Späť na zoznam
Aktuality
Autor: UCN
06.10.2017 10:25

ZŠ Janka Matúšku sa včera stala sídlom Športovej akadémie Mateja Tótha

Tóth: „Je to skvelé, že vidím, že tie deti chcú športovať. Ten záujem tam je, takže nie je to tak ako všetci tvrdia, že deti sú lenivé, len ich k tomu musíme trošku dokopať, prilákať a ponúknuť im, samozrejme, kvalitné podmienky a kvalitné športovanie. Takže z tohto pohľadu som rád, že deti športujú a že sa bavia športom.“

Dolný Kubín 5. októbra (TASR) – Slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth dnes slávnostne odovzdal certifikát Základnej škole Janka Matúšku a otvoril tým brány svojej Športovej akadémie. Škola bola vybraná ako jediná v okrese Dolný Kubín na základe súťaže Zapoj sa, behaj a vyhraj Športovú akadémiu M. Tótha. Projekt je zameraný na deti predškolského a mladšieho školského veku, na ich celoročnú športovú aktivitu a samostatný tréningový program.

Je to obrovský úspech pre našu školu,

 povedala riaditeľka ZŠ Mária Andrisová. Zároveň však dodáva, že hovoriť o prestíži je priskoro. „Vybrali sme tých najmladších, pretože deti sú vo vývoji, potrebujú získať nejaké vzory, ktoré by ich motivovali k pravidelnému športovaniu," vysvetlila.

Tréningový program je vystavaný tak, že dáva šancu každému dieťaťu stať sa špičkovým športovcom. „Športová akadémia bude prebiehať týždenne dve hodiny, kedy by sme sa mali stretávať s 20 deťmi, ktorým to uhradí získaný grant," vysvetlil tréner zo Základnej školy Janka Matúšku Peter Kiša. Podľa jeho slov bude tréning zameraný všestranne. „U detí budeme rozvíjať všetky schopnosti. Spolupracujeme na tom s celým kolektívom Mateja Tótha," ozrejmil.

Ako uviedol bežec Matej Tóth, jeho prvoradým zámerom bolo pritiahnuť deti k športu. „Keď ich už pritiahneme, tak im ponúknime kvalitné športovanie, aby to naozaj bolo v niečom výnimočné," povedal. Do metodiky začlenili nielen tradičné športovanie, ale aj fyzioterapeutické a psychologické cvičenia. Podľa jeho vyjadrenia vyškolili vyše sto trénerov po celom Slovensku, a tí budú odovzdávať ich skúsenosti. „Je skvelé, keď vidím, že tie deti chcú športovať a záujem tam je. Nie je to tak, ako všetci tvrdia, že deti sú lenivé, len ich k tomu musíme trošku prilákať a ponúknuť im kvalitné podmienky," uzavrel.

Zdroj: TASR

Súvisiace články

27.11.2017 15:30

Výstava v Levočskom múzeu školstva približuje svätých patrónov remesiel

Levoča - Levočské Múzeum špeciálneho školstva aktuálne ponúka výstavu, kde okrem tradičných svätých patrónov remesiel môžu návštevníci spoznať aj ich modernú podobu prispôsobenú súčasným odborom a oblastiam ľudskej práce.
30.01.2018 20:00

Ako predchádzať potravinovým alergiám?

„Veľa vedcov sa domnieva, že imunitný systém má obdobie imunitného okna, počas ktorého sa dá naučiť, že alergény nie sú nebezpečné,“ píše Robin Pompová.
27.07.2018 09:09

Robert van Gulik: Lakový paraván

Zločin a spravodlivosť v svojráznom podaní jedného z najoriginálnejších autorov kriminálneho žánru a naslovovzatého znalca starej Číny. Robert van Gulik a jeho Lakový paraván. Opäť vyšiel v reedícii, čím potešil množstvo sloven...