Späť na zoznam
Aktuality
Autor: Alžbeta Jánošíková
pondelok 18:20

WocaBee bude vzdelávať učiteľov cudzích jazykov

Poskytovateľ inovatívnej aplikácie na učenie slovíčok pre školy, spoločnosť WocaBee, štartuje od budúceho týždňa sériu vzdelávacích webinárov pre učiteľov cudzích jazykov na Slovensku a v Českej republike. Cieľom nového projektu WocaBee webinárov je prinášať učiteľom užitočné informácie z oblasti jazykovej výučby, ktoré budú vedieť uplatniť v praxi. Spolupracovať pri tom bude s odborníkmi v oblasti jazykového vzdelávania, ako aj priamo s pedagógmi na školách. Vzdelávací projekt je tak ďalšou aktivitou, ktorú spoločnosť prináša pre školy nad rámec samotnej aplikácie. WocaBee je už dva roky organizátorom medzinárodnej súťaže pre školy s názvom WocaBee jazykový šampionát.

Aplikácia na učenie cudzích slovíčok WocaBee sa na slovenských školách používa už tretí školský rok. Funguje veľmi jednoducho – učitelia zadávajú do aplikácie balíky slovíčok, ktoré sa majú žiaci naučiť a doma precvičovať. Žiakov práca s aplikáciou baví a motivuje k učeniu, učiteľom zároveň zefektívňuje ich prácu. K dnešnému dňu aplikáciu vyskúšalo už približne 300 000 žiakov v 7 krajinách, ktorí jej pridelili hodnotenie 5 z 5-tich hviezdičiek.

Odborné webináre pre učiteľov cudzích jazykov sú ďalším projektom spoločnosti WocaBee, ktoré pripravuje nad rámec aplikácie. V spolupráci so zaujímavými speakrami priamo z praxe bude prinášať užitočné informácie z oblasti jazykovej výučby učiteľom cudzích jazykov. Prvá séria WocaBee webinárov štartuje už budúci týždeň, v utorok 23.2. o 18.00 hod., s veľmi aktuálnou témou – Praktické tipy na dištančnú výučbu cudzích jazykov.  Ďalšie podujatie bude nasledovať presne o týždeň, v utorok 2.3. o 18.00 hod., s témou Digitálne technológie vo výučbe cudzích jazykov. V prvej sérii webinárov sa stretnú nasledovní speakri:

Mgr. Dana Dobšíčková – finalistka ocenenia Učiteľ Slovenska 2020, lektorka angličtiny  a francúzštiny a zakladateľka súkromnej jazykovej školy Smiling Snake v Bratislave. Už v roku 2012 propagovala videokonferenciu vo výučbe cudzích jazykov a vytvorila manuál pre učiteľov na diaľku. O to jednoduchšie pre ňu bolo prejsť ihneď po uzavretí škôl  na online vzdelávanie.

Mgr. Hana Šimáčková – vyštudovaná učiteľka francúzštiny začala s online lekciami už v roku 2014. Keď zistila, aké to má výhody, začala sa na online výučbu špecializovať. Dnes svoje skúsenosti s prípravou online lekcií odovzdáva ďalej v rámci projektu Digitální lektoři, ktorého je spoluzakladateľkou, a ktorého cieľom je pomáhať jazykovým lektorom učiť online.

Mgr. Karin Rózsová Wolfová – pôsobí na katedre jazykov Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského a zároveň je spolupracovníčkou Goetheho inštitútu v Bratislave. Už v roku 2019 pripravila odbornú prednášku na tému digitálnych technológií vo výučbe jazykov na podujatí Európska značka pre jazyky, ktoré je iniciatívou Európskej komisie.

Ing. Michal Ošvát – programátor a autor aplikácie WocaBee na učenie cudzích slovíčok pre školy, ktorú oceňujú učitelia počas dištančnej aj prezenčnej výučby. Až 98 % učiteľov v prieskume uviedlo, že s WocaBee si žiaci zlepšili svoje jazykové vedomosti. Svoje skúsenosti s používaním aplikácie WocaBee v rámci webináru sprostredkujú aj samotní učitelia.

Na bezplatný webinár sa môžu zaregistrovať všetci učitelia cudzích jazykov v Slovenskej a Českej republike zo všetkých typoch škôl na tomto linku: https://wocabee.app/app/webinar/1Q-2021/?lang=SK
Po absolvovaní webináru učitelia získajú certifikát o absolvovaní vzdelávania.

Autor aplikácie, mladý slovenský programátor Michal Ošvát o novom projekte pod značkou WocaBee hovorí. „S projektom WocaBee sa od jeho vzniku snažíme podporovať kvalitu jazykového vzdelávania na našich školách. Dôkazom toho nie je len snaha neustále vylepšovať aplikáciu pre učiteľov aj žiakov, ale aj dva ročníky motivačnej jazykovej súťaže s názvom WocaBee šampionát, a pomoc, ktorú sme poskytli školám počas prvej vlny pandémie – bezplatné licencie aplikácie v hodnote 600.000 EUR. Preto sme sa v tomto roku rozhodli posunúť našu úzku spoluprácu so školami opäť o úroveň vyššie a ponúknuť spolu s odborníkmi školám vzdelávanie učiteľov cudzích jazykov v našej réžii. Veríme, že naše webináre učitelia ocenia a po prvej sérii pripravíme aj ďalšie."

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––WocaBee je webová online aplikácia na učenie cudzích slovíčok, ktorá je dostupná na www.wocabee.app. Učiteľ priebežne pridáva do aplikácie balíky slovíčok, ktoré sa majú žiaci naučiť. Zadávanie je vďaka funkcii inteligentnej predikcie ako aj predpripravným balíkom pre učebnice veľmi rýchle a pohodlné. Žiaci si slovíčka precvičia rôznymi metódami, a taktiež pomocou obrázkov. Dokáže im slovíčka aj prečítať, či overiť u žiaka výslovnosť. Na precvičovanie je použitých 7 rôznych metód a aplikácia sa každému individuálne prispôsobuje podľa toho, v ktorých slovíčkach robí žiak chyby - využíva tzv. umelú inteligenciu. Okrem toho má učiteľ možnosť spustiť písomky, ktoré sú ihneď automaticky vyhodnotené, alebo spustiť pre žiakov zo slovíčok online hru. WocaBee sa na slovenských školách používa od jesene 2018. Aplikáciu už využilo takmer 300 000 žiakov a učiteľov na Slovensku aj v zahraničí, pričom priemerné hodnotenie predstavuje 5 z 5-tich hviezdičiek.

Súvisiace články

18.12.2017 09:34

Cesty výtvarníkov zo ZUŠ-Valaská

O začiatkoch … ono sa to celé v podstate začalo už omnoho skôr. Od roku 2005, keď som začal učiť v ZUŠ Valaská, sme s niekoľkými žiakmi, ktorí sa chceli pridať, strávili vždy prvý deň prázdnin na spoločnom opekaní. Zakaždým to ...
11.12.2017 12:00

BRATISLAVA: SNM predstaví príbeh vojvodinských Slovákov

BRATISLAVA - Príbeh Slovákov vo Vojvodine vyrozpráva od piatka výstava v sídelnej budove Slovenského národného múzea v Bratislave. Ako agentúru SITA informovala vedúca centra múzejnej komunikácie SNM Zuzana Vášáryová, národné ...