je Chybná

Cecelia Ahern je autorka bestsellerov S láskou Rosie a P. S. Milujem ťa. Tentoraz prichádza s drsnou dystopickou dilógiou o sedemnásťročnom dievčati, ktoré spoločnosť odsúdi ako Chybnú. Strhujúci príbeh o spoločnosti, kde sa za...