Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
06.10.2017 10:25

ZŠ Janka Matúšku sa včera stala sídlom Športovej akadémie Mateja Tótha

Tóth: „Je to skvelé, že vidím, že tie deti chcú športovať. Ten záujem tam je, takže nie je to tak ako všetci tvrdia, že deti sú lenivé, len ich k tomu musíme trošku dokopať, prilákať a ponúknuť im, samozrejme, kvalitné podmienky a kvalitné športovanie. Takže z tohto pohľadu som rád, že deti športujú a že sa bavia športom.“

Dolný Kubín 5. októbra (TASR) – Slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth dnes slávnostne odovzdal certifikát Základnej škole Janka Matúšku a otvoril tým brány svojej Športovej akadémie. Škola bola vybraná ako jediná v okrese Dolný Kubín na základe súťaže Zapoj sa, behaj a vyhraj Športovú akadémiu M. Tótha. Projekt je zameraný na deti predškolského a mladšieho školského veku, na ich celoročnú športovú aktivitu a samostatný tréningový program.

Je to obrovský úspech pre našu školu,

 povedala riaditeľka ZŠ Mária Andrisová. Zároveň však dodáva, že hovoriť o prestíži je priskoro. „Vybrali sme tých najmladších, pretože deti sú vo vývoji, potrebujú získať nejaké vzory, ktoré by ich motivovali k pravidelnému športovaniu," vysvetlila.

Tréningový program je vystavaný tak, že dáva šancu každému dieťaťu stať sa špičkovým športovcom. „Športová akadémia bude prebiehať týždenne dve hodiny, kedy by sme sa mali stretávať s 20 deťmi, ktorým to uhradí získaný grant," vysvetlil tréner zo Základnej školy Janka Matúšku Peter Kiša. Podľa jeho slov bude tréning zameraný všestranne. „U detí budeme rozvíjať všetky schopnosti. Spolupracujeme na tom s celým kolektívom Mateja Tótha," ozrejmil.

Ako uviedol bežec Matej Tóth, jeho prvoradým zámerom bolo pritiahnuť deti k športu. „Keď ich už pritiahneme, tak im ponúknime kvalitné športovanie, aby to naozaj bolo v niečom výnimočné," povedal. Do metodiky začlenili nielen tradičné športovanie, ale aj fyzioterapeutické a psychologické cvičenia. Podľa jeho vyjadrenia vyškolili vyše sto trénerov po celom Slovensku, a tí budú odovzdávať ich skúsenosti. „Je skvelé, keď vidím, že tie deti chcú športovať a záujem tam je. Nie je to tak, ako všetci tvrdia, že deti sú lenivé, len ich k tomu musíme trošku prilákať a ponúknuť im kvalitné podmienky," uzavrel.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

22.10.2017 10:05

V Lombardsku a Benátsku sa konajú referendá o posilnení právomocí

Rím - V dvoch najbohatších regiónoch Talianska - Lombardsku a Benátsku - sa v nedeľu konajú referendá o posilnení ich právomocí, najmä v ekonomickej oblasti. Iniciátorom plebiscitu, ktoré má len poradný charakter, je Liga Severu.
10.05.2019 08:04

Prebudí legendu o zavraždenej Misty

Novinka Kliatba Misty Wayfairovej sa odohráva v dvoch časových líniách, v roku 1908 a v súčasnosti. Napínavý príbeh, v ktorom nechýbajú desivé nadprirodzené prvky, pátranie po vlastnej identite a to všetko postavené na skvelom ...
23.10.2017 12:50

Učitelia môžu doučovaním zarobiť a zároveň zvýšiť svoju profesionalitu

Doučovanie vie pedagógom nielen vylepšiť obsah peňaženky, ale tiež priniesť zaujímavé poznatky do výučby. Ukazuje sa, že učitelia, ktorí sa rozhodnú zlepšiť svoje zárobky, si týmto spôsobom dokážu celkom slušne privyrobiť. Záro...