Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
18.01.2021 10:49

Vytvorte pre svoju triedu či školu vlastný web: Prémiové služby od Webnode môžete získať na rok bezplatne

Väčšina žiakov a študentov sa už niekoľko mesiacov vzdeláva len online. Pandémia korona vírusu do našich životov priniesla dištančné štúdium, ktoré predtým väčšina nikdy neskúsila. Štúdium môže žiakom ale aj učiteľom uľahčiť webová stránka, ktorú si môžete založiť s pomocou šablón Webnode. Prémiové služby teraz môžete získať až na jeden rok úplne bezplatne.

Menej je niekedy viac. Stačí dobrý námet a o pár klikov môže aj stránka vašej školy, triedy či predmetu byť pripravená. Webnode ponúka bezplatnú možnosť založiť si webové stránky pre všetkých. Ak sa však nechcete nijako obmedzovať, môžete využiť prémiové služby, vďaka ktorým získate napríklad neobmedzený prenos dát, priestor na serveri vo veľkosti 5GB, použitie vlastnej domény a neobmedzené zálohovanie webu.

V prípade služieb prémiového balíku sa na váš web môže zaregistrovať neobmedzený počet užívateľov, čo určite oceníte v prípade, že chcete jeho obsah ponúkať len uzatvorenej skupine ľudí. Samotní žiaci sa môžu aktívne zapojiť do vytvárania webu a prezentácie študijných a výukových materiálov. Samozrejmosťou sú rôzne jazykové verzie vášho webu a prednostná užívateľská podpora.

Ako si založiť stránky?

Webové stránky sa môžu týkať histórie, chémie, fyziky, ale aj oveľa konkrétnejších tém. Je možné publikovať tu nielen texty a fotky, ale tiež videá alebo odkazy so súvisiacou literatúrou. Tvorenie webových stránok je jednoduché a zvládnu ho učitelia akýchkoľvek predmetov. Všetky nejasnosti s tvorbou webov a možnosťami projektu je pripravená vyriešiť podpora Webnode. Odborníci dokážu poradiť aj s veľmi špecifickými požiadavkami a nasmerovať k ich úspešnému vyriešeniu.

Vytvorenie webových stránok je jednoduché a intuitívne, dobrá správa je, že príspevky a aktuality je možné teraz pridávať aj prostredníctvom mobilného telefónu. Pre ešte jednoduchšiu orientáciu pri procese tvorby webu je pripravený jednoduchý postup na Webnode.sk. Obsahuje 12 kapitol, ktoré opisujú jednotlivé kroky. Manuál je vytvorený pre začiatočníkov a poradí od samotného nápadu, názvu a výberu správnej šablóny až po zaistenie bezpečnosti. Všetko, čo treba na založenie vlastnej stránky, je funkčný e-mail a pripojenie na internet. Stránky je možné potom zakladať na telefóne, tablete alebo stolovom počítači. Viac informácií nájdete na Webnode.sk.

Vyhrajte prémiový balík od Webnode

Zapojte sa do súťaže Webnode v spolupráci s Učiteľskými Novinami. Stačí, ak nám do 25. januára napíšete na mail alzbetjanosikova@gmail.com, prečo si práve vaša škola, trieda či predmet zaslúžia vlastnú webovú stránku. Nezabudnite priložiť vaše meno a školu, z ktorej pochádzate.

Súvisiace články

04.05.2017 08:15

Dnešok nie je naposledy – scifi lahôdka pre milovníkov Douglasovho Stopárovho sprievodcu po galaxii.

Poznáte budúcnosť, ktorú nám predpovedali ľudia žijúci v päťdesiatych rokoch 20. storočia? Ich predstavy sa naplnili! V tom roku 2016, v ktorom žije Tom Barren, ľudstvo prekvitá v technoutopickom raji s lietajúcimi autami, poh...
28.08.2017 14:39

Späť do školy s eTwinningom

eTwinning – neodmysliteľná súčasť moderného vzdelávania v EurópeeTwinning - program zameraný na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl na začiatku...