Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
21.10.2017 12:30

Víťazi súťaže o najlepšiu esej v slovenskom a nemeckom jazyku sú známi

Bratislava – Víťazi súťaže o najlepšiu študentskú esej v slovenskom a nemeckom jazyku, ktorej sa zúčastnili žiaci stredných škôl, sú známe. Tohtoročnou témou bola Európska verzus národná identita. Víťazov vyhlásili v piatok v Bratislave.

 Študenti mohli zasielať príspevky v slovenskom alebo nemeckom jazyku. V kategórii slovenský jazyk sa víťazkou stala Zuzana Gajdošová z Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene, druhý skončil Martin Dukát z Piaristického gymnázia sv. Jozefa Kalazanského v Nitre a na treťom mieste bol Alexander Kelemen z Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre.
     

 Víťazom v kategórii nemecký jazyk sa stal Radoslav Hospodár z Gymnázia sv. Edity Steinovej v Košiciach. Na druhom mieste bola Veronika Bolhová z Gymnázia Ivana Krasku v Rimavskej Sobote a tretí skončil Viktor Baán z Gymnázia Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede. Autori troch najlepších nemeckých esejí získali možnosť zúčastniť sa týždenného vzdelávacieho pobytu v nemeckom Bavorsku.  
      

"Cieľom súťaže bolo zvýšiť záujem študentov o EÚ, motivovať ich k bližšiemu skúmaniu a kritickej analýze. Okrem toho sme chceli obohatiť vyučovací proces a posilniť schopnosti stredoškolských študentov v oblasti argumentačných zručností," uviedla pre TASR Katarína Kissová z Nadácie Hannsa Seidela so sídlom v Bratislave, ktorá súťaž v spolupráci s Centrom pre európske a severoatlantické vzťahy vyhlásila.

 

TASR

Súvisiace články

08.10.2017 11:43

Obul sa do topánok Mórica Beňovského

Spisovateľ, diplomat a cestovateľ Miroslav Musil: Dá sa povedať, že robím na tom dvadsať rokov, odkedy sme s Ferkom Kellem išli prvýkrát na Madagaskar. Lebo to bolo vtedy len taká vízia, že tam niekde bol kráľom.
14.02.2018 06:47

J.K.Rowlingová: Skvelý život

Keď J.K. Rowlingovú pozvali, aby predniesla prejav absolventom na promócii na Harvardovej univerzite, rozhodla sa porozprávať im o dvoch témach, ktoré sú blízke jej srdcu: o výhodách neúspechu a dôležitosti fantázie. „Nepotrebu...