Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
14.02.2021 08:17

V prvej fáze očkovania dostane vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov

Bezpečné prostredie v školách. To je cieľom spustenej prvej fázy očkovania učiteľov, ktorá sa začala v túto sobotu, 13. februára. Prvé čísla ukazujú, že v priebehu najbližších dní dostane prvú vakcínu viac než 16-tisíc učiteľov. Oznámil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling po návšteve Univerzitnej nemocnice Bratislava, v ktorej očkovanie prebiehalo.

„Všetci máme jediný cieľ. Chceme zabezpečiť bezpečné prostredie deťom a rodičom. Na základe údajov k dnešnému dňu, ktoré mám k dispozícii, očakávame zavakcinovanie 16 229 učiteľov. Dnes to bude 4600 zamestnancov, v nedeľu ďalších 8-tisíc," priblížil šéf rezortu školstva.

Možnosť dostať účinnú a bezplatnú ochranu pred koronavírusom majú pedagogickí zamestnanci vo viacerých krajských mestách na Slovensku. „K dispozícii je stále 3500 vakcín v tejto prvej fáze, preto by som chcel poprosiť riaditeľov škôl v rámci Martina, Žiliny a Trnavy, aby doobjednali svojich zamestnancov," doplnil Gröhling.

V najbližších dňoch sa môžu dať zaočkovať pedagogickí zamestnanci, ktorí majú 55 rokov a menej. Podrobnejšie informácie nájdete na webovej stránke ministerstva školstva https://www.minedu.sk/ockovanie-zamestnancov-skol-a-skolskych-zariadeni/ .

S postupným dovozom ďalších dávok vakcín plánuje rezort školstva preočkovať všetkých zamestnancov v školstve, ktorí o to prejavia záujem. Zároveň bude ministerstvo postupne identifikovať ďalšie skupiny zamestnancov a s pribúdajúcim počtom vakcín budú na očkovanie pozývané ďalšie skupiny pedagogických, odborných a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení.

 

 

Súvisiace články

06.10.2017 06:46

Dievča z kalendára 4

„Sexi, inteligentná a napínavá séria. Audrey nás rozosmiala aj rozplakala. Milujeme jej knihy,“ napísal portál Hooks & Books Book. Obľúbená séria Dievča z kalendára sa končí poslednou knihou a záverečnými tromi mesiacmi. Zdá sa...
12.03.2018 10:48

NR SR: Rodičia by sa mali vedieť odvolať

Voči rozhodnutiu riaditeľa materskej školy sa rodičia neprijatých detí dnes nemôžu odvolať. Dôvodom je, že na rozhodovanie riaditeľov materských škôl o prijímaní detí do materskej školy sa nevzťahuje všeobecný predpis o správno...
08.01.2018 17:00

Projekt pomalého čítania v Košiciach

Knižnica pre mládež mesta Košice predstaví projekt Kabinet pomalosti, ktorý si našiel miesto v kreatívnom a kultúrnom centre v bratislavskej Novej Cvernovke. Ide o netradičnú knižnicu, školu čítania, ako aj klub pre čitateľov, ...