Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
03.09.2018 06:39

Youtuber Gogo vydal školský diár

„Čaute, študenti,“ prihovára sa Gogo, „aj keď dnes školstvo nevidíte v pozitívnom svetle, budete na tento čas spomínať ako na jedno z najkrajších a najbezstarostnejších období svojho života. Rád by som k tomu prispel svojou troškou aj ja. Nech sa tento diár stane vaším najlepším kamošom, lepším ako Google. Veď ani mobilné dáta nečerpá ;). A máte istotu, že vás na rozdiel od ostatných nebude ohovárať. Samozrejme, pokiaľ ho nestratíte. Preto si ho strážte ako oko v hlave...“

Najpopulárnejší slovenský youtuber Gogo, alias Daniel Štrauch má vlastný diár...respektíve školský diár pre všetkých študákov a svojich fanúšikov. V spolupráci s výtvarníčkou Laurou vydal diár Gogo Stay in school v čiernej farbe a oranžovou gumičkou. V tvrdej väzbe a v praktickom formáte. 

Gogo doň vložil svoju originalitu - môžete si s jeho pomocou naplánovať, ako bude prebiehať váš deň, zapísať si doň, čo všetko potrebujete ešte urobiť, stanoviť si ciele a sledovať ich plnenie - čím sa z neho stáva taktiež motivačný diár.
Nájdete v ňom ťaháky na matematiku, fyziku, chémiu i angličtinu a kopec ďalších zábavných vychytávok. 
Gogo Stay in school diár obsahuje okrem klasického diára s dňami a slovenskými i českými menami aj citáty, či tipy na hry. Napríklad také piškvorky. „Aktívny relax je základ spokojného života. Zahraj si so susedom v lavici počas prestávky piškvorky. Začni v ktoromkoľvek štvorci, ak budete hrať na štyri víťazné, zahráte si viac hier;)." radí Gogo.

Výborná je aj rada viesť si Čitateľský zápisník:

Elon Musk v mladosti čítal 10 hodín denne sci-fi literatúru, aby sa raz mohol postaviť do čela svojej spoločnosti Tesla. Zakladateľ spoločosti Microsoft Bill Gates každý týždeň prečíta novú knihu. V roku 2015 sa Mark Zuckerberg vo svojom povestnom každoročnom sľube zaviazal prečítať 25 kníh o rôznych kultúrach, náboženstvách a technológiách. Otec značky Nike Phil Knight udržiaval za svojou kanceláriou posvätnú knižnicu, do ktorej bol zakázaný vstup v topánkach. Sú to práve čitateľské návyky, ktoré stoja za úspechom rešpektovaných ľudí. Kým ľudia s vyšším príjmom vnímajú čítanie ako zdroj inšpirácie, motivácie a vzdelania, chudobnejší ľudia čítajú predovšetkým pre zábavu. A ak aj nechceš byť v budúcnosti hviezdou nastupujúcej generácie, výskumy dokázali, že čítanie pomáha predchádzať stresu, depresii a prináša pocit radosti. Zvyšuje sebadôveru a zlepšuje empatiu, rozširuje slovnú zásobu, posilňuje pamäť a koncentráciu, zlepšuje analytické myslenie.

Svoje čitateľské návyky posilníš, ak:

  •  začneš navštevovať miestnu knižnicu
  •  pri čítaní si nastavuj časovač
  •  nos pri sebe knihy v akejkoľvek forme
  •  čítaj pred spaním
  •  ak ťa kniha nebaví, siahni po inej

Úryvok z Gogo Stay in school:
Buď sám sebou

Majte na háku, čo si ostatní v škole o vás myslia, pokiaľ ide o materiálne veci. Choďte si svoje. Ako teenagera ma trápilo, že si spolužiaci stále uťahovali z nášho auta. V tom čase sme mali Renault Kangoo, lebo sme mali dvoch psov… Najpraktickejšie auto. Vždy keď ma mama zaviezla do školy, alebo vyhodila na nejakom výlete, to zas bolo… No čo? Kde ste kúpili tú trojkolku, to je na leasing z Dráčika? Kde sa tam strká naťahovací kľúčik? A ďalšie detské „disky". Alebo nikdy som nenosil „značkové oblečenie", načo, keď by som z toho o pol roka zasa vyrástol, no v triede bol najväčší frajer ten, kto mal niečo od Tommyho H., alebo v tom čase cool MP3 hodinky :D. Načoooo :). Teraz sa nad tým človek len povznesie… hlavné, že boli kamoši a spontánne akcie, zážitky! 
To, čo vám zostane na celý život – treba si toto obdobie užívať a nezaťažovať sa takýmito pózami. Ver mi, že čajočky na teba pôjdu, keď budeš sám sebou;). Buď ten vtipál, športovec, akým vo vnútri si. 

Pozrite si VIDEO, v ktorom Gogo sám povie a ukáže, čo všetko nájdete v jeho školskom diári:

  
 

Súvisiace články

27.07.2018 09:09

Robert van Gulik: Lakový paraván

Zločin a spravodlivosť v svojráznom podaní jedného z najoriginálnejších autorov kriminálneho žánru a naslovovzatého znalca starej Číny. Robert van Gulik a jeho Lakový paraván. Opäť vyšiel v reedícii, čím potešil množstvo sloven...
05.05.2020 10:14

Aj ona túži po vášnivom dobrodružstve...

Je tu štvrtá kniha úspešnej série o osudoch rodu Westcottovcov. Začítajte sa do príbehu Violy Kingsleyovej, bývalej grófky Riverdalovej. Začína sa Cesta za láskou.
10.01.2019 10:13

Rezort školstva má tretieho štátneho tajomníka

Bývalý úspešný športový strelec a olympijský medailista Jozef Gönci sa dnes ujal funkcie štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Do jeho pôsobnosti bude patriť oblasť športu.