Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
21.10.2017 12:30

Víťazi súťaže o najlepšiu esej v slovenskom a nemeckom jazyku sú známi

Bratislava – Víťazi súťaže o najlepšiu študentskú esej v slovenskom a nemeckom jazyku, ktorej sa zúčastnili žiaci stredných škôl, sú známe. Tohtoročnou témou bola Európska verzus národná identita. Víťazov vyhlásili v piatok v Bratislave.

 Študenti mohli zasielať príspevky v slovenskom alebo nemeckom jazyku. V kategórii slovenský jazyk sa víťazkou stala Zuzana Gajdošová z Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene, druhý skončil Martin Dukát z Piaristického gymnázia sv. Jozefa Kalazanského v Nitre a na treťom mieste bol Alexander Kelemen z Gymnázia na Párovskej ulici v Nitre.
     

 Víťazom v kategórii nemecký jazyk sa stal Radoslav Hospodár z Gymnázia sv. Edity Steinovej v Košiciach. Na druhom mieste bola Veronika Bolhová z Gymnázia Ivana Krasku v Rimavskej Sobote a tretí skončil Viktor Baán z Gymnázia Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede. Autori troch najlepších nemeckých esejí získali možnosť zúčastniť sa týždenného vzdelávacieho pobytu v nemeckom Bavorsku.  
      

"Cieľom súťaže bolo zvýšiť záujem študentov o EÚ, motivovať ich k bližšiemu skúmaniu a kritickej analýze. Okrem toho sme chceli obohatiť vyučovací proces a posilniť schopnosti stredoškolských študentov v oblasti argumentačných zručností," uviedla pre TASR Katarína Kissová z Nadácie Hannsa Seidela so sídlom v Bratislave, ktorá súťaž v spolupráci s Centrom pre európske a severoatlantické vzťahy vyhlásila.

 

TASR

Súvisiace články

26.01.2018 11:04

M. Lubyová: Slovensko chce byť súčasťou Európskeho vzdelávacieho priestoru

Lubyová: „Hlavným výstupom summitu je odkaz o tom, že sa v Európe, budeme snažiť budovať spoločný európsky vzdelávací priestor, s tým, že by sa mal vybudovať do roku 2025. V súčasnosti už máme Európsky výskumný priestor a tot...
03.10.2017 15:22

Univerzita M. Bela má 25 rokov, polyhistorovi odhalili v areáli bustu

Slovenský polyhistor Matej Bel, po ktorom je pomenovaná banskobystrická univerzita, má oddnes v areáli školy svoju bustu. Odhalili ju krátko po slávnostnom ceremoniáli pri príležitosti otvorenia nového akademického roku a 25. v...
30.04.2018 10:45

Správa o činnosti komisárky pre deti sa opozičným poslankyniam nepozdáva

Správu komisárky pre deti Viery Tomanovej za rok 2017 kritizovali opozičné poslankyne na parlamentnom ľudskoprávnom výbore v utorok 24. apríla. Bola to v poradí druhá výročná správa Tomanovej.